Jump to content

Aliexpress

nofix
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Aliexpress sitesinden ilk kez alışveriş girişimi yaptım. Sizler arasında bu hususta deneyimi olanlara danışacağım şeyler var.

İki siparişim oldu, üsttekinde sorun yok sanırım da alttaki siparişimin karşısında 60 günlük bir süreç görünüyor. Bu normal midir?

"Open Dispute" seçeneği 10 günden sonra aktif oluyor değil mi? Vazgeçmek adına soruyorum o siparişten. Daha hızlı illa bir mağaza olacaktır. Nasıl bir yöntem var başka izleyebileceğim? (Kırmızı çerçeveye aldığım bölüm)

pre_1452627392__9.jpg

Ürün sayfasında belirtilir o süre. Satıcı sana ürünün orada belirtilen süre içinde teslim edileceğini vaadediyor ve sende bunu kabul etmiş oluyorsun sipariş verdiğinde, şuana kadar ki sorunlu alışverişlerimde genelde satıcılar süre dolmadan ya da dolmasına birkaç gün kalmadan açılan dispute'larda kabul etmediler,  açsan bile muhtemelen ya kabul etmez ya tam iade yapmazlar. 

• Like 1

Merhaba arkadaşlar. Aliexpress sitesinden ilk kez alışveriş girişimi yaptım. Sizler arasında bu hususta deneyimi olanlara danışacağım şeyler var.

İki siparişim oldu, üsttekinde sorun yok sanırım da alttaki siparişimin karşısında 60 günlük bir süreç görünüyor. Bu normal midir?

"Open Dispute" seçeneği 10 günden sonra aktif oluyor değil mi? Vazgeçmek adına soruyorum o siparişten. Daha hızlı illa bir mağaza olacaktır. Nasıl bir yöntem var başka izleyebileceğim? (Kırmızı çerçeveye aldığım bölüm)

Vazgeçmek adına derken. Kargo şirketi hong kong post seçersen 10 güne gelebilir. Yada özel kargo şirketlerini seçmelisin ki fiyatları çok fazla. Chine air mail post seçersen 22 günden aşağı gelmez merkezi yerdeysen oda. 

• Like 1

Şimdiye kadar 10 kere falan alış-veriş yaptım. Şimdiye dek hiç bir sorun yaşamadım. İade veya ürün ulaşmadığında yeniden yolladıklarıda oldu. Olay satıcıdan satıcıya değişiyor. Alırken satıcı yıldızları ve yorumlara bakmadan alış-veriş yapmayın. Hepsini ücretsiz kargo ile aldım. En fazla 20 gunu buldu şimdiye kadar kargo suresi. Ortalama 15 - 20 arası değişiyor.

• Like 1

ilk ürünün tedarik sürecinde daha kargoya verilmemiş.ikinci ürünün kargoya verilmiş ve satıcı 60 gün koruma zamanı vermiş.Zaman bitmeye 3 gün kala hala ürün gelmedi ise anlaşmazlık aç. veya satıcıyla irtibata geş süreyi uzattır. KenanK nın dediği gibi satıcının sattığı ürün adedi ve yorumlara bak. Aliexpress ten her ürün alınmaz. şüphelendiğin ürün hakkında satıcı ile irtibata geçmeden sipariş etme. Ben 300 civarında ürün aldım.Boş zarf gönderdikleri oldu.kullanılmış ürün gönderdikleri oldu ama hepsinde paramı geri aldım.

• 1 yıl yıl...
On 13.01.2016 at 01:12, nofix yazdı:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sanırım sabır isteyen bir süreç olacak. Ciddi fiyat avantajları var, değerlendirmek gerek diye düşündüm. Hayırlısı artık. Bekleyeceğiz.

Bahsettiğiniz "60 gün içinde teslim edilecek" şeklinde ifade olan ürün ulaştı mı? Merak ettim zira normalde bütün sipariş verdiğim ürünler geldi, geç kalanı bile olmadı. Tekrar sipariş vermeyi düşünürseniz 

Please register to see this content.
 adresinden geçen gün 15$ lık bir kod kullandım, kaldırılmadıysa ondan faydalanabilirsiniz. Tabii aynı şey diğer üyeler için de geçerli ama benim gibi 15$ altı bir şeyi bedavaya almaya kalkmayın, onu yemiyorlar :D