Jump to content

Hangi sırayı takip etmeliyim?

Share

Recommended Posts

Sorum 1.

Arkadaşlar katılımsız cd hazırlarken aşağıdakileri yapmak istiyorum;

1. Hotfix güncelleştirmelerini dahil etmek.

2. Buradan

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=14069[/CODE]

F_s_M arkadaşın Corporate crackı ve vista ikon paketi oluşturucusu.

3.

[CODE]http://www.driverpacks.net/[/CODE]

buradan indirdiğim yazılım ve driverları sayesinde driverları entegre etmek.

4. nLite addon'ları eklemek.

5. Tema entegresi.

Bunları yaparken takip etmem gereken bir sıra var mı arkadaşlar? Yoksa önemli değil mi?

Özellikle driver eklemesini ilk kez yapıcam. Acaba sıranın herhengi bir etkisi olur mu?

Sorum2.

Diğer bir sorum arkadaşlar DriverPacks BASE ile ilgili. Buradaki Method 1 ve Method 2'yi çözemedim. Ben DVD kullanıcam ve yer problemim yok. Driver kurulumlarını DVD'den yapsın istiyorum. Hangini seçmeliyim acaba?

Sorum3.

Son sorum :blush:

Bu hotfixleri eklerken bilgisayarda yüklü olmayan programların güncelleştirmelerini entegre etsek sıkıntı olur mu?

Mesela Net.Framework yüklü değil ama güncelleştirmesini nLite ile entegre etmek gibi.

Sabrınıza teşekkürler... :)

[/color][/b]

Edited by neccooy

nlite kullanıyorsan zaten sıra belli hotfixler, driver, crack, addon, tema

eğer driver entegre etmek istiyorsan bence en sağlamı f_s_m nin verdiği cddendriver paketi, tncxp'n varsa zaten orada da görebilirsin.

3. sorunun cevabı ise eğer nr_update pack kullanyorsan hiç bir sorun yok entegresi kolaydır ama netframework ve benzerlerinde olmaması çok daha iyi çünkü ben framework 3 ü eklediğimde kendi kendine bilgisayara da yüklüyordu. herhangi bir sorun çıkmaması için zaten yüklüde olmaması lazım :blush:

• 3 hafta sonra ...

eğer driver entegre etmek istiyorsan bence en sağlamı f_s_m nin verdiği cddendriver paketi, tncxp'n varsa zaten orada da görebilirsin.

Bende driverları entegre etmek için DriverPacks BASE 2nci method kullanıyorum. 1nci method daha mı hızlıdır.

kurulum başlangıcına driverların kopyalanması uzun sürüyor.

driverları hızlı yükleyebileceğimiz başka yöntem varmıdır?

teşekkürler.

merhaba

ben mevcut sistemde yüklü driver ların yedeklerini alıyorum driver genius ile...

sonra bunları nlite içine entegre ediyorum

problem çıkmıyor.. taki yeni driver çıkana kadar

ama.. nvidia için.. indirdiğin exe yi bir dizine aç. nlite da dizini gösterince gerekli inf dosya 1 adet zaten.. kendisi görüp problemsiz entegre ediyor

tek problem benim açımdan

ses kartları ve intel chip set driverlarını entegre etmek

verilen sitelerdekiler ile pek çalışamadım

çünki güncel driverlar var elimde..

sata ve raid entegre ettim ama.. şu ana kadar elimdeki xp cd si hiç ihtiyaç duymadı.. daima çevremdekilere intel chipset kullandırdığım için sorun yaşamadım.

hatta.. elimde scsi kart ve buna bağlı 10k lık scsi var.. bu bile ek driver istemeden standart lar ile kolayca çalışıyor

2-3 güne en küçük hacimli bir xp cd sini rapid e atıp arkadaşlar ile paylaşacağım

sadece içinde zorunlu programlar vs olacak

Sorum3.

Son sorum :)

Bu hotfixleri eklerken bilgisayarda yüklü olmayan programların güncelleştirmelerini entegre etsek sıkıntı olur mu?

Mesela Net.Framework yüklü değil ama güncelleştirmesini nLite ile entegre etmek gibi.

Sabrınıza teşekkürler... :)

denemedim ama sorun çıkma ihtimali yüksek çünkü varolmayan bir dosyanın yenilenmesi mantıklı değil..

forum içerisinde netfx1.1 ve güncellemelerini vermiştim.. (silent)

netfx2.0 da hazır gibi denemelerini yaptıktan sonra onu da eklerim..

• 3 years yıl...

[quote name='blackman12' date='13 Temmuz 2007 - 18:33 ' timestamp='1184352216' post='126577']
nlite kullanıyorsan zaten sıra belli hotfixler, driver, crack, addon, tema

3. sorunun cevabı ise eğer nr_update pack kullanyorsan hiç bir sorun yok entegresi kolaydır ama netframework ve benzerlerinde olmaması çok daha iyi çünkü ben framework 3 ü eklediğimde kendi kendine bilgisayara da yüklüyordu. herhangi bir sorun çıkmaması için zaten yüklüde olmaması lazım :blush:
[/quote]
konuyu hortlatıyorum ama F_S_M nin verdiği cdden driver yüklemeyi nasıl yapıcağız? direk i386 nın içine mi atıcaz çıkanları?