Jump to content

Windows Server Dual Boot

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet rakadaşlar bir arkadaşamın laptopuna windows server kurmak istiyorum şalniz hem windows 10 hemde windows server 2008 olacak xuan sıfırdan kurulu olan bir windows 10 var bu diğer windows serveri nasıl kurarız sisteme zarra vermeden  ayrıca disk ikiye bölünü ayrıyetten bölümmü oluşturacağız nasıl yardım ederseniz sevirim

tam bilen yokmu

Disk yönetimini açarak birim diski örnek d ufaltıp yeniden boş disk alanı birim e yapabilirsiniz.Yada disk yönetimi programları kullanınız.

hmm anladım yani yeni birimmi oluşturcaz sonrası nasıl yani windows serveri flaşa yazıp normal boottanmı kurcaz nasıl olacak???

günceldir

büyük windowsun üzerine küçük windows kurulmaz diye biliyorum.ama ilk önce w10 nun imajını alıp w serveri d ye kurduktan sonra imajı da c ye kurabilirsin diye düşünüyorum sadece tahmindir.kendi fikrimdir doğruluğunu arkadaşlarımıza sormadan bir şey yapma derim

büyük windowsun üzerine küçük windows kurulmaz diye biliyorum.ama ilk önce w10 nun imajını alıp w serveri d ye kurduktan sonra imajı da c ye kurabilirsin diye düşünüyorum sadece tahmindir.kendi fikrimdir doğruluğunu arkadaşlarımıza sormadan bir şey yapma derim

İmajı alsa bile boot bölümünü yenilemesi lazım. Yani temiz format şart.

doğrudur yani bana baştan lazım ilk önce hangisini kurmam lazım sırasıyla ??

Önce Windows Server sonrasında 10 kurmalısın. Tabi üstüne birde Windows 7 ekleyeceğim dersen işler çığrından çıkar. Bu arada server derken Windows Server kaç kurmayı planlıyorsun?

Önce Windows Server sonrasında 10 kurmalısın. Tabi üstüne birde Windows 7 ekleyeceğim dersen işler çığrından çıkar. Bu arada server derken Windows Server kaç kurmayı planlıyorsun?

yok windows 7 krmaycağız  server 2008 kuracağız ama şu an yüklü zaten windows 10 var hani bozulmadan ikisiberaber nasıl kurulur ve kullanılır ??

yok windows 7 krmaycağız  server 2008 kuracağız ama şu an yüklü zaten windows 10 var hani bozulmadan ikisiberaber nasıl kurulur ve kullanılır ??

Önce Windows Server 2008 kurman mecburi. Sonrasında Windows 10'u kurarsın. Ama Server 2012 kurmanı öneririm. Yine de sen bilirsin. Kurulumdan önce D (varsa) hariç tüm bölümleri silmelisin. Önce server 2008 kurarsan sorun çıkarma ihtimali yok denebilcek kadar az olur.

Önce Windows Server 2008 kurman mecburi. Sonrasında Windows 10'u kurarsın. Ama Server 2012 kurmanı öneririm. Yine de sen bilirsin. Kurulumdan önce D (varsa) hariç tüm bölümleri silmelisin. Önce server 2008 kurarsan sorun çıkarma ihtimali yok denebilcek kadar az olur.

hmm çok teşekkür ederim önce o zaman şimdi harddiskdeki bölümleri sileyim sonra ikiye ayırıp ilk cnce serveri kurayım sonra d y de win 10 u u kurayım ?

hmm çok teşekkür ederim önce o zaman şimdi harddiskdeki bölümleri sileyim sonra ikiye ayırıp ilk cnce serveri kurayım sonra d y de win 10 u u kurayım ?

Aynen, anlamışsın devam.

VSP250g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hallettim arkadaşlar sistemde c d ikiyi ayrılmıştı zaten server 2008 i flaşa yazdım sonra flaşın içinden kurulum yaptım çalışıyor şimdi herkese teşekkürler

Flaşı içinden derken boot ederek mi? Yoksa setup.exe den çalıştırarak mı kurulum yaptın? Vede Windows 10 sildin mi?

VSP250g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi