Jump to content

Download & Upload Hızını Belli Bir Değere Sabitleme ?

Muallim-i Ali

Recommended Posts

Download & Upload hızını belli bir değere sabitlemeyi(max upload hızı 20 kb/s olsun gibi vs.) hiçbir program kullanmadan nasıl yapabilirim ?

netlimiter programı yada bu benim kullandıgım DuSuperController diye program var. hangisini istersen. bende sorunlu çalışıyordu netlimiter. ötekisini kullandım bende. bu adrese bakabilirsin,

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=25276&hl=controller#[/CODE]

rapidshare maksimum 26 ile yapıyor rapiduploader ile, hızını maksimum istiyorsan sağlam sitelerden indirme yükleme yapacaksın yoksa herhangi bir programın çok faydası olacağını sanmıyorum

flashget ile normal indirmelerini en verimli şekilde yapabilirsin.

herhangi bir download manager programı olmadan yapılabileceğini sanmıyorum windowstada yok sanırım modemden kısabilirsin ama o da indirmeleri değil tüm interneti kısar IP vererek yaparsan belirli kullanıcınınkini de kısabilirsin...

• Administrator

System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Psched]
Value Name: NonBestEffortLimit
Data Type: REG_DWORD (DWORD Value)
Value Data: Decimal Percentage (default = 20)[/CODE]

Buradaki 20 bağlantının %20'sinin rezerve edileceğini belirtiyor. %80 yaparsan sanırım %80'ini kullanamazsın.

eğer xp pro kullanıyorsan başlat>çalıştır'a gpedit.msc yaz > grup ilkesi çıkar. burada bilgisayar yapılandırması başlığı altında yönetim şablonları var, yanındaki + işaretini aç, Ağ var onun da + işaretini aç QoS Paket Zamanlayıcısı'nı tıkla, sağda ayrılabilir bant genişliğini sınırla yazısı var, onu çift tıkla etkin yap ve hız kullanma yüzdeni kafana göre ayarla.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...