Jump to content

Windows Hakkında çok önemli Bilgi

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Bilgi için teşekkürler. Bundan 3-5 yıl önce Windows işletim sisteminin istihbarat toplamak amacı ile askeri bir proje olduğu konuşuluyordu. Bana göre bazı açıkları kasıtlı olarak yapıyorlar. Özellikle 2015 in ortasından sonra Amerikan menşeili olan oyun proğram işletim sistemleri sürekli güncelleme adı altında yüksek boyutlu dosyaları indiriyoruz. Özellikle son dönem için farklı durumlar söz konusu gibi geliyor bana. Windows 10 adı altında sürekli bir güncelleme çılğınlığı var bunun dışında mac os x e baktığımızda son bir yılda o da çok fazla güncelleme aldı sonrasında hepimiz hatırlıyoruz ki bir İphone reklamı yapıldı yok mahkemeye şifreyi vermemişler yok fbı şifreyi kıramamış muhabbetinden sonra iphonelerde de çok hızlı güncelleme çılgınlığı başladı. Bununla da kalmadı 2015 ve 2016 yıllarında çıkan oyunlarda da muzzam güncellemeler söz konusu mesela 40 gb sanırım Quantum Break oyunu ona bile 20 gb üzeri güncelleme geldiği söyleniyordu. Yanlış hatırlamıyorsam yine 2015 in ortalarında facebook içinde bir sözleşmeyi kabul ettik profilimizde paylaştığımız resim video v.s herşeyin facebook tarafından kullanılmasına müsaade ettik etmek istemeyenler hesabı kullanma şansını yitiriyordu ancak okuma alışkanlığımız olmadığı için birçok kişi farkında dahi değildi. Ben sadece okuduklarım ve araştırmalarımın sonucu olarak yazıyorum. Yazılım v.s bilgim yok. Ancak ben abd menşeili birçok yazılım ve ürünlerde bu kadar hızlı ve yüksek boyutlu güncellemeleri çok hayra yormuyorum...

• Like 4