Jump to content

xp de bilgisayarı kapatma butonunu masaüstüne koyma

ömür2065

Recommended Posts

bilgisayarı kapatma butonunu masaüstüne koymak için masa üstünde sağ tıklayıp yeni KISAYOL OLUŞTURUYORUZ ,ÖĞENİN KONUMU KISMINA '' Shutdown -s -t 00 '' YAZIYORUZ KISAYOL ADINADA 'BİLGİSAYARI KAPAT VEYA FARKLI ŞEYLER YAZABİLİRSİNİZ.DAHA SONRA KISAYOLUN ÖZELLİKLERİNDEN SİMGESİNİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ VE ARTIK BİLGİSAYARI BAŞLATA GİRMEDEN MASAÜSTÜNDEN KAPATABİLİRSİNİZ

abi varya bu olayında kolayını buldunuz ya helal olsun ALT+F4 yaptınız kapandı gitti be bu kadar tembel olmayın

haklı valla..

Ama güzel yol teşekkürler..

o parametrelere " -f " de eklerseniz anında kapatır - tabi tüm programları kaydetmeden anında kapatarak :blink: -

« Namımızın büyüklüğü, dostlarımızın büyüklüğündendir! »

bir kere bu sözü çok sevdim ! Gerçektende öyle ama

(o parametrelere " -f " de eklerseniz anında kapatır -) bunu biraz açarmısınız ?Ustam

• 2 hafta sonra ...

« Namımızın büyüklüğü, dostlarımızın büyüklüğündendir! »

bir kere bu sözü çok sevdim ! Gerçektende öyle ama

(o parametrelere " -f " de eklerseniz anında kapatır -) bunu biraz açarmısınız ?Ustam

Force kelimesinin baş harfi olan F :angry: Normal Kapanırken PC Windows programların kapanması ve üstünde çalışılan dosyaları kayıt etmesi için bir süre ayırır. Force durumunda ikense bu süre programlara tanınmaz ve programlar hemen kapatılır.

restart nasil icin bu durum nasil olabilir?

bilgisayarın reset düğmesi kullanılabilir, Alt+F4 tuş kambinasyonundan sonra Yeniden Başlat'a tıklanabilir veya "a" harfi ile yapılabilir aynı işlemler Alt+F4 yerine Başlat - Bilgisayarı Kapat bölümünden de yapılır hiç olmadı fiş çekilir geri takılır :D masaüstünde bilgisayarı kapat, bilgisayarı yeniden başlat, oturumu kapat, kullanıcı değiştir, bilgisayarı amuda kaldırıp burnunu karıştır gibi butonlar ne kadar güzel durur o da merak konusu :D

• 8 ay sonra...
abi varya bu olayında kolayını buldunuz ya helal olsun ALT+F4 yaptınız kapandı gitti be bu kadar tembel olmayın :D

kardeş vben bezan pc dogland ediyorum yada açik brakmak zorunda kalıyorum 2 3 ssat sonra eve telefon açip anne pc kapat diyorum fişi çekmesi daha mı iyi

BUDA YENİDEN BAŞLATMA

Aynı işlemi restart işlemi için de yapabilirsinizi Bu sefer tek değişen

'SHUTDOWN -s -t 00' yazdığımız yere 'SHUTDOWN -r -t 00' yazmak diğer herşey aynı. Yine isim değişikliği tavsiye olunur.

buda benden arkadaşlar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...