Jump to content

AutoITle Kurulum + Crackleme

blackman12

Recommended Posts

arkadaslar hepinize tşkler ilginizden dolayı...

benim yeni bu konulara ilgim olustu ve tum arkadaslara katkılarım losun dilegiyle ögrenmeye calışıyorum ama eksık bilgilerimi sizin katkılarınızla gidermeye calışıyorum sagolun..

hayranlıkla anlatımlarınızı izleyıp denemeler yapıyorum..basarılı calısmalarım ouyor ama yeterli gormuyorum kendikilerimi..yapmak isedigim tam katılımsız ve black arkadasımın vido sundan anladıgım kadarıyla parametresi olmayan [N/A] acrobat raeder 9 gibi ileri devam et gibi tuslara basmadan kurulumu gerceklestirmek istiyorum ama o ekran genede cıkıyor yardım edebilecek misiniz tşk.

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply
Özel parametreler, repack gibi yöntemler bunun için var...

ilgi gösteren arkadaslara ayrıca tşk edrim ve alt+f6 ile calısan surumu buldum

Please register to see this content.

ve PrintMaker arkadasıma tşkler farklı bi forumdan ama paylasım önemli olan HERKZE TŞK VE TAKİP EDİYORUM SİZLERİ İLGİYLE...

ve black ve adını yazamadıgım arkadasların videolu anlatımlarıyla yaptıgım ilk calışmam basarılı oldu tşkler arkadaslar

Anlatım şahane de sanırım csript kaydı yaparken kısayol kullandın ekran da görünmüo au3 recorder da progmaı nasıl çalıştırıosun menüyüde inceledim göremedim cvbınızı bekliorum ,postu yazdıktan sonra gördüm run scripti hakkınızı helal ediniz :)

Please register to see this content.

indidigim autoıt ile alt+f6 tusu calışıyor videoları izlediysen recorder solda A icosuna tıkladıgında exe calışıp.kurulum hamleleri baslıyor sonrasında klavye yollarını kullan ileri devam et falan filan tuşlarına mausu kullanmadan (tab ve enter alt+f4 tuslarını kullan)kurulum tamamlanınca scrict yazılıyor ve sen videodaki ayarlamaları yaptıktan sonra toolsa gidip comlite tıkla acılan pencereye surcue kısmına 1 de o .exe uzantısını atar ben kaydetilen exe yi 250 kb kadar olanın uzantısını değiştiriyorum bat yapıyorum ve winrarla programın kendisini ve bat yaptıgımı winrar anlatımındaki gibi katılımsız yapıyorum dene.

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

arkadaşlar recorder tuşunun çıkması için script var onu yüklemeniz yeterli olacaktır autoilt sitesine girin ordan indirin bu arada ben autoiltle katılımsız yapıyorum ondan sonra programın orjinaliylemi sıkıştırcam bi yardım edermisiniz

• 4 hafta sonra ...
  • Administrator
Öle diyorsunda hocam Rapidde üyeliği olmayan fukaralar napsın :=))

Rapidshare hesabı olmayan fukaraları banlamayı düşünüyorum. Hatta bilakis evlerine gelip fare zehiriyle zehirleyeceğim. Daha da ileri gidip foruma rapid şifresi ile giriş yaptıracağım. Ona göre :)

videoları indirdim izledim harika creklemeyi hiç anlamadım benim gibi odunlara birdaha farklı bir bakış açısıyla anlatırsan sevinirim

birde şöyle anlatsan aşama aşama

ellede nasıl yapılır şunun için söylüyorum "şöyle program çağrılır karşımıza kurulum geldi ileri basacaz kod nedir geri kod nedir enter kod nedir aha serial çıktı şu şekilde" varsın boyutu yüksek olsun önemli değil başka yerde kullannmam senin çalışmanda kota harcarım

bizahmet eline kuvvet biz cahilleri aydınlat aydınlatki bir şeyler öğrenelim

rekorder ile yaptığım zaman kurulum yarım kalabiliyor duyduğum kadarıyla mausu pek

kullanmayacakmışım filan filan sen iyi anlatmışın ama ben anlamadım öğretmenler sıkılmadan

öğrencilerine anlatır sende sıkılma devam sevgilerimle

Tekrar bir anlatım yapmam imkansız.Zaten gerekli bazı kodları sunum içerisinde verdim.E biraz siz araştıracaksınız biraz biz öğreteceğiz bu işler böyle yürüyecek hep iteklemek olmaz...AutoIT'in yardım dosyası kadar geniş bir kaynak bulamazsınız her çeşit örnek var araştırın biraz.

• 2 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Arkadaşlar peki cıkan AutoIT .exe dosyasını digeri ile nasıl birleştiririz. winrar sfx falan degil. KAtılımsız bir programda gordum sadece autoit.exe var yani iç içe üstelik sag tıklttıgında winrar kulakçıkları gozukmuyor

• 2 hafta sonra ...
Arkadaşlar peki cıkan AutoIT .exe dosyasını digeri ile nasıl birleştiririz. winrar sfx falan degil. KAtılımsız bir programda gordum sadece autoit.exe var yani iç içe üstelik sag tıklttıgında winrar kulakçıkları gozukmuyor

kımse bilmiyormu ya?

o mu bilmiyorum ama ileri duzey Autoit konusunun ilk anlatımı yani birinin benim yaptıgım katılımsız programı almasını istemiyorum.sıkıştırılmasını istiyorum . Autoit ile katılımsız oluşturulruken 2 dosya oluyor katılımsız program ve autoit .exe dosyası, ben onun yerine sadece autit.exe dosyasının tek olmasını istiyorum yani katılımsız programımı gizlemek istiyorum

• 8 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Güzel anlatım, teşekkürler.

Yalnız autoit ile oluşturup derlediğim exe dosyasına çift tıklayınca, katılımsız olarak yüklenmek yerine tray'e ekleniyor ve hiçbir şey olmuyor. Traydeki ikonu tıklayınca ise Script Pause ve Exit seçenekleri çıkıyor. Kurulum niye başlamıyor olabilir?

Kod şöyle:

Run('ACDSEE50POWERPACK.EXE')

_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","WARNING: This progra")

Send("{ENTER}")

_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","I &do not accept the")

Send("{UP}{ENTER}")

_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","Please enter your in")

Send("{TAB}{TAB}{INS}{DOWN}12{HOME}{INS}{LEFT}{PGUP}{NUMLOCK}??????????????????{ENTER}")

_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","Choose the setup typ")

Send("{ENTER}")

_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShieldWizard","Shell Integration Se")

Send("{ENTER}")

_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","The wizard is ready ")

Send("{ENTER}")

_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","The InstallShield Wi")

Send("{ENTER}")

#region --- Internal functions Au3Recorder Start ---

Func _WinWaitActivate($title,$text,$timeout=0)

WinWait($title,$text,$timeout)

If Not WinActive($title,$text) Then WinActivate($title,$text)

WinWaitActive($title,$text,$timeout)

EndFunc

#endregion --- Internal functions Au3Recorder End ---

birde böyle dene.

Func _WinWaitActivate($title,$text,$timeout=0)
 	WinWait($title,$text,$timeout)
 	If Not WinActive($title,$text) Then WinActivate($title,$text)
 	WinWaitActive($title,$text,$timeout)
 EndFunc

Run('ACDSEE50POWERPACK.EXE')
_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","WARNING:  This progra")
Send("{ENTER}")
_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","I  &do not accept the")
Send("{UP}{ENTER}")
_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","Please  enter your in")
Send("{TAB}{TAB}{INS}{DOWN}12{HOME}{INS}{LEFT}{PGUP}{NUMLOCK}??????????????????{ENTER}")
_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","Choose  the setup typ")
Send("{ENTER}")
_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShieldWizard","Shell  Integration Se")
Send("{ENTER}")
_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","The  wizard is ready ")
Send("{ENTER}")
_WinWaitActivate("ACDSee 5.0 PowerPack - InstallShield Wizard","The  InstallShield Wi")
Send("{ENTER}")

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...