Jump to content

Kurulu Windows Aktarımı

esaka
 Share

Recommended Posts

Şimdi sisteminizi güzelce kurmuşsunuz,donanımları tanıtmışsınız,gerekli programları yüklemişsiniz,kişisel ayarlarınızı yapmışsınız,saatlerce uğraşmışsınız.Çok hoşunuza giden bir sistem hazırlamışsınız.Sonra arkadaşınız notebook ile geldi ve sisteminizi gördü, o da çok beğendi,benim makinayada kuralımmı dedi? Siz o kadar süre uğraşmak istemediğiniz için kurarız ama bu kadar uğraşamam dediniz.

Ya sizin makinanızdaki sistemi olduğu gibi başka bir makinaya aktarma imkanı olsaydı,üstelik intel işlemcili bir makinadan amd işlemcili başka bir makinaya.Kendi sisteminizin ghost'unu başka bir makinaya yüklüyorsunuz ve sorunsuz çalışıyor olacak.Pek mümkün gözükmüyor.

Microsoft sysprep programı ile bu mümkün.Herhangi bir makinada yüklü sistemi yine herhangi makinaya aktarma imkanı sağlıyor.Gerekli açıklamaları ve dosyaları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

7 nisan 2012 linkler güncellendi

5 mb. Edited by esaka

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

malesef pc göçtü :D

bu yazıyıda arkadaşın pcden yazmak zorunda kaldım...format atamıyorum,çünki "c" deki dosyalarımı yedekleyemiyorum,pc açılmıyo,yani yukarı tükürsem bıyık,aşağı tükürsem sakal misali...

pc boot ekranından sonra"kurulum tamamlanamadı" die hatayı veriyor ve sistem yeniden başlıyor.

format atmadan sistemi açma şansımız varmıdır acaba?

acil yardımlarını bekliyorum arkadaşlar :D

Edited by babyface

cd den çalışan bir xp ile sistemini başlatabilirsin

ya sonra,şundan soruyorum;

diyelimki sistemi açtık LİVE CD ile,açtıktan sonra makinaya mutlaka formatmı atmam gerekicek,yoksa programı silsem yada neyapsamda etsemde format atmak zorunda kalmasam...çünki ben pcyi şimdiki durumuna getirene kadar çok tırmaladım.tam istediğim gibi bi sistem kurmuşken format atarsam,tüm emeklerim heba olacak :D

(sinirden uyuyuamıcam bugece yine)

babyface kızma dostum ama sizin için bu kadar önemli ve değer verdiğiniz sisteminiz acronis veya norton ghost ile neden yedeğini almadınız.Üstelik gayet riskli olan bir şey denemeden önce.Eğer yedeğiniz varsa bu iş kolay.Formatı çekersiniz ve yedeğinizi yüklersiniz.Bu yoksa xp kurulum cd si ile xp onar de belki sistemini kurtarırsınız.Kolay gelsin.Saygılarımla

malesef pc göçtü :D

bu yazıyıda arkadaşın pcden yazmak zorunda kaldım...format atamıyorum,çünki "c" deki dosyalarımı yedekleyemiyorum,pc açılmıyo,yani yukarı tükürsem bıyık,aşağı tükürsem sakal misali...

pc boot ekranından sonra"kurulum tamamlanamadı" die hatayı veriyor ve sistem yeniden başlıyor.

format atmadan sistemi açma şansımız varmıdır acaba?

acil yardımlarını bekliyorum arkadaşlar :D

cd den çalışan sistemle bilgilerini kurtalara bilirsin bu tarz denemeler yaparken Microsoft Virtual PC kullanın

Arkadaşlar lütfen bu paketi hasarlı sistemlerde uygulamayın sonuç hüsran olacaktır.Gerçek makinalarda deneme yapmadan önce vmare ile bir sistem kurun işlemi uygulayın sonra virtualpc veya virtualbox'ta hazırladığınız sisteme uygulayın.Bu işlemi en azından ne şekilde çalıştığını görmek için yapın.

Bu sistem defalarca farklı türde işlemcileri olan notebook ve masaüstü sistemlerde denendi ve sonrasında size sunuluyor.Hala kullanıyoruz,zaman açısından çok büyük kazanç sağlıyor.Gerekli olduğunu düşünülen programları yüklü halde 1.4 gb. ve sadece düz sistemin olduğu 650 mb. lık iki ayrı ghost dosyaaı var.Bunları upload etmek sadece zaman meselesi.Talep olursa bunu seve seve yaparım.Enj azından elinizde sağlam çalışan bir kopyası olur.

eger bu program dedigi gibiyse mukemmel derim elinizi operim ama ya cokerse sistem yada cakısma falan kitlenme neyse genede deneyip uygulucam merak ettim

Acpı yapılandırdınmı herhangi bi sorun olmaz bunu mutlaka yapmalıyız sysrep te hazırladıgımız sunumu ghostunu aldıktan sonra olay bitiyor tek yapmamız gereken ghostunu atmak oluyo bilgisayarı kapatıp açıyor biraz bekledikten sonra kendi sistemine göre sysrep driverleri seçip işleme sürüyor en mantıklısıda zaten beni oku kısmını iyicene bi göz gezdirmek

merhaba arkadaşım bu program tüm Win XP orijinal CD'lerinde bulunan programdır. ama yine de teşekkürler

ben hiç görmedim orjinal xp cd içerisinde