Jump to content

xp 64 bit... arkadaslar 64 bit nedir bi açıklarmısınız

cell-cuq

Recommended Posts

arkadaslar çift çekirdek işlemcili lap-topum war ben buna xp 64 bit kursam ne olur yani her programı, her oyunu, açabilirmiyim. vede 64 bit performans açısından nasıldır bana bi yardım edermisiniz

arkadaslar çift çekirdek işlemcili lap-topum war ben buna xp 64 bit kursam ne olur yani her programı, her oyunu, açabilirmiyim. vede 64 bit performans açısından nasıldır bana bi yardım edermisiniz

cvp verin arkadaslarr yaa

cvp verin arkadaslarr yaa

arkadaslarrrrrr??????

biri bişey yazsın :)

Bultar : Flood yapmak yerine ilk iletinizi yeniden duzenleyin aksi halde uyarı seviyeniz arttırılacaktır!

dostum 64 bit demek işlemcinin birim zamanda işyebildiği veri mikatarı örneğin 3.2 GHZ çift çekirdek işlemcin var. demek ki sanalda snnin 6.4 milyrarında 64 bit veriyi işleyebiliyor:)şimdi yazılımlarında 32 bit ve 64 biti çıktı. ama şimdilik 64 biti kurmanı tavsiye etmem çok sorunları var yavaş tavaş buglar düzeltilince tam kıvama gelecek.

xp 64 biti yükleyebilirsiniz.. ama ingilizce..türkçeye çevrilmiyor.. işlemciniz 64 bitse.. işletim sisteminizde 64 bitse birde 64 bit program yüklediyseniz sonuç göz kamaştırıcı olabiliyor... özellikle yoğun grafik işlemci gereken autocad solidworks gibi 3dsmax gibi yazılımların 64 bit performansları çok iyi..

şahsen ben öle düşünmüyorum.

xp 32 bit işletim sistemi kurulu pc vista 64 bit e göre daha yavaş çalışıyor.

hız açısında iyi bir sistemin var 64 biti tavsiye ederim.

ya avast bile pc açılırken 1 dakikada kendine gelemessen ben napıyım.

pc performansım vista 64 bitte süper.

ama bazı yazılım programlarından dolayı şuanda xp kullanıyorum:(

xp nin kullanılma sebeblerinde biride bence görsel olarak koay ve basit olmasıdır...

ama kolay ve basit olan herşeyin açığı ve sıkıntı zordur.

ama vistayı bıraz daha beklememiz gerekir bence..

sürücü ve programların 64 bit desteği en kısa zamanda çıkacaktır....

Uzun zamandir P.C.'mde 64Bit Xp Prof. Service Pack ve guncellestirmelerin tamami yuklu. Ayrica 3dStudio Max 9. 64bit, Maya ve Lightwave'i kullaniyorum. Ve eger 64 Bit Anakart ve islemciniz varsa kesinlikle tavsiye ederim..

Bir kac kez program ve driver konusunda sorun yasamistim ama bunun disinda tek dezavantaj ( bence cok onemli bir sorun degil ) O.S.'un ingilizce olmasi.

Kullandigim diger O.S.'lar

MacOSX - ( ikinci guncellestirme paketini yukledigimde cokmustu :rolleyes: Performans olarak bu sistem de oldukca iyi. Corel Draw ve 3dS Max'te )

SuseLinux 64Bit- ( KDE Desktop ile basarili ancak grafik programlarinda istedigim performansi aldigimi soyleyemem. )

64Bit Vista Ultimate - ( Webcam'imi tanittigimda P.C. cokmustu. Ancak sistem yeteri kadar hizli ve guvenilir bir sekilde calisiyor. Aero ozelligi ile de guzel bir goruntu cikiyor karsimiza... )

Sistemimin donanim ozellikleri ise kisaca asagidaki gibidir.

Anakart : P5 DH Deluxe

Islemci : P4 Core2Duo 1,86 Mhz

Harddisk : 1 Terrabyte 2xSata2 2xIDE

Ram : 2,5 Gb DDR2 533+667 Mhz

Vga : 512 Mb PCIExpres Goruntu Bagtastiricisi

Suruculer : Lightscribe+DualLayer DvdRW

Ama sen vista diyorsun arkadaş XPden bahsetmiş. Zaten vistanın 64bit sürümünün stabil olduğu biliniyor. Ona kimsenin birşey dediği yok.

arkadaşım tam tersi. vista 64 bitide denedim. xp 64 bitide..vista 64 bitde sorunlar yaşadım.... bazı aygıtlarımı görmed.. mesela hp A0 yazıcımız var. 64 bit driverı yok.. vista 64 bit o yazıcıyı yanıyamadı.ama xp64 bit 32 driveri ile o yazıcıyı çalıştırmayı başardı.. birde vista bazı 64 bit olmayan programların kurulumunu yapamadı.. bazılarınıda çalıştıramadı.. mesela vista 64 bit solidworks 32 biti çalıştırmadı.. ama xp 64 bit problemsiz kurup çalıştırabildi...xp 64 bit vistada kurulamayan veya kurulduğu halde çalışmayan 32 bit programları başarı ile kurup çalıştırabildi. bilmiyorum belki bendeki programlar için sorun olmuştur ama benim programlar için xp 64 bit daha stabil geldi bana...bunlar benim tecrübelerim. herkesinki farklı olabilir.

arkadaşım tam tersi. vista 64 bitide denedim. xp 64 bitide..vista 64 bitde sorunlar yaşadım.... bazı aygıtlarımı görmed.. mesela hp A0 yazıcımız var. 64 bit driverı yok.. vista 64 bit o yazıcıyı yanıyamadı.ama xp64 bit 32 driveri ile o yazıcıyı çalıştırmayı başardı.. birde vista bazı 64 bit olmayan programların kurulumunu yapamadı.. bazılarınıda çalıştıramadı.. mesela vista 64 bit solidworks 32 biti çalıştırmadı.. ama xp 64 bit problemsiz kurup çalıştırabildi...xp 64 bit vistada kurulamayan veya kurulduğu halde çalışmayan 32 bit programları başarı ile kurup çalıştırabildi. bilmiyorum belki bendeki programlar için sorun olmuştur ama benim programlar için xp 64 bit daha stabil geldi bana...bunlar benim tecrübelerim. herkesinki farklı olabilir.

ben sistem stabilitesinden bahsediyorum siz driverdan çalışmayan programdan bahsediyorsunuz!

Vistada solid çalıştırabilirseniz zaten tüm crackerları ezersiniz. Eğer HP dediğiniz donanımın vista driverini çıkartmadıysa onların ayıbıdır. Bunun dışında 64bitin amacı 64bit cpunuzu tam performans kullanmaktır. 32bit işlemler yapmak değil. stabillik program çalıştırmakla olmaz işlemci kullanımı ve performansı ile olur.

amd 6000+ cpu 2gb ram ddr2 800mhz ,asus m2n-mx sistemim var vede xp 64 bit lik işletim sistemini kullanıyorumm....

-piasada hurafe birsürü söylenti varr ben kullanıyorumm vede biliyorumm

-sistemin 64 bit lik veriyi işleme kapasitesine sahipse 32 bit kullanman paranın yarısını çöpe atmak demekk madem kullanmıyorsun o zaman 64 bitlik donanım kurup 32 bitlik uygulamalara mahkum olman mantıklı değil...

-driver sorunu var felann deniyorr ...yok be yaff ben şahsen driver bulmakta hiç zorluk çekmedimm ...bi çok program çalışmıyormuşş diolarr küllii yalannn wow emulatörü entegre edilmişş vede 32 bitlik proları sorunsuzz çalıştırıyorrr....

64 bitlik uygulamalar müthişş hızdaa çalışıyorrr.....

-sistemin desteklemiyorsa 64 bit işletim sistemini kesinlikle kurma

-en az 1 gb ram gerekli ...sistem boştayken bile 400-450 mb ram yiyiyorr

-netteki you tube tarzı sitelerden videouyu 32 bitlik browser lardan izleyebilirsin (ie7 firefox gibi)...ama 64 bit lik browserle izleyemezsin

-türkçesi henüz yokk....

-eğer sistemin destekliyorsa .....xp 64 bit pro edisyonunu tavsiye ederimmm

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...