Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

Xp kurumundan sonra yani hersey bitti xp acilirken

programlarinmin bulundugu AIO calismasini nasil actirabilirim

Winnt.sif en son satirina asagidaki komutu ekledim olmadi

[GuiRunOnce]

%systemdrive%\kur\peerfen.exe

olmayinca bat dosyasi olusturup öyle actirmak istedim

[GuiRunOnce]

%systemdrive%\kur\basla.bat

gene olmadi bu nasil yapilir acaba

neccooy ustanin bir önceki yaptigi sistemde böyle birsey vardi

bunu nasil yapabilirim acaba

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

burakcan63, oobe yi atla seçeneğini kullanmalısınız nliteda.

DANG3R, genelde katılımsız program yaparken autoit kullanmam ama verdiğin resimde gördüğüm kadarıyla "n" tuşu nexte bastırıyor çünkü kısayol olarak konulmuş sende n tuşuna bastırarak bu adımı geçebilirsin.

DANG3R, genelde katılımsız program yaparken autoit kullanmam ama verdiğin resimde gördüğüm kadarıyla "n" tuşu nexte bastırıyor çünkü kısayol olarak konulmuş sende n tuşuna bastırarak bu adımı geçebilirsin.

bilgi için sagol

dediğini yaptım ancak olmadı "n" tuşu işlemiyor.

arkadaşlar arama yaptım ama klasörü cab yapmayla ilgili konu bulamadım genelde hep programların cab yapılması var i386da bulunan driver.cab ve sp2.cab dosyalarını klasöre çıkarıp içinde değişiklik yaptım şimdi bunu tekrar cab haline getirmem gerek Wince cab maneger programını kullandım ama kurulumda sayamıcam kadar hata verdi. ms-dosdan klasörü cab yapma komutu varmıdır ?yada bana önerebileceğiniz her hangi bir program ? yadaaa sadece bahsettiğim klasörü zip yapsam kurulum sırasında windows bunu tanırmı ? bu konuda bilgisi olanların yardımını bekliyorum

Not: Exe den bahsetmiyorum arkadaşlar içinde onlarca dosya bulunan klasörü cab yapmakdan bahsediyorum

Saygılar...

sorun çözüldü : blackman12 ye teşekkür ederim

Edited by G3n3tiG

arkadaşlar bazılarınız için klasik bir soru olacak ama aynı hep aynı yöntemi deneyerek farklı farklı hatalar alıyorum katılımsız xp yaparken sıralama varmı merak ediyorum nasıl yaptığımı kısaca özetleyecek olursam

1. xp ye wpi ekliyorum

2.nliteden sp3 entegre ediyorum

3.xp klasünden support,valueadd,win9xmig,win9xupg ve winnttug dosylarını siliyorum ( bunları en başda silmememin nedeni sp3 entegre ettikden sonra tekrar bu dosyarın oluşması )

4.entegreden sonra driver base entegre ediyorum ( nliteden henüz hiç bir işlem yapmadan bileşen silme eklenti ekleme v.s)

5.eklenti, key kullanıcı kısımlarını geçip iso kısmına geliyorum bu noktoda logonui,ntoskrnl,shell32,msgina,sysdm .. bunları ekliyorum

6. son işlem olarak isoyu oluştuyuroum

bazen ntldr bazende tam hatılamıyorum ama uys olması lazım bu hatayı alıyorum ayrıca son olarak sormak istediğim belki bu forumda vardır mesaı yazarken aklıma geldi :) sp3 lü cdnin iso adı önemlimidir ? yani herhangi bir isim yazsak olurmu ? iso adını WXPVOL_TR yaptım ön yükleme kısmında i386 hatası verdi

asıl öğrenmek istediğim sıralama nasıl olmalı bu konuda yardımcı olurmusunuz?

Edited by G3n3tiG

Evet Madem öyle bu soruyu da burada uzunca anlatarak yanıtlayalım...

10) Windows yüklendiğinde Wallpaperımı otomatik nasıl ayarlarım?

Öncelikle wallpaperları cdmize yerleştirelim. I386 yanında $oem$ dosyamız varsa sorun yok, yoksa biz oluşturalım. İstediğimiz resimleri seçip $Oem$\$$\Web\Wallpaper yoluna atıyoruz.Daha sonra bir metin belgesi oluşturup içeriğine bunları kopyalıyoruz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin.bmp"
"WallpaperStyle"="2"
"OriginalWallpaper"=""
"WheelScrollLines"="3"[/CODE]

daha sonra faklı kaydediyoruz ve wallpaper.reg adında kaydediyoruz. Bunu $Oem$ klasörü içerisine atıyoruz

!DİKKAT!: $Oem$\$$\Web\Wallpaper değil $Oem$

daha sonra eğer $Oem$ klasörü içinde cmdlines.txt varsa altına

[CODE]"regedit.exe /s wallpaper.reg"[/CODE]

komutunu ekliyoruz eğer yoksa oluşturuyoruz ve içeriğine

[CODE][commands]
"regedit.exe /s wallpaperreg"[/CODE]

yazıp kaydediyoruz. Sistem mavi ekrandayken wallpaperlarınız yeni işletim sisteminize atılacak ve krulumun bitmesine 13 dakika kala default olarak seçilecektir.

KOYACAGIMIZ RESMİN formatı bmp olacak demi

rege tıkladığımda geçiyor demişsinde oraya zaten oem klasörüyle beraber gelir.oraya gelmesini reg sağlamazki gördüğün gibi oem klasörü çalışıyormuş.Geriye iki ihtimal kaldı kullandığın reg dosyası yanlış yada kullandığın resim desteklenmeyen nitelikte

burası yerimi bilmiyorum arkadaşlar nlite için addon yaparken her programı tek tek addon haline getirmek yerine şöyle bir yöntem denesek acaba olurmu ?

katılımsız olan programları winrarla tek exe dosyası haline getirmek için.. gelişmiş sfx seçenekler bölümünden çıkarttıkdan sonra çalıştır kısmına katılımsız olan programların adlarını yazsak ve oluşan exe yi addon yapsak nlite de entegre sorunu yaşanırmı ? denemedim ama belki buna benzer bir yöntem deneyen varsa ltf tecrübesini benimle paylaşsın ( her proyu tek tek addon yapmak benim için tam bir ölüm de) :D

sanal olduğu için yüklenmemiştir.Sanal makinenin ekran sürücüsü farklı.

IE sorununu bilemeyeceğim.

burası yerimi bilmiyorum arkadaşlar nlite için addon yaparken her programı tek tek addon haline getirmek yerine şöyle bir yöntem denesek acaba olurmu ?

katılımsız olan programları winrarla tek exe dosyası haline getirmek için.. gelişmiş sfx seçenekler bölümünden çıkarttıkdan sonra çalıştır kısmına katılımsız olan programların adlarını yazsak ve oluşan exe yi addon yapsak nlite de entegre sorunu yaşanırmı ? denemedim ama belki buna benzer bir yöntem deneyen varsa ltf tecrübesini benimle paylaşsın ( her proyu tek tek addon yapmak benim için tam bir ölüm de) blush.gif

şöyle yaparsın.

Svcpack klasörüne katılımsız exelerini toplarsın.

SOnra entries.ini dosyası oluşturur şunları yazarsın:

[general]
builddate=
description=
language=Turkish
title=AIO Addon
version=
website=

[EditFile]
I386\SVCPACK.INF,SetupHotfixesToRun,AddProgram

[AddProgram]
Program1.exe
Program2.exe[/CODE]

nlite ile de entries.ini dosyasını ekleyebilirsin.Çalışıyor denenmiştir.

sanal olduğu için yüklenmemiştir.Sanal makinenin ekran sürücüsü farklı.

IE sorununu bilemeyeceğim.

şöyle yaparsın.

Svcpack klasörüne katılımsız exelerini toplarsın.

SOnra entries.ini dosyası oluşturur şunları yazarsın:

[general]
builddate=
description=
language=Turkish
title=AIO Addon
version=
website=

[EditFile]
I386\SVCPACK.INF,SetupHotfixesToRun,AddProgram

[AddProgram]
Program1.exe
Program2.exe[/CODE]

nlite ile de entries.ini dosyasını ekleyebilirsin.Çalışıyor denenmiştir.

peki 1. resimdeki decompressing i nasıl halledebilirim?