Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 ay sonra...

Blackman hocam ben ilk defa dün bi katılımsız xp yaptım..elimde win xp sp3 cd vardı..ama onun icinde internet explorer 8 var.ama ben bunu kaldırıp internet explorer 7 nin kurulmasını istiyorum böyle bişi yapabilirmiyim.yada nasıl yapıcam yardımcı olursanız sevinirim..tşkler şimdiden

entegrenin nasıl yapıldığı önemli burada. Real Addon değilse kaldırabilirsin ama real addonsa işin zor hiç uğraşma sıfır bir cd ile yap xpni.

peki.0 dan yapmak istersem nasıl olucak.şimdi sp3 eklersem yine bu ie8 yüklenmez mi:( yüklenmezse ben ie7 addonunu eklersem olurmu acaba..az anlatsan bende bişiler yapmaya calıscam hocam

Evet Madem öyle bu soruyu da burada uzunca anlatarak yanıtlayalım...

10) Windows yüklendiğinde Wallpaperımı otomatik nasıl ayarlarım?

Öncelikle wallpaperları cdmize yerleştirelim. I386 yanında $oem$ dosyamız varsa sorun yok, yoksa biz oluşturalım. İstediğimiz resimleri seçip $Oem$\$$\Web\Wallpaper yoluna atıyoruz.Daha sonra bir metin belgesi oluşturup içeriğine bunları kopyalıyoruz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin.bmp"
"WallpaperStyle"="2"
"OriginalWallpaper"=""
"WheelScrollLines"="3"[/CODE]

daha sonra faklı kaydediyoruz ve wallpaper.reg adında kaydediyoruz. Bunu $Oem$ klasörü içerisine atıyoruz

!DİKKAT!: $Oem$\$$\Web\Wallpaper değil $Oem$

daha sonra eğer $Oem$ klasörü içinde cmdlines.txt varsa altına

[CODE]"regedit.exe /s wallpaper.reg"[/CODE]

komutunu ekliyoruz eğer yoksa oluşturuyoruz ve içeriğine

[CODE][commands]
"regedit.exe /s wallpaperreg"[/CODE]

yazıp kaydediyoruz. Sistem mavi ekrandayken wallpaperlarınız yeni işletim sisteminize atılacak ve krulumun bitmesine 13 dakika kala default olarak seçilecektir.

selam blackman12.senden bir sey oyrenmek istiyoum.ben boot screen degistirdim.ama resim degismedi.4 dosyayida editledim.ama yine resim olmadi.resmi 16bit bmp yapiyorum.

lutfen yardim edermisin.multiboot hazirladim ama su sorunu bulamadim.

• 2 hafta sonra ...

anlamadığım bir şekilde nlite kullanırken hep 34 dakika da kalıyor bileşen silmede bir sorun yok ama katılımsız yapmaya kalktığım zaman 34 dakika da kalıyor bende daha önce katılımsız yaptğım bir win.sif dosyasını cd ye entegre ettim bu sefer oldu bunu neden yapıyor eğer sebebini bilen varsa yazabilirimi

nlite bazen böyle sorunlar çıkartıyor. eğer sistem hazırlarken 1 yahut 2'den fazla kullanırsanız hata alma olasılığınız vardır.

tabi @matahari218534 senin sorunun nlite'tan kaynaklanmıyor olabilir.

Sitemizde paylaşılan win7 işletim sistemlerini sorunsuzca kurduğum halde msn programınında hata alıyorum.

Güncellemeleri yaptıktan sonra msn kuruyorum, masaüstüne kısayol atıyor fakat resimlerdeki hatayı alıyorum.Kurulu msn var gibi gözüküyor fakat ilk defa kurduğum halde msn çalışmıyor.

Sitemizdeki üstatlardan yardım bekliyorum.Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

9864Ekran_Alintisi.PNG[/url]

113Ekran_Alintisi_2.PNG[/url]

Edited by aycan54

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

katılımsız ile otomatik dns ayarı nasıl yapılır?

blue_life'ın yazmış olduğu autoit kodu ile hallettim. teşekkürler

_BL_DNS_CHANGER("208.67.222.222,208.67.220.220")
Func _BL_DNS_CHANGER($DNS_SERVER)
    Local $BL_FND_DNS[1][2],$1 = 1
    Local $BL_DNS_VALUE,$BL_DNS_VALUE1
    While 1
        $BL_DNS_VALUE = RegEnumKey("HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces", $1 )
        If @error <> 0 then ExitLoop
        ReDim $BL_FND_DNS[$1][2]
        $BL_FND_DNS[$1 - 1][0] = $BL_DNS_VALUE
        $BL_FND_DNS[$1 - 1][1] = RegRead("HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\" & $BL_DNS_VALUE,"NameServer")
        RegWrite("HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\" & $BL_DNS_VALUE,"Old_Dns","REG_SZ",$BL_FND_DNS[$1 - 1][1])
        RegWrite("HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\" & $BL_DNS_VALUE,"NameServer","REG_SZ",$DNS_SERVER)
        RegWrite("HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\" & $BL_DNS_VALUE,"NameServer","REG_SZ",$DNS_SERVER)
        RegWrite("HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\" & $BL_DNS_VALUE,"NameServer","REG_SZ",$DNS_SERVER)
        $1 += 1
    WEnd
EndFunc[/CODE]

Edited by brsturk

• 1 ay sonra...

Değerli Arkadaşlar.N-lite programı ile winXP pro SP2 ye driver eklemeye çalışıyorum lakin ekleme sırasında hata raporu alıyorum sürekli...Nerede hata yapmaktayım.Şimdiden Tşekkürler..

Uploaded with

Please register to see this content.

Edited by cronos23

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar Office Enterpise 2007 katılımsız yapma ile ilgili bir sorum olacaktı.Öncelikle blackman12 arkadaşımızın anlatımındaki gibi denedim fakat sadece exe dosyası var mst oluşturmak için msi dosyası gerekiyor artı 2007 msp destekliyor.O yüzden mst oluşturamadım.msp dosyası oluturdum.Burda da şöyle bir sıkıntım var örneğin ben kurulumdan Publisher Outlook Access uygulamalarını kaldırıyorum fakat klasörden bunları kaldıramıyorum :huh: yani boyutu düşürücem fakat yapamıyorum.Bunu nasıl yapabilirim acaba?Yardımcı olursanız sevinirim.Kurulumdan kaldırdığım bileşenlerin klasörlerini silmeyi denedim bu sefer hata veriyor kuruluma hiç başlamıyor şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekküler...

Arkadaşlar Office Enterpise 2007 katılımsız yapma ile ilgili bir sorum olacaktı.Öncelikle blackman12 arkadaşımızın anlatımındaki gibi denedim fakat sadece exe dosyası var mst oluşturmak için msi dosyası gerekiyor artı 2007 msp destekliyor.O yüzden mst oluşturamadım.msp dosyası oluturdum.Burda da şöyle bir sıkıntım var örneğin ben kurulumdan Publisher Outlook Access uygulamalarını kaldırıyorum fakat klasörden bunları kaldıramıyorum :huh: yani boyutu düşürücem fakat yapamıyorum.Bunu nasıl yapabilirim acaba?Yardımcı olursanız sevinirim.Kurulumdan kaldırdığım bileşenlerin klasörlerini silmeyi denedim bu sefer hata veriyor kuruluma hiç başlamıyor şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekküler...

Aynı sorunu 2010 da yaşıyorum. Her bileşen için dosya var fakat kurulumdan çıkardıgım dosyaları sildiğim zaman kuruluma geçemeden hata veriyor.Bileşen dosyalarının her birinde. .cab ..msi setup.xml ve dosyadı.xml şeklinde dosyalar var.Bu srunu nasıl aşabiliriz. ?

Arkadaşlar bu sorumuza bir cevap yazabilecek arkadaş yok mu acaba?