Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

shell32.dll içinde olabilir. Açılıştaki tanıtımı cd'den siliyoruz. Çünkü çok yer kaplıyor. Sen kendin ilk kurulumda çalışacak birşey ayarlayabilirsin.
shell32.dll içinde olabilir. Açılıştaki tanıtımı cd'den siliyoruz. Çünkü çok yer kaplıyor. Sen kendin ilk kurulumda çalışacak birşey ayarlayabilirsin.

konuya ilgin için saol ama shell32.dll de değil açılıştaki tanıdıtım cdsi derken neyi kastettin anlamadım.xp nin kurulum bitişinde hani microfta kayıt falan ondan önceki slayta diyorum teşekkürler..

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Resimdeki ikonları değiştirecem nerede olduğunu söyleyebilecek biri varmı bir türlü bulamadım.

67932946wt3.jpg

2'inci sorum ise xp kurulum bittiği zaman bir Slayt var windows xp diye böle dalgalı geçiyor acaba nasıl yapılıyor nasıl entegre edliyor flashmı şimdiden teşekkürler..

3'üncü hani kurulum biterken microsofta kayıt yaptırmak istiyorum penceresini nasıl yok edebiliriz. Hç bir şey sormuyacak şekilde devam edecek. teşekkürlerr....

Ses simgesi hatırladığım kadarıyla sndvol32.exe içerisindeydi.Diğerini hatırlamıyorum ama xpspres2.dll içerisinde olabilir

2. Sorunuza gelince evet kesinlikle değiştirilebilir ama katılımsız xplerimin hepsinde onu siliyorum onun için hakkında bir bilgim yok.

3. Sorunuza gelince cevap dosyanızı Microsoftun katılımsız kurulum hazırlama aracıyla yaparsanız ve bu dosyayı en son değiştirirseniz bir sorunla karşılaşmazsınız.Yalnız geçenlerde bununla bir cevap dosyası yaptım bana sormadan direk c: ye format attı yani aşırı katılımsız kurulumdu :mellow: Onun için değiştirmeden önce kendinize göre bazı şeyleri silin...

Ses simgesi hatırladığım kadarıyla sndvol32.exe içerisindeydi.Diğerini hatırlamıyorum ama xpspres2.dll içerisinde olabilir

2. Sorunuza gelince evet kesinlikle değiştirilebilir ama katılımsız xplerimin hepsinde onu siliyorum onun için hakkında bir bilgim yok.

3. Sorunuza gelince cevap dosyanızı Microsoftun katılımsız kurulum hazırlama aracıyla yaparsanız ve bu dosyayı en son değiştirirseniz bir sorunla karşılaşmazsınız.Yalnız geçenlerde bununla bir cevap dosyası yaptım bana sormadan direk c: ye format attı yani aşırı katılımsız kurulumdu :mellow: Onun için değiştirmeden önce kendinize göre bazı şeyleri silin...

2 sorudaki dosyayı nasıl silecez acaba

venom_47 dediğim gibi ya benim xp cddimden yada yaptığım nlite ayarlarından nlite ayarlarını iyi okuyun mutlaka sil > bileşenler altında vardır...

buraq, tema uygulanıyosa katılımsız ile ilgili bir problemin yok temayla ilgili. Ama nlite ile değilde manuel entegre yöntemini kullanmanı tavsiye ederim.

benwade_21; sysdm.cpl dosyasını resoruce hacker tarzı bir programla editleyerek bu şekle getirebilirsiniz.

hocam benim bir sorum daha vardı.. bu iso dosyalarının normal cdden nasıl açabiliriz.. hani daemon tools veya colon gibi proğramlarda oluyorya bu kendi dosyalarını açıyoor ben iso dosyasını açan proğramı nerden bulabilirim yardım eder misiniz?

blackman12 hocam doğru söylüyorsunuzda başka yazacak biryer bulamadımm.. da bu UltraISO ile vistanın isosunu oluşturabilir miyiz..? (ille vista değil mesela ghost acronis true image'nin post açılış cd'sini felan.. )

yani benim aramak istediğim post ekranında çalışabilen cd veya dvdleri iso dosyası haline nasıl getirebilirim..?

teşekkürler şimdiden.

Yani kısacası dosyalarını iso haline getirmek istiyorsun dimi? O zaman cd image gui ti kullanabilirsin.

http://unattended.msfn.org/files/global/CDIMAGE_GUI.EXE

http://unattended.msfn.org/files/global/CDIMAGE.EXE[/CODE]

Kullanımı basitçe anlatim programı çalıştırıyosun sonra directories bölümünden dosyaların içinde bulunduğu klasörü belirtiyosun.Alttaki yerden ise isonun kaydolacağı yeri belirliyosun...

configuration bölümünden boot bölümüne giriyosun oradaki tiki işaretliyosun ve boot dosyasını gösteriyosun...Bot dosyam yok diyosan

[CODE]http://unattended.msfn.org/files/global/boot.img[/CODE]

Daha sonra Creation bölümüne geçiyosun...

2. ve 5. tikleri işaretliyosun Label bölümüne ise cdnin adını yazıyosun...

Yine sol menüden creationa basıyosun ve start image creation tuşuna basıyosun iso dosyan oluşuyor...

teşekkürler blackman12 anladım..

peki ben kendime ayit birşey yapabilir miyim? bildiğim kadarıyla bu sadece hazır olan dosyaları yapıyor bu dosyaları; mesela: ghost'un dosyalarını yani bu dosyaları gibi birşeyler ben yapabilir miyim? böyle bir imkanım var mı ?

68398396hf0.jpg

arkadaşlar bunu katılımsız editleme yapacam acaba nasıl thankss

______________________________-

aynı soruyu bende sordum hemde burda..;) biraz ararsan bulursun..

"Çok arama yapan çok öğrenin" TNC-TR ata sözü :)

Edited by akk33

benwade_21 1.si flood yapma ikincisi bu senin yaratıcılığına kalmış tabiki yapabilirsin.Böyle birşeyi shell32 de çalıştırın normal ikonunu orada gördüğün resimle replace et daha sonra dialog içerisinden o pencereyi bulup resmi istediğin şekilde koy.Bir sürü değişik şey yapılabilir yeterki siz hayal edin...

akk33, neden olmasın mesela multiboot bir dvd yaptın ki ben öyle yapıyorum cdimagui ile yapabilirsin yine ama image dosyası sorun yaratırmı bilemicem...Ben isoyu oluştururken easy boot kullandığım için...

bi sorum olacak mesela $$ $oem$ klasörü içine atıldımı windows klasörü olarak görünüyor peki program files ında böyle bir kodu varmı

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bi şey daha sorucam tncxp de olduğu gibi bir tuşa basın yazısını nasıl kaldırabilirim cd den başlatırken yazan yazı

resws5.jpg

$Docs: Documents and Settings klasörünü temsil eder

$Progs Program Files klasörünü temsil eder.

$$ Windows klasörünü temsil eder

$1 Hard diski temsil eder ve içerisine kurulumu yapılacak programların atılması için kullanılır.

\$1\Install Kurulumu yapılacak olan programlar bu klasörün içerisine kopyalanır.

\$1\Drivers Kurulum sonrası yüklenecek olan sürücüler bu klasörün içerisine kopyalanır.

\$$\System32 Windows\system32 klasörünü temsil eder

blackman12 hocam ben bu CDIMAGE ile vistayı yaptımda vistanın isosun çalışmadı.. nedeni ne olabilir..? dediğin gibi yaptım + internetten arama felan yaptım.. onların katkılarıyla da ?

+ hocalarım bu 7 ziple katılımsız kurulum yaparken.. bir notpad'de bunları kullanıyoruz..

;!@Install@!UTF-8!
RunProgram="program.exe -switch"
;!@InstallEnd@![/CODE]

bunların ne işe yaradığını ve ben bu tip kotları nerden öğrenebilirim. nasıl arama yapmam lazım..??

Edited by akk33

Bu kod program çıkartıldıktan sonra ne yapılacağını belirten koddur.Böyle kodları araştıra soruştura öğrenicen işte...Başka yolu yok.

CDimage i dediğim gibi kullanmıyorum ben nlitein iso dosya yapıcısıyla yapıyorum sende vlite ile yapabilirsin.

resws5.jpg

$Docs: Documents and Settings klasörünü temsil eder

$Progs Program Files klasörünü temsil eder.

$$ Windows klasörünü temsil eder

$1 Hard diski temsil eder ve içerisine kurulumu yapılacak programların atılması için kullanılır.

\$1\Install Kurulumu yapılacak olan programlar bu klasörün içerisine kopyalanır.

\$1\Drivers Kurulum sonrası yüklenecek olan sürücüler bu klasörün içerisine kopyalanır.

\$$\System32 Windows\system32 klasörünü temsil eder

çok teşekkür ederim allah razı olsun

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hala cevap alamadım ama bilgisayarı cd den başlat dediğimizde "bir tuşa basın" yazan yazıyı iptal nasıl edebilirim

tncxp de o yazmadan starting boot from disk yazıyodu onun gibi

Edited by buraq