Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bilmiyorum burası yeri mi ama şöyle bir sıkıntım var.

NLite Add on maker ile sitedeki gibi clonedvd_fosi ve bir iki kucuk programı add on ayaptım. NLite e bunları hotfixleri eklediğimiz yerden ekledim ama kurulumda 7zip hatası verdi ve bu koyduğum programlar kurulmadı. Acaba nerde yanlış yapıyorum ? Bir de Windows Media Player 11 Eng eklemeye calıştım. İndirdiğim dosyayı açıp içindeki kurulumu yapmasını sağlayan 1-] umdf 2-] wmdbexport 3-] wmfdist11 4-] wmp11bu 4 adet dosyayı nlite a ekledim sırasıyla ama ilk dosyayı güncelleştirmelere ekledim sonrasında hata verdi. WMP 11 i nasıl eklyebilirim nlite ile ? Bir de katılımsız programlardan eklemek istiyorum ama nlite in hangi kısmından eklemeliyiz ? Yoksa başka bir şekilde mi ekleniyor katılımsız programlar. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

arkadaşlar bir sorum daha vardı.. arama yaptım ama birşey bulamadım.. ben bu xpnin boot menüsün tamamen değiştirmek istiyorum... kurulum sırasında "bir tuşa basın." dan sonra gelen mavi ekranı tamamen kendime ait birşey yapmaz mıyım..?

7ziple katılımsız kurulumu aşamaları sorunsuz bitti ama %97 ye geldimi program hata veriyor videolu ve resimli kayıt aldım sorun ne tam söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

hatajp3.jpg

Download Video :

http://rapidshare.com/files/104104043/Hata.avi.html[/CODE]

xp ultimate Edition 2008 i kurabilmek için partları eksiksiz indirdim imgBurn lada cd ye yazdırdım boot menü ekrana geliyor fakat xp edition seçeneğini mausla ve numarotörlede denememe rağman kuramıyorum siyah bi ekranda ikon yanıp sönüyor ve kitleniyor bana yardım edermisiniz 2 gündür uğraştım partları indirmek için nerde problem var ?

©ιтρєηтασιχ; sorunun config.txt yle ilgili config.txt de çalıştırılacak dosya adını değiştirmen gerekiyor mesela komutların bilmemne.bat taysa ikinci satıra bunu yazman gerekir...

promodamdam; sorunun bizimle ilgili değil indirdiğin işletim sisteminin altına yaz sorununu.

• 2 hafta sonra ...

hocam konu açarak sormuştum ama çöpe atıldı anlamadımm...burda sorayım dedim.. tncxp de 2 cd var bunda işletim sistemini kurduktan sonra 2. cdyi istiyor bunu nasıl yapıyorsunuz + benim işletim sistemim 700 mb aşıyorsa bunu nasıl 2 cdye ayırabilirim.. böyle bir seçeneğim varmı..? bunun dersini felan aradımda forumda bulamadım yardımcı olursanız sevinirim..

Edited by akk33

• Administrator
Arkadaşlar vista nın shell32.dll dosyasını resource hackerle açtım avi dosyaları Pembe görünüyor neden acaba yada daha iyi reshacker programı bilen varsa sölesin teşekkürler..

Pembe gözüken yerler transparandır. Her program öyle gösterir.

Konu başlığında Tekrar Tekrar Konu Açmayalım demişsiniz konu açtığımızda konuyu kilitliyorsunuz.Buradaki topik haftalarca burda kimse yanıtlamıyor.

Daha 1 gün geçmiş üstünden sorunun. Siz tnc'den başka forumda soru sormamışsınız sanırım.

Arkadaşım söylediğim gibi üniversiteye hazırlanıyorum zaten forumdaki aktivitemin düştüğünden anlamanız gerekki fazla vaktim yok olduğu zamanlarda zaten yardımcı olmaya çalışıyorum.Neden herkes bu kadar "ben" merkezli düşünüyo ben anlamadım.

Ayrıca siz xpnin shell32.dll de incelemediniz galiba? Onda da aynı şekilde transparanlıklar görülüyor.He bazılarında kırmızı bazılarında pembe ama farketmez.Onlar transparanlık...

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar ben XP SP3'ü XP CD sine entegre ettim sysdm.cpl SP2 Olarak görüyor sysdm.cpl orjinal değil. Nlite onu Servis Pack 3 Paketi olarak görüyor. acaba onu nasıl editleyebiliriz..Şimdiden Teşekkürler.

Edited by v3nom_47

Arkadaşlar ben XP SP3'ü XP CD sine entegre ettim sysdm.cpl SP2 Olarak görüyor sysdm.cpl orjinal değil. Nlite onu Servis Pack 3 Paketi olarak görüyor. acaba onu nasıl editleyebiliriz..Şimdiden Teşekkürler.

madem ole gorunuyor cd icindeki sysdm.cpl dosyasını editle orda yazar

zaten service pack 2 kısmı orada olmaz sadece text box olarak görürsün sistem özelliklerini kendisi çağırır.Sen sp3 cdndeki sysdm.cpl yi editle.Bişey olmaz.Yada bundan sonra editlediğin dosyaların res lerini tut yeni sürümleri çıksa bile direkt entegre edebilirsin...

naptın winbrand'a böyle yazıktır yaf :warning: çözüme gelince:

http://www.pchell.com/support/autochknotfound.shtml[/CODE]

Ayrıca kurulumda derken mavi ekrandaki dosya kopyalama sırasındadır büyük ihtimal cd'ndeki

autochk.exe dosyasını kontrol et.Eğer yine aynı hatayı alırsan bence cd'ni baştan yap çünkü internette aradığımda genelde kullanıcı hatalarında karşılaşıldığı görülüyor.Kullanılmaya başlanmayan windowsta nasıl böyle bi hata verdi bende bilmiyoruım

Arkadaşlar ben bu Toolbarı bir türlü Kurulum ekranında Çalıştıramadım.Regeditten denedm bir türlü olmuyor acaba nasıl çalıştırabiliriz.Şimiden teşekkürler..

http://rapidshare.com/files/114411722/toolbar.exe.html[/CODE]

resim-1

01ib4.jpg

resim-2

02ew8.jpg

evet arkadaşlar bazı porgramlar böle oluyor yolu diğerleri gibi olmuyor winrarı yaptıgımda Usage yolu "wrar371tr.exe" /s olurken bu programlardaki yol resimdeki gibi oluyor acaba neden ???