Jump to content

Msn Girme Sorunu..!

Recommended Posts

Hata Kodu "81000378".İnternette bir sürü siteye girdim hepsindede aynı cevap var.Kişi listeniz okunamıyor veya salt okunur moda geçmiştir birkaç dakika bekleyip tekrar deneyiniz demişler ama olmuyor.

http://help.live.com/TR_TR/HelpWindow_msg.asp?INI=WL_Messengerv1_2.ini&H_VER=1.7&SearchTerm=81000378[/CODE]

Burada sözü edilenleri de yaptım fakat genede işe yaramadı.Yardımlarınızı bekliyorum.

Selametle..

Öncelikle aşağıda saatin yanındaki msn simgesine sağ tıklayıp msn'i kapatın.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc dizinine girin oradaki hosts isimli dosyayı not defteri ile açın.

ve en alta şu satırları ekleyin.

65.54.239.80 messenger.hotmail.com

65.54.239.80 dp.msnmessenger.akadns.net

dosyayı kaydedip çıkın ve msn'nizi açmayı deneyin.

.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc dizinine girin oradaki hosts isimli dosyayı not defteri ile açın.

.

yaptım ama bi değişiklik olmadı + dosya adı host1.bak war host yok ve sanrım bu msn ile ilgili windows messenger da açılıo msn

.

bende hosts dosyası var ama yinede işe yaramadı arkadaşın dediği gibi windows messengerde sorun yok yada linux uygulaması olan amsn de sorun yok

yaptım ama bi değişiklik olmadı + dosya adı host1.bak war host yok ve sanrım bu msn ile ilgili windows messenger da açılıo msn

Buyrun bu adreste hosts dosyası var. indirin ve C:\WINDOWS\system32\drivers\etc dizinine kopyalayın.

Please register to see this content.

Bu hosts dosyası içinde değişiklik yapılmıştır. Sizin bir değişiklik yapmanıza gerek yok.

.

Evet sorun WLM/MSN sunucularından kaynaklanıyor. Düzelene kadar beklemek en zahmetsiz ancak çözülme süresi bakımından da belirsiz bir yol.

Bir de beklemek istemeyen sabırsız kullanıcılar var. Onları da unutmamak gerekir diye düşünüyorum. İşte benim önerdiğim çözüm o kullanıcılara yönelik :excl:

Önerdiğim çözümün bu problem için internet ortamında önerilen/kullanılan en geçerli/denenmiş çözüm olduğunu da ayrıca belirtmeliyim.

Ben bildiğimi paylaşıyorum. Gerisi elbette kullanıcıların kendi inisiyatiflerine kalmış. :rolleyes2:

.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...