Jump to content

Google’un Çalışma Şartlarına Bakın!

CaVeLL

Recommended Posts

Google’un Çalışma Şartlarına Bakın!

Kim istemezki bu şartlar altında çalışmayı. Helal sana Google. İşte iş verimliliğini alabileceğin en güzel şey. Siz bu yüzden bu kadar büyüksünüz.

Ekonomi dergisi Forbes’un yaptığı araştırmaya göre, Google ABD’de çalışılabilecek en iyi şirket seçildi. Bu seçimde, Google’ın çalışanlarına sunduğu imkan ve hizmetler etkili oldu.

20.jpg

California’da dağlık bir bölgede bulunan ‘Googleplex’de çalışanlar isterlerse bisikletle dolaşabiliyorlar.

19.jpg

Googleplex’in bünyesinde voleybol sahasından, bilardo masalarına kadar birçok zevke uygun hizmetler bulunuyor. Çalışanlar mesai saatleri içerisinde istediği zamanda bu hizmetlerden yararlanabiliyor.

18.jpg

Google, çalışanlarının sağlığını da unutmuyor.Fitness salonuyla gün içinde egzersiz yapan çalışanların herhangi bir sağlık riskine karşı 5 doktor hazır bekliyor. Google, çalışanlarına ücretsiz check-up servisi de veriyor.

17.jpg

Googleplex’de çalışanlar uygun gördükleri alanlarda uyuma imkanına sahipler.

16.jpg

Dünya çapında 10 bin kişiye istihdam sağlayan Google’ın ana merkezinde çalışanlar öğle yemeklerini 15 adet kafeteryadan dilediklerinde yiyebiliyorlar

15.jpg

‘Googleplex’de çalışanlar işyerlerine köpeklerini getirip, ofislerinde köpekleriyle oynayabiliyorlar. Yalnız Google’ın buradaki tek şartı köpeklerin ofislerde ‘ihtiyaçlarını’ gidermemesi.

14.jpg

Fotoğrafta Google’ın kestirmek isteyen çalışanları için yaptırdığı özel kabuk görülüyor.

13.jpg

Dalga havuzunu kullanan çalışanlar için cankurtaran da mevcut.

12.jpg

Tüm çalışanların her an kullanabildiği masaj odası

11.jpg

Kafeteryalarda sunulan taze meyve suları, çikolatalar ve içeceklerin hepsi ücretsiz.

10.jpg

Açık havada dinlenmek isteyenler için hizmet veren kafeteryalar.

9.jpg

Çalışanların ‘çadır ofis’leri

8.jpg

Merkezde kimse takım elbise ve kravat takmıyor. Hatta işe pijamayla gelenler bile var.

7.jpg

Bir toplantı odası

6.jpg

4.jpg

3.jpg

1.jpg

Kaynak : http://www.emrahca.com/googleun-calisma-sartlarina-bakin.html

Dünyanın hiç bir ülkesinde mesai saatleri içerisinde personeline böyle hizmet veren işletme olmamıştır, olamaz, olmayacaktır.

Şu yukardakileri haylice abartmışlar.

İnsan oraya çalışmaya değil yatmaya, eğlenmeye piknik yapmaya gider.

Bir işletmede bu hizmetler üst düzey yönetim için ancak belirli koşullar çerçevesinde verilir.

Hele hele Türkiye'de işletmenizde böyle hizmet vereceksiniz... Batarsınız AlimAllah. Sizi kimse kurtaramaz. Personel böyle bi yere karpuz büyütmeye gelir...

Ayrıca işletme yönetiminde, sostal aktiviye; işletme içinde değil işletme dışında ve mesai saatlarine denk gelmeyen zamanlarda yapılır.

hakinen;

k.bakma dostum ama sana katılmıyorum daha evvelde birkaç kez gördüm bunu. birde ülkemizde olsaydı v.s. sözlerinize çok kızıyorum. ne alakası var denedinizmi?

personelin çalışma şartları iyileştirildikçe personelin verimi artar. sonra üstdüzey yöneticiler içindir felan demişsin, bunada katılmıyorum, zaten google de çalışan en alt vasıf mühendis. öyle her işi bilen mühendis ide almıyorlarmış.

• 5 ay sonra...
Dünyanın hiç bir ülkesinde mesai saatleri içerisinde personeline böyle hizmet veren işletme olmamıştır, olamaz, olmayacaktır.

Şu yukardakileri haylice abartmışlar.

İnsan oraya çalışmaya değil yatmaya, eğlenmeye piknik yapmaya gider.

Bir işletmede bu hizmetler üst düzey yönetim için ancak belirli koşullar çerçevesinde verilir.

Hele hele Türkiye'de işletmenizde böyle hizmet vereceksiniz... Batarsınız AlimAllah. Sizi kimse kurtaramaz. Personel böyle bi yere karpuz büyütmeye gelir...

Ayrıca işletme yönetiminde, sostal aktiviye; işletme içinde değil işletme dışında ve mesai saatlarine denk gelmeyen zamanlarda yapılır.

Yurtdisinda buyuk sirketlerin hepsinde calisma ortami boyledir. Mesai saati yoktur istersen calisma. Ama projeni bitirmen gerekli.

abi ben burdan cıkmama kı hiç <_<

bak şimdiden eve gitmemeyi düşünen bile var bu yöntem ile 24 saat çalıstırıyo seni zaten sana o kadar imkan verince sende bi saatten sonra aldıgımı hak ediyormuyum hissine kapılıp işini projeni bitiriyosun.zaten sanmıyorum ki işini yapmayanı orda bıraksınlar abi oraya girmek icin acaba kaç kişinin cv si bekliyordur peh..

Yurtdisinda buyuk sirketlerin hepsinde calisma ortami boyledir. Mesai saati yoktur istersen calisma. Ama projeni bitirmen gerekli.

Bizde de böyle olmalı. Devlet bünyesinde çalışanların çoğu sıkıştırılmadıkça belirli bir potansiyeli aşmıyor. :pardon:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...