Jump to content

O... Çocukları

BrightBlade

Recommended Posts

2457732685_4706184e00_b.jpg

Yönetmen:

Murat Saraçoglu

Senarist:

Sirri Sureyya Onder (writer)

Yapımcı:

Selay Tozkoparan

Konu:

Komedi - Drama

Oyuncular:

Demet Akbag ... Mehtap Anne

Özgü Namal ... Dona

Sarp Apak ... Saffet

Altan Erkekli ... Lokman

Ipek Tuzcuoglu ... Hatice

Sezin Akbasogullari ... Meryem

Mahir Ipek ... Komser Seref

Gökhan Atalay ... Metin

Selen Uçer ... Selvi

Deniz Özerman ... Mediha

Filmin resmi web sitesi:

http://www.ococuklarifilm.com/

Yıl 1981... Türkiye, askeri rejimin yönetimi altındadır. Hayat kadınlarının çocuklarına bakıcılık yapan emanetçi annenin, evinin ekseninde inanılmaz olaylar gelişecektir.

Çocuk psikolojisi, eğitim, töre, annelik duygusu, kadın erkek ilişkileri, toplumsal değer yargıları ve baskı ortamının sorgulandığı, tartışmalara yol açacak bir film." diye yorumlamış beyazperde.com.

2345456003_a9d97ed145.jpg

Geçen sene arka arkaya çıkan 80 zamanlarını anlatan filmlerin bu sene ki ilk örneği. Konusu ve ismi tartışmalara yol açsada, gerek yetenekli bir senaristin elinden çıkmış olması gerek oyuncu kalitesi filmin güzel olduğunun garantisi gibi. Yönetmen Murat Saraçoğlunun 120 filminden sonra ikinci uzun metraj sinema filmi oldu bu film. 120yi seyredenler geleceği parlak bir yönetmeni seyrettiklerini anlamıştır zaten.

2345413905_936346cda0.jpg

Siyasi suçlu olan karı-kocanın çocuklarını "emanetçi anne" eski hayat kadını Mehtap Hanıma bırakmasıyla olaylar başlamaktadır. Zaten ihtilal döneminin getirdikleri yaşamayı güçleştirmektedir. Bunu düşünerek kaçan çift Türkiye'ye çocuklarını alması için İtalyan bir kız göndermişlerdir. Kız bilmediği bir ortamda bilmediği bir uygulamayla bir dizi olayların içine düşmektedir..

2345390119_487d9ed545.jpg

Bundan sonrasını spoiler içerdiğinden yazmıyorum. Filmi izlemeye gittiğinizde devamını öğrenebilirsiniz arkadaşlar. Hem Türk filmlerine katkı hemde güzel kadro ve oyunculuk için gitmenizi öneririm.

Brightblade@TnC

bu nasıl bir film ismi ailece gidilecek film değil günümüzdeki %90 türk sineması gibi

Filmi ismiyle yargılamayın. Evet bence de yanlış seçilmiş bir isim, sırf sansasyonel olmak adına. Lakin film rahatlıkla ailece seyredilebilecek bir film. Hatta yaşı 35 ve üzeri olan insanların bakış açısıyla seyredilebilecek bir film. Bunun dışında çocuk psikolojisine değinen ender Türk yapımlarından.

Bizim oyundan çocuk oyuncu Kemalettin'de bu filmde oynuyor. Güzel bir filmmiş. Seyredilesi bir film gibi geliyor banada çocukların gözünden hiç görülmemişti bu konu...

o... çocukları yerine daha ayrıntılı yazsalar olmaz mı ki...

Siz istedikten sonra neden yazmasınlar?

Güzel bir filme benziyor. Yönetmenin önceki filmi Beynelmilel de iyiydi. Bu bakımdan ilgimi çekti. Ayrıca oyuncu kadrosu da muazzam. Altan Erkekli ve Demet Akbağ'ı biliyoruz zaten. Özgü Namal da kendini epey ifade etti oynadığı filmlerle. İpek Tuzcuoğlu için bir şey diyemeyeceğim. Herhangi bir filmini izlemedim. En çok da Sarp Apak'ın performansını merak ediyorum.

Güzel bir filme benziyor. Yönetmenin önceki filmi Beynelmilel de iyiydi. Bu bakımdan ilgimi çekti. Ayrıca oyuncu kadrosu da muazzam. Altan Erkekli ve Demet Akbağ'ı biliyoruz zaten. Özgü Namal da kendini epey ifade etti oynadığı filmlerle. İpek Tuzcuoğlu için bir şey diyemeyeceğim. Herhangi bir filmini izlemedim. En çok da Sarp Apak'ın performansını merak ediyorum.

Ageancım yanlışın var yönetmenin değil senaristin yapımı Beynelmilel. Sirri Sureyya Onder Beynelmileli hem yönetti hemde seneryosunu yazdı. Bu filminde seneryosunu Sirri Sureyya Onder yazdı, yönetmeni ise Murat Saraçoglu.

Ageancım yanlışın var yönetmenin değil senaristin yapımı Beynelmilel. Sirri Sureyya Onder Beynelmileli hem yönetti hemde seneryosunu yazdı. Bu filminde seneryosunu Sirri Sureyya Onder yazdı, yönetmeni ise Murat Saraçoglu.

Dikkat etmemişim ona. Hatırlattığın için sağol.

Mutlaka görmek istediğim bir film... Altan Erkekli ve Demet Akbağ yeter zaten :rolleyes2:

guzel bir film.. Ismide abartilacak kadar kotu degil. Cunku konusu oyle.. Hayat kadinlarinin cocuklarinin yasadigi bir evde geciyor konu.. Ama tabi konu sadece bunun uzerine degil..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...