Jump to content

Cab Dosyası Yapımı

Share

Recommended Posts

Daha önce halil1487 adlı bir kullanıcı bu konuda resimli anlatım vermişti ama anlamayan arkadaşlar varmış.Tekrar yapılmasını istediler.

Video Linki:

http://www.mediafire.com/?tm9z55otri6pj65
http://www.4shared.com/dir/28990310/c0fee52a/Cab_Dosyas_Yapm.html[/CODE]

Cabpack Linki:

[CODE]http://www.mediafire.com/?4daef6bb74vyv2s[/CODE]

Kalıp.ini Dosyası:

[CODE][general]
builddate=ay/gün/yıl
description=açıklama
language=dil
title=başlık
version=sürüm
website=resmi site

[EditFile]
I386\SVCPACK.INF,SetupHotfixesToRun,AddProgram > i386 klasörü içindeki svcpack.infte setup hotfixes to run başlığına program adını
eklemesi için gerekli kalıp

[AddProgram]
programadı.exe[/CODE]

Kalıp.ini aynı zamanda Cabpack'in de içinde var.

Edited by blackman12

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Selam Arkadaşlar,

öncelikle tüm forumdaki arkadaşların emeğine sağlı,gerçekten bütün bölümlerde çok güzel çalışmalar luyr.Öyle ki insanı bu konuda eğitimi olmamasına rağmen öğrenmeye ve kendi kendine bir takım işler yapmaya itiyor.

Bu vesile ile önce katılımsız program yapmayı öğrendim ,sayenizde,şimdi de zaman bulabildikçe kendi XP mi yapmaya uğraşacağım.

şimdi Addon yapmya çalışıyorum.

sorum şu: her türlü katılımsız program blackman12 arkadaşımızın videolu anlatımında gösterdiği gibi Addon yapılabiyormu.Gavara arkadaşımız ise hepsi çalışmaz demiş.Çalışması için kriter nedir?

Diğer sorum da ;addon nun düzgün yapılıp yapılmadığı,çalışıp çalışmadığı nerden kontrol dilebilir?

selamlar

Addonlarınız xp ye ekleyerek vmware vb bir programla test edebilirsiniz.Gerçeğe çok yakın sonuçlar elde edebilirsiniz.Evet her program svcpack addon dediğimiz bu addon yapım türüyle olmaz.Çünkü windows kurulumu tam olarak tamamlanmamış ve bazı değerler windows tarafından hala algılanamaz haldedir.Ama çoğu program için bu yöntem kullanılabilir.Diğerleri için ise real addon dediğimiz olayı yapıyoruz...

öncelikle 9 dakika gibi kısa sürede verilen cevap için teşekkür ederim.Hani sanki hazır bekliyorsunuz da herhangi bir soru geldiğinde cevaplıyorsunuz gibi,tebri ederim.

peki bu real addon olyının da anlatımı mevcutmudur?ve bunlarla ilgili en önemli yani çoğu sistemde kullanılan programlar dan hangileri real addon yapmak gerekir?

Real Addon anlatımı mevcut değil ve bundan sonra bende müsait olamayacağımdan çekemicem.Ama başka arkadaşlar da var bunu yapabilecek.Örneğin firefoxu pluginleriyle yüklüyorsanız real addon yapılabilir yada office çok çok zorlanırsınız belki yaparken ama real addonla eklebilir...[Officeteki dosya sayısı denizdeki kum tanesi sasyısı kadar olduğundan her birini atamak zor yoksa bi farkı yok]

• 1 ay sonra...

xp cdsindeki dosyalara kurulum yapılması için girdi ekliyor addonlar.tek fark bu.Katılımsız programlar neden direk eklenemiyor? Çünkü exe olarak hotfix de eklenebiliyor.Siz direk katılımsız exeyi ekleyince hotfix zannediliyor.

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar videoda gerekli dosyalar falan filan dedim..Konuyu asıl bu başlık altında vermiştim.

Burayı incelerseniz hem resimli hem videolu anlatım var..Ayrıca gerekli dosyalar da bu başlıkta.CABPACK vs..

@ottomandozer Blackman12 diyecektin sanırım ;) Görmesin..Çok kızıyor :p

Edited by _EFE_

• 1 ay sonra...

hocam katılımsız kurulum tamam bunu hallettik şimdi kendi cd mi oluşturacağım fakat ben orjinal cd de oymama yapmayacağım. bazı sorularım var cevaplarsan sevinirim

1-elimde pack 2 olan bir cd var pack 3 buldum hazırlık yaparken pack 3 ne olacak nasıl ekleyeceğim normal kurup ondan sonramı

2-ben sadece bir takım program ileve edeceğim bunu nasıl yapacağım anlatım varsa yönlendirirsen sevinirim

noooot: benim anladığım önce katılımsız exe sonra onları cablıyoruz daha sonra onları cd içine ekliyoruz windows kurulum bittiği anda hazırladığım programlar kura devam ediyor ama bu programlar hangi sıraya göre başlıyor diyelimki 10 tane program attım hangisi birinci hangisi ikinci yoksa kur kafasına göremi yapar yani çatışma olmazmı

9 dk kada cevap aldım diyen arkadaş var bende rekor kırarsan çok sevinirim sevgilerimle

arkadaşım nliteın servis paketi bölümünden ekle service packini

sonra katılımsız programlarını cab yaptıktan sonra yine nlitein güncellemeler ve eklentiler bölümünden ekle onlarıda.

notta yazdıklarını doğru anlamışsın ama kurulumlar xp kurulumun sonunda değil 13 dakika kaldı yazdığı anda yapılmaya başlanır sıra ise.nLite a ekleme sırandır...

arkadaşlar bunlarla ugraşmayın en güzeli nLite Add-On Maker ile cab dosyasını kendi oluşturyor nlite ile xp entegrasyon edebilirsin kullanımı çok kolay program parametrelerini kendi belirliyor

işte link

Please register to see this content.

7ziplede yapılabilir ama en kolayı ve sorunsuzu nLite Add-On Maker

• 2 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra...