Jump to content

Sadece 64 Kb Görsel şölen !

forjest

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...

araştırıken şunları da buldum.

bunlarda yukardaki gibi küçük ama etkileyici videolar.

ayrıca grubun sitesi

burdan da bilgi alınabilir.

Please register to see this content.

bir de bizim bunu yapmamız neredeyse imkansız bunu da anladım :clapping: :clapping: :clapping:

arkadaslar bu video kamador 64 denilen eski bilgisayar sistemiyle yapılmış bir videodur bundan 15-20 yıl kadar önce film yapımcıları kullanıyordu bunları ve o zamanda bu kadar geniş bellekler olmadıgı içinde bu şıkışmış formatları kullanıyorlardı bende ilk izledigimde çok hoşuma gitmişti daha bir çok çeşidi var bu videoların vede günümüzde yapılması imkansız videolar en azından bu kadar dar alana bende bi diskette 10 tane flan bu videodan vardı ama disket bozuldugu için hepsi gitti

Bu küçük boyutlu videolar & demolar & oyunlar yanlış hatırlamıyorsam 2004 veya 2005 yıllarında yapılan 64k yarışmasında grafik programcılarının yazdığı güzel eserler. Yarışmada dereceye girmiş ve diğer projeleri chip dergisi vermişti, 20 kadar video & demo & oyun var, oyunun biri hatta quake gibi fps şeklinde, ben de ilk başta ağzım açık bir şekilde izledim & oynadım. Eski harddiskim keşke arızalanmasaydı da hepsini paylaşabilseydim. Bulabilirseniz arşivinizde mutlaka bulunsun, gerçekten hoş programcıklar, bulan arkadaş da burada paylaşırsa bi sevindirik olurum <_<

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...