Jump to content

Laptopta Yüklü Vista Var Ama Dvd Yok

Sirius

Recommended Posts

arkadaşlar iyi günler ben bir kaç gün önce teknosa dan acer marka laptop aldım. içinde windows vista home premium yüklü olarak geldi ama yanında vista dvd si yoktu. sorduğumda ise artık orjinal ürünlerin yanında vista dvd si verilmiyor dediler neden acaba? ayrıca ben laptop a format atmak istesem vista dvd si olmadan yeniden nasıl yükleyeceğim? bir de bu vista orjinal olmalı benim üzerime kayıtlı olmalı ama ben bunu da bilmiyorum ve nasıl öğrenebilirim acaba? bir yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar..

Saygılarımla...

Laptoplarda böyle artık korkma bişey olmaz :D Programlar arasında mutlaka vardır recovery adında bir program.Yoksa da Acer internet sitesinden araştırıp bakabilirsin açılışta F10 (Her laptopta değişiyor) a bas direk format menüsüne geçer.Dvd devri bitti anlıyacağın :D Teknoloji ilerliyor..

Laptoplarda böyle artık korkma bişey olmaz :D Programlar arasında mutlaka vardır recovery adında bir program.Yoksa da Acer internet sitesinden araştırıp bakabilirsin açılışta F10 (Her laptopta değişiyor) a bas direk format menüsüne geçer.Dvd devri bitti anlıyacağın :D Teknoloji ilerliyor..

hmm dvd ye alma şansımız yok diyorsun yani?

Sorun yok bilgisayarınız da 2-4 gblık bir bölüm recovery için ayrılmıştır. Zaten yazıları dikkatli gözden geçirin bilgisayarınız açılırken, recovery için FX tuşuna basın der. Her laptopta bu F tuşu farklı olabiliyor bu sebepten bilmiyorum sizin recovery tuşunuzu. Zaten o tuşa bastığınızda, recovery otomatik başlayacak, laptopunuzun arkasında da lisans key bulunmakta, silinmeden onu bir yere kaydedin derim.

Saygılarımla..

Vardır gibime geliyor.Programlar arasına bakarmısın bi bu konu ile ilgili program mevcutmu?

vallahi laptop yanımda değil şu an masaüstü pc den yazıyorum ama ne gibi bir program acaba?

Sorun yok bilgisayarınız da 2-4 gblık bir bölüm recovery için ayrılmıştır. Zaten yazıları dikkatli gözden geçirin bilgisayarınız açılırken, recovery için FX tuşuna basın der. Her laptopta bu F tuşu farklı olabiliyor bu sebepten bilmiyorum sizin recovery tuşunuzu. Zaten o tuşa bastığınızda, recovery otomatik başlayacak, laptopunuzun arkasında da lisans key bulunmakta, silinmeden onu bir yere kaydedin derim.

Saygılarımla..

laptop markası acer ve laptop un hiç bir yerinde key yok malesef :D

product key yazıyor arkadaşlar pardon yeni buldum

Keye gerek olduğunu sanmıyorum.Recovery bölümünde şirketler keyi entegre ediyorlar, key girmek zorunda kalmıyorsun.Ama sen ne olur ne olmaz bir yere kaydet.Laptop un tam modelini söylermisin.

Keye gerek olduğunu sanmıyorum.Recovery bölümünde şirketler keyi entegre ediyorlar, key girmek zorunda kalmıyorsun.Ama sen ne olur ne olmaz bir yere kaydet.Laptop un tam modelini söylermisin.

ACER ASPIRE AS5920G-6A2G16MI CORE 2 DUO T5750 2Ghz 2048MB 160GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR

sevgili arkadaşım benim de hp laptopum var. aynı şekilde cd ler gelmedi. recovery olayını da bilgisayarı xp ye çevirerek yok ettim :D. daha sonra hp nin müşteri hizmetlerini arayarak şöyle bi yalan attım. "bilgisayarım çöktü ve bir bilgisayarcıya ******ürdüm. o da yeni bir vista kurmuşş. öğrendiğime göre bunların recovery özelliği varmış ama artık benim bilgisayarımda yok. bilgisayar tekrar çökerse ne yaparım ? "dedim. bana bilgisayarın altındaki numaraları falan sordu sora da lisanslı vista cd mi adresime kargoyla (ücretsiz) yollladı. hala cd istiyosan buna benzer bişi diyerek cd lerini alabilirsin :D

Birkaç yerden buldum fakat modele göre değil genel bir recovery cd.

http://www.fullreleases.com/NewMembers/pre_search.php?act=search&id=7&search=Acer%20recovery%20disc%20vista
http://www.fileaccessplus.com/fileaccess/search-results.php?act=search&rid=b0b2b651&ccid=1&search=Acer%20recovery%20disc%20vista[/CODE]

Recovery cd sini bulamazsan Norton Ghost ile imaj al harddiskten yeterli olur.

Bende DERT3 arkadaşa katılıyorum. Norton Ghost ya da benzer bir program ile bilgisayarının Recovery için ayrılmış olan kısmının yedeğini imaj olarak alabilir ve bu imajı ister hdd 'nizde saklar isterseniz direkt olarak dvd 'ye yazdırabilirsiniz.

sevgili arkadaşım benim de hp laptopum var. aynı şekilde cd ler gelmedi. recovery olayını da bilgisayarı xp ye çevirerek yok ettim smile.gif. daha sonra hp nin müşteri hizmetlerini arayarak şöyle bi yalan attım. "bilgisayarım çöktü ve bir bilgisayarcıya ******ürdüm. o da yeni bir vista kurmuşş. öğrendiğime göre bunların recovery özelliği varmış ama artık benim bilgisayarımda yok. bilgisayar tekrar çökerse ne yaparım ? "dedim. bana bilgisayarın altındaki numaraları falan sordu sora da lisanslı vista cd mi adresime kargoyla (ücretsiz) yollladı. hala cd istiyosan buna benzer bişi diyerek cd lerini alabilirsin wink.gif

Tabi hardwell arkadaşın yöntemi de gayet güzelmiş. Tertemiz orjinal bir CD sahibi oluyorsun sonuçta :D

benim xp ye döndürme şansım yok arkadaşlar çünkü modelin xp driverları yok piyasada resmi sitesinde yok ilk başta. dvd isteme olayını b ir deneyecem arayıp inşallah olur recovery olayını da öğreneceğiz artık ben bir acronis yedeği alayım o zaman.

zaten arkadaşım senin laptopunda recovery diye yereldisk senin göremiyeceğin bir bölüm var.. zaten senin latopunda recovery manger diye bir program sayesinde onuda dvd atabilrisin.. onu laptopun kullanma klıavuzunda anlatılıyor nasıl recovery yapılır diye anlatılıyor.

___ Selam siriusblack kardeşim buradan Laptopun için tüm driverlar mevcut Belki ileride lazım Olur Xp Kurarsan

İndireceğin dosya PDF formatında içinde Linkler mevcut Direkt Siteden dosya iniyo saygılarımla .. :)

Aspire 5920G Driver Linkleri

İndirme Linki :

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...