Jump to content

Herkes Kendi Vistasını Yapsın

Recommended Posts

mustafa kardes ben galiba hata yaptım anlatırken ne demek istediğimi anlatamadım tam. soylediğiniz gibi microsoft-windows-başlat menusu...-başlangıc kısmına bir bat dosyası atarak dvd min ana klasorleri yanına $OEM$diye bi klasor içine hem kurulumbitir.bat (bat çalışmadı sanınca bu olmayında kurulumbitir.cmd olarak kaydettim)hemde istediğin reg, cmd ve crack ile windows live messenger 9.exe yi hepsini aynı yere attım. sanal pc de kurulum bitince inceayar.bat calışıyor kurulumbitir.cmd devreye giriyor ancak reg kayıtlerı basarı ıle gırılırken ılk oncelerı gecersız anahtar yazıodu onu cozdum, dedığın gibi sessız kurulum parametresı ekleme yuzunden oluyormus. kaldırınca /s gibi değerleri gordu ama bu seferde programı baslatacağına dos penceresınde C:\Windows\system32>_ seklınde yazı yazıp kalıyor yanı sadece deskhack_install.cmd de değil hepsınde boyle. baslık olarak dos penceresınde E:\$OEM$\Windowslivemessenger9.0.1407.1107.exe yazıor ama siyeh ekranda C:\Windows\system32>_ bu ibareyi veriyo. acaba verdiğim komutlerde mı bı hata var? system32 nin içinde birsey eklemeyimi unuttum örneğin cmd.exe gibi birseyde cd ye gecıs yapıp programı yuklemıo.

bıde bugun yedırebılırmıyım dıe denedım runonceex.cmd benzeri birsey yaptım. runonceex.exe kurulum sonrası calışmak uzere C: içine caktım başlangıca da inceayar.bat ile runonceex.cmd nin calışmasını emrettim. runonceex.cmd nin bilinen komutları ile denedim ama kurmadı. gerçi işlem basarıyla gercekleştirildi diyordu ama herhangi bir program kurulmadı.

birde sen bu konunun ikinci sayfasın da kendi kurulumubitir.bat ını gostermıssın ama oradaki komutları anlaamdım. komut dosyasını soyle yazmıssın:

Del "%SystemDrive%\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Ince Ayar.bat"

@REM (Ince Ayar.bat'taki satırı bazen görmüyo, o yüzden buraya da yaziim dedim...)

@REM (Bu komut işlenmezse her açılışta tekrar çalıştırılıyo burdaki komutlar...)

@REM Arkaplan ve Ekran Koruyucu ayarı... Bi de çözünürlük tabii...

@REM (NirCmd.exe'yi önceden eklemiştim install.wim\Windows\System32'ye.)

NirCmd.exe setdisplay 1024 768 32 -updatereg

NirCmd.exe setdisplay 1280 800 32 -updatereg

NirCmd.exe setdisplay 1280 960 32 -updatereg

NirCmd.exe setdisplay 1920 1080 32 -updatereg

@REM (Yükseltebildiği kadar yükseltsin çözünürlüğü...)

Reg Add "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" /v "SCRNSAVE.EXE" /d "%SystemRoot%\system32\Mystify.scr" /fReg Add "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" /v "Wallpaper" /d "%SystemRoot%\Web\Wallpaper\Distant Horizon.jpg" /fReg Add "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" /v "TileWallpaper" /d "0" /fReg Add "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" /v "WallpaperStyle" /d "2" /f

@REM Biraz dinlensin...

NirCmd.exe wait 2000

@REM WinRAR'sız Windows olmaz di mi... (Diğer programlara yer kalmadı...)

"%CDROM%\$OEM$\WinRAR 3.80.exe" /s

@REM Sağ tık eklentileri ve biraz performans...

RegEdit.exe /s "Ince Ayar.reg"Copy "%CDROM%\$OEM$\*.dll" "%SystemRoot%\System32"RegSvr32.exe /s "%SystemRoot%\System32\ExtensionsToggle.dll"RegSvr32.exe /s "%SystemRoot%\System32\HiddenFilesToggle.dll"RegEdit.exe /s "%CDROM%\$OEM$\Shell Ext. Strings.reg"@REM Minicik boyutlu bi crack buldum... Hem yaptığı işleme bakılırsa emülatör değil,@REM normal lisans girişi yapıyo..."%CDROM%\$OEM$\Activator\Setup.bat"@REM Masaüstü ayarlarının uygulanması için yeniden başlatma gerekiyo, ama Activator'ün@REM içinde zaten "5 saniye sonra yeniden başlat" komutu olduğu için buraya ayrıca@REM shutdown.exe /r /t 5 yazmadım. (/t 5 yazmamışlar, varsayılan olarak 30 sn sonra@REM yeniden başlatıyodu, Activator\Setup.bat'ta shutdown.exe /r satırını shutdown.exe@REM /r /t 5 olarak değiştirdim. 30 sn biraz fazlaydı bence. O yüzden...)

burdaki @REM ifadsi ne oluyor? ayrıca system32 nin içine senin gibi nircmd.exe diye bir pro katmadığım içinmi basarısızlığa uğruyorum. benım aklıma bu geldi. cunku program system32 klasoru ıcınde sankı bırsey arıyor..

simdiden tesekkurler kolay gelsin...

• Replies 75
  • Created
  • Last Reply
mustafa kardes ben galiba hata yaptım anlatırken ne demek istediğimi anlatamadım tam. soylediğiniz gibi microsoft-windows-başlat menusu...-başlangıc kısmına bir bat dosyası atarak dvd min ana klasorleri yanına $OEM$diye bi klasor içine hem kurulumbitir.bat (bat çalışmadı sanınca bu olmayında kurulumbitir.cmd olarak kaydettim)hemde istediğin reg, cmd ve crack ile windows live messenger 9.exe yi hepsini aynı yere attım. sanal pc de kurulum bitince inceayar.bat calışıyor kurulumbitir.cmd devreye giriyor ancak reg kayıtlerı basarı ıle gırılırken ılk oncelerı gecersız anahtar yazıodu onu cozdum, dedığın gibi sessız kurulum parametresı ekleme yuzunden oluyormus. kaldırınca /s gibi değerleri gordu ama bu seferde programı baslatacağına dos penceresınde C:\Windows\system32>_ seklınde yazı yazıp kalıyor yanı sadece deskhack_install.cmd de değil hepsınde boyle. baslık olarak dos penceresınde E:\$OEM$\Windowslivemessenger9.0.1407.1107.exe yazıor ama siyeh ekranda C:\Windows\system32>_ bu ibareyi veriyo. acaba verdiğim komutlerde mı bı hata var? system32 nin içinde birsey eklemeyimi unuttum örneğin cmd.exe gibi birseyde cd ye gecıs yapıp programı yuklemıo.

bıde bugun yedırebılırmıyım dıe denedım runonceex.cmd benzeri birsey yaptım. runonceex.exe kurulum sonrası calışmak uzere C: içine caktım başlangıca da inceayar.bat ile runonceex.cmd nin calışmasını emrettim. runonceex.cmd nin bilinen komutları ile denedim ama kurmadı. gerçi işlem basarıyla gercekleştirildi diyordu ama herhangi bir program kurulmadı.

birde sen bu konunun ikinci sayfasın da kendi kurulumubitir.bat ını gostermıssın ama oradaki komutları anlaamdım. komut dosyasını soyle yazmıssın:

Del "%SystemDrive%\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Ince Ayar.bat"

@REM (Ince Ayar.bat'taki satırı bazen görmüyo, o yüzden buraya da yaziim dedim...)

@REM (Bu komut işlenmezse her açılışta tekrar çalıştırılıyo burdaki komutlar...)

@REM Arkaplan ve Ekran Koruyucu ayarı... Bi de çözünürlük tabii...

@REM (NirCmd.exe'yi önceden eklemiştim install.wim\Windows\System32'ye.)

NirCmd.exe setdisplay 1024 768 32 -updatereg

NirCmd.exe setdisplay 1280 800 32 -updatereg

NirCmd.exe setdisplay 1280 960 32 -updatereg

NirCmd.exe setdisplay 1920 1080 32 -updatereg

@REM (Yükseltebildiği kadar yükseltsin çözünürlüğü...)

Reg Add "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" /v "SCRNSAVE.EXE" /d "%SystemRoot%\system32\Mystify.scr" /fReg Add "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" /v "Wallpaper" /d "%SystemRoot%\Web\Wallpaper\Distant Horizon.jpg" /fReg Add "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" /v "TileWallpaper" /d "0" /fReg Add "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" /v "WallpaperStyle" /d "2" /f

@REM Biraz dinlensin...

NirCmd.exe wait 2000

@REM WinRAR'sız Windows olmaz di mi... (Diğer programlara yer kalmadı...)

"%CDROM%\$OEM$\WinRAR 3.80.exe" /s

@REM Sağ tık eklentileri ve biraz performans...

RegEdit.exe /s "Ince Ayar.reg"Copy "%CDROM%\$OEM$\*.dll" "%SystemRoot%\System32"RegSvr32.exe /s "%SystemRoot%\System32\ExtensionsToggle.dll"RegSvr32.exe /s "%SystemRoot%\System32\HiddenFilesToggle.dll"RegEdit.exe /s "%CDROM%\$OEM$\Shell Ext. Strings.reg"@REM Minicik boyutlu bi crack buldum... Hem yaptığı işleme bakılırsa emülatör değil,@REM normal lisans girişi yapıyo..."%CDROM%\$OEM$\Activator\Setup.bat"@REM Masaüstü ayarlarının uygulanması için yeniden başlatma gerekiyo, ama Activator'ün@REM içinde zaten "5 saniye sonra yeniden başlat" komutu olduğu için buraya ayrıca@REM shutdown.exe /r /t 5 yazmadım. (/t 5 yazmamışlar, varsayılan olarak 30 sn sonra@REM yeniden başlatıyodu, Activator\Setup.bat'ta shutdown.exe /r satırını shutdown.exe@REM /r /t 5 olarak değiştirdim. 30 sn biraz fazlaydı bence. O yüzden...)

burdaki @REM ifadsi ne oluyor? ayrıca system32 nin içine senin gibi nircmd.exe diye bir pro katmadığım içinmi basarısızlığa uğruyorum. benım aklıma bu geldi. cunku program system32 klasoru ıcınde sankı bırsey arıyor..

simdiden tesekkurler kolay gelsin...

@REM ifadesi açıklama satırı anlamına geliyo. Aslında normalde REM diye başlar açıklama satırları ama ben başlangıçta echo off yazmadığım için @REM yazdım. @ karakteri o satırın komut isteminde yansıtılmayacağını gösteriyo. (o satır için echo off komutu yerine yani.) Onlar komut değil yani, yazmasan da olur.

C:\Windows\system32>_ olayının NirCmd.exe ile alakası yok. Daha önce söylemiştim, .bat ve .cmd dosyaları hariç start /wait kullanmana gerek yok diye. Galiba direkt "kullanma" demem gerekiyodu. Ben de zamanında aynı durumla karşılaşmıştım çünkü. Ama benim bi hatam vardı heralde diye burda kullanma demeyip kullanmasan iyi olur dediydim.

Asıl kurulum yapacak dosyandaki start /wait şeklinde başlayan satırlardaki (.exe veya .msi kullanıyosa) start /wait kısımlarını silip öyle dene. Farkettiysen mesela ben hiçbir satırda start /wait kullanmadım. Hatta .bat ve .cmd'lerde de satırı cmd.exe /c şeklinde başlatıp öyle dene.

start /wait HerhangiBiIsim.bat yerine

cmd.exe /c HerhangiBiIsim.bat gibi.

yanıt: slm arkadasım dediğn gibi verdiğin lınkten gereklı programı ındırdım ancak resımlerle yukarıda anlatılan sekılde ınstall.wim dosyasını acmaya calıstığımda ''sistem ilgili dosyayı bulamıyor'' gibilerinden hata veriyor. arkadasım yukarıda anlatılan yontem doğrumu yoksa benmı hata yapıyorum bıryerde anlamadım.

bu konuda da bızı aydınlatırsan sevınırız ii calışmalar saygılarla...

sevgılı arkadasım eger aık programın yuklu degıl se ımagex program ıse yaramaz

saygıla ayrıca yukarıdakı belırtıgım her seyı dogru duzgun yaptıysan bır problem olmaz

saygılar

sevgılı arkadasım eger aık programın yuklu degıl se ımagex program ıse yaramaz

saygıla ayrıca yukarıdakı belırtıgım her seyı dogru duzgun yaptıysan bır problem olmaz

saygılar

Bende yeni kurulmuş Vista'da çalıştı ama. Sadece 1-2 DLL ve .wim filtresi kullanıyo, onlar da benim GImagex paketinde var.

Tabii ilk kullanımdan önce wimfltr.inf'e sağ tıklayıp Yükle demek gerekiyo.

Hatta .wim filtresi vLite 1.1.6'nın içinde geliyo, vLite 1.2 ise WAIK gerektiğini söylüyo. Aralarındaki boyut farkı yalnızca 90 KB. Topu topu 90 KB kaplayan .wim filtresi için WAIK istiyo yani vLite 1.2. Sendeki GImagex için de bu geçerli galiba.

İstersen GImagex'i WAIK kurmadan bi dene. Wimfltr.inf'i (varsa) yüklediğinde çalışması gerek. Yine çalışmazsa benim GImagex'i indirip onu dene. Belki sendeki GImagex'te dosya eksiği vardır.

Bende en azından Vista'da sorunsuz çalışıyo WAIK'siz GImagex.

Bende yeni kurulmuş Vista'da çalıştı ama. Sadece 1-2 DLL ve .wim filtresi kullanıyo, onlar da benim GImagex paketinde var.

Tabii ilk kullanımdan önce wimfltr.inf'e sağ tıklayıp Yükle demek gerekiyo.

Hatta .wim filtresi vLite 1.1.6'nın içinde geliyo, vLite 1.2 ise WAIK gerektiğini söylüyo. Aralarındaki boyut farkı yalnızca 90 KB. Topu topu 90 KB kaplayan .wim filtresi için WAIK istiyo yani vLite 1.2. Sendeki GImagex için de bu geçerli galiba.

İstersen GImagex'i WAIK kurmadan bi dene. Wimfltr.inf'i (varsa) yüklediğinde çalışması gerek. Yine çalışmazsa benim GImagex'i indirip onu dene. Belki sendeki GImagex'te dosya eksiği vardır.

Bende en azından Vista'da sorunsuz çalışıyo WAIK'siz GImagex.

arkadaşlar mustafa kardesin dediği doğru benim sorun linkime geç cevap verilmiş ama olsun. mustafanın bana daha onceden tavsiye ettiği yöntemi uygulayınca bu hata uyarısı kalktı ınstall.wim dosyam gosterdiğim klasore rahatlılkla acıldı. işin puf noktası wimfilter.inf di sanırım x86 yada x64 lü işletim sisteminiz hangisi ise o inf dosyasını sağa tıklayıp yukle komutunu secmek ve sısteme yuklemek gerekıo. benım sıstem bunu yapmayınca ılgılı dosya bulunamıyor hatasını verıyordu yukle deyınce sorun halloldu.

bu arada mustafa kardes dediğn gibi start/wait komutunu kaldırınca programlar yuklendi. ancak crack yuklemeyı basaramadım. bendeki oem lisasnsı verıo. senın yaptığın calışmadaki gibi bi crack diil yani.ihsallah o crackı bı bulursam çakcam sistemime.

ayrıca 1-2 gundur wincert sitesinde dolasıorum, ingilizce olan bolumde vistayı duzenlemek için vliteye benzeyen bi pro var adı vista update toolkit sanırım . makınama kurdum. bu program sanırım vista için addon yapabiliyor ve bu addonlarıda dvd'ye entegre ediyor galiba diyorum ama daha test etmedim. deneyince yada sizde bu programı bulup makınanızda test edip sonucunu yazarsanız sevınırım.

kolay gelsin.

@ekym,

Cevabının başlangıcındaki isteğin gözümden kaçmış, yeni farkettim:

mustafa kardes senin kullandığın activator oem emülatörü diil ve sp1 için ise burda bizimlede paylaşırmısın? yada o activatörü nerden bulabilirz? ismi felan nedir merak ettim gerçi benim oem emülatörü hiç hata vermio microsoftta makinayı lisasnlı görüo ama oem değilde normal lisanslama yapıosa süper valla:)

Onu da upload ettim:

Please register to see this content.

Bende (3 bilgisayarda denedik) sorunsuz çalışıyo ve içindeki Setup.bat dosyasına bakılırsa önce ürün anahtarı, sonra da dijital lisans dosyası giriyo. Emülatör değil yani.

(Bi SFX RAR arşiv bu + ikonunu değiştirdim. Normalde anahtar şeklinde değildi ikonu.)

Çalışmazsa, Activator.exe'ye sağ tık -> Klasöre çıkart Activator deyip oluşturulan klasördeki Setup.bat dosyasını elle çalıştır. Bazı bilgisayarlarda normalde kurulmayıp elle Setup.bat'a çift tıklayınca kuruluyo da.

@ekym,

Cevabının başlangıcındaki isteğin gözümden kaçmış, yeni farkettim:

Onu da upload ettim:

Bende (3 bilgisayarda denedik) sorunsuz çalışıyo ve içindeki Setup.bat dosyasına bakılırsa önce ürün anahtarı, sonra da dijital lisans dosyası giriyo. Emülatör değil yani.

(Bi SFX RAR arşiv bu + ikonunu değiştirdim. Normalde anahtar şeklinde değildi ikonu.)

Çalışmazsa, Activator.exe'ye sağ tık -> Klasöre çıkart Activator deyip oluşturulan klasördeki Setup.bat dosyasını elle çalıştır. Bazı bilgisayarlarda normalde kurulmayıp elle Setup.bat'a çift tıklayınca kuruluyo da.

saol kardes bu arada son yazdığımı okuduysan wincert sitesinden vista update toolkit denen bi zımbırtı indirdim. bu program vlite gibi herseyi yapabiliyor ve hatta fazladan katılımsız programlardan vista için addon yapıyor ve dvd ye entegre ediyor. sistem mantığı ana kaynak klasorler yanına software diye bi klasor actı ve programları oraya yarleştirdi. sources klasoru ıçınede morning arkadasın soylediği gibi $OEM$/$$/Setup/script diye bi kalsor actı ve içine setupfinish.cmd diye xp de var olan runonceex.cmd içeriğine sahip bir komut dosyası attı. içerik xp lerdeki runonceex.cmd lerle aynı programların kurulumunu masaustu hazırlanıyor ibaresinden sonra masaustu gelmeden installing applications adlı bi kucuk pencerede alfabetik sıra ile hallediyor. walla ilk yuklediğim activator (unclebill) masaustu gelip aero teması aktif hake gelmeden reset attığı için makineye yeniden başlat sonrasında windows klasik teması ile karsılasınca kıl oldum, bende daha once kullandığım ve markalara gore oem lisansı veren sp1 için vista loader 3001 di galiba onu koydum bu crack ise kendi reset atmadığından daha işime geldi.

kısacası senın ve mornıng arkadasın ve tum dostlerın desteklerı ıcın tessekkur ederım. artık haerseyı ıle komple onume gelen bir vista dvdim

oldu. gerçi elimde homepremıum vardı ultimate olsadı daha super olurdu ama neyse su sıralar vista ultimatetin cakması olan microsoftun cıkardığı windows 7 betayı indirmekle mesgulum, 15. partı ındırıyorum rapıdden nası bısımıs bı gorelım:)

az daha unutuyordum verdiğin crack içinde saol emilator değilde lisans girişi yapıp hemde otomatik yeniden baslat yapmıyorsa yaşadık boylesi daha iyi.

desteklerınız ıcın yenıden tesekkurler

saol kardes bu arada son yazdığımı okuduysan wincert sitesinden vista update toolkit denen bi zımbırtı indirdim. bu program vlite gibi herseyi yapabiliyor ve hatta fazladan katılımsız programlardan vista için addon yapıyor ve dvd ye entegre ediyor. sistem mantığı ana kaynak klasorler yanına software diye bi klasor actı ve programları oraya yarleştirdi. sources klasoru ıçınede morning arkadasın soylediği gibi $OEM$/$$/Setup/script diye bi kalsor actı ve içine setupfinish.cmd diye xp de var olan runonceex.cmd içeriğine sahip bir komut dosyası attı. içerik xp lerdeki runonceex.cmd lerle aynı programların kurulumunu masaustu hazırlanıyor ibaresinden sonra masaustu gelmeden installing applications adlı bi kucuk pencerede alfabetik sıra ile hallediyor. walla ilk yuklediğim activator (unclebill) masaustu gelip aero teması aktif hake gelmeden reset attığı için makineye yeniden başlat sonrasında windows klasik teması ile karsılasınca kıl oldum, bende daha once kullandığım ve markalara gore oem lisansı veren sp1 için vista loader 3001 di galiba onu koydum bu crack ise kendi reset atmadığından daha işime geldi.

kısacası senın ve mornıng arkadasın ve tum dostlerın desteklerı ıcın tessekkur ederım. artık haerseyı ıle komple onume gelen bir vista dvdim

oldu. gerçi elimde homepremıum vardı ultimate olsadı daha super olurdu ama neyse su sıralar vista ultimatetin cakması olan microsoftun cıkardığı windows 7 betayı indirmekle mesgulum, 15. partı ındırıyorum rapıdden nası bısımıs bı gorelım:)

az daha unutuyordum verdiğin crack içinde saol emilator değilde lisans girişi yapıp hemde otomatik yeniden baslat yapmıyorsa yaşadık boylesi daha iyi.

desteklerınız ıcın yenıden tesekkurler

Bunda da yeniden başlatma komutu vardı. Yeniden başlatma satırını silip tekrar upload ettim:

Windows 7 Beta'yı ben de indirmeye başladım. Merak işte... Vista'yı da daha 2007 yazında indirip denemiştim. Gerçi o zamanlar (SP1 yokken) berbat bi sistemdi ama şimdi bayaa bi düzelttiler. Bakalım Windows 7 nasıl bişey olucak...

antımlarınız için teşekkürler.kendimce bi vista yapıyorum.kurulum ekranını degiştirdim.ve işlemleri yaptıgımız bölümün arka pılanını degiştirdim.ama arka plana koydugum resim siyah agırlıklı oldugundan yazılar belli olmuyor.

acaba windows dosyaları kopyalıyor ve diger yazıların yazısının rengini beyaz yapa bilirmiyim?

kardes o dosyalar kopyalanıyor, özellikler yükleniyor vs.. yazan dll dosyasının içine bi bakıver renk ayarları ile ilgili bir bölüm olabilir bende neredeyse tamamen editledim vistayı ama o kur ekranı ile fazla oynamadığımdan yazı rengi için bi ayarlama varmıydı hatırlayamadım. dll de ana kaynak klasorlerinde stringler olabilir yada baska bi yerinde hem yazı tipleri olması gerek oralarda 255 255 255 gibi üçlükodar varsa onlar olabilir, paint yada photoshoptan beyaz renk için bu üçlükodu öğren öğrendiğinle bir yer değiştir ama tam da emin değilim bilgine..

kardes gecende soylediğim w32uires dosyasına baktım bu metinlerin var olduğu ama sana bahsettiğim gibi 3 kodlu renk duzenını bende bayağı bı uğrastım ama bulamadım. bilen beska bir arkadas varsa yardımcı olur ihsallah

• 2 ay sonra...

sitede gördüğüm en baştan sağma anlatım bu sanırım programları vermiş hangisi nerde kullanılcak yazmamış resimlerde burası böyle şurası şöyle olcak demiş ya neden orası öle olcak yazsan klavye kadar mouse eline yapışmaz ya sitede inşallah şunu anlatacak başka bişi çıkar

• 2 ay sonra...
Bunda da yeniden başlatma komutu vardı. Yeniden başlatma satırını silip tekrar upload ettim:

Mustafa kardeş Rapid Premium Account istiyor.Tekrar upload edebilir misin? :D

Bu da Türkçe Window AIK 850 mb

http://www.microsoft.com/downloads/info.aspx?na=90&p=&SrcDisplayLang=tr&SrcCategoryId=&SrcFamilyId=c7d4bc6d-15f3-4284-9123-679830d629f2&u=http%3a%2f%2fdownload.microsoft.com%2fdownload%2f2%2f0%2f4%2f20469ca3-2a2d-4f22-af79-d27b33c65e64%2fvista_6000.16386.061101-2205-44-LRMAIK_TR.img[/CODE]

İngilizceyle arasındaki fark 140 mb...

bunu indirdiğimizde kurulum için şifre istemeyecek mi?

Mustafa kardeş Rapid Premium Account istiyor.Tekrar upload edebilir misin? :D

10 indirme sınırı olmadığı için rapidshare.de'ye upload ettim:

Olur da bi otomatik güncelleştirme vb. sebebiyle aktivasyon iptal olursa (yine deneme sürümü olarak görünüyo olursa Vista) Başlat -> Donatılar -> Çalıştır'da ya da komut isteminde

slmgr.exe -rearm

komutunu çalıştırarak kalan deneme süresini 30 güne çıkarabilirsin. (Bunu 3 kez uygulama hakkın var yalnış bilmiyosam.) Yalnız bu durumda güncelleme yapılabiliyo mu bilmiyorum, denemedim.

<WAIK için>

bunu indirdiğimizde kurulum için şifre istemeyecek mi?

Arkadaşım, WAIK yalnızca .wim dosyası düzenlerken kullanılcak olan wim filtresi için gerekli. O da daha önce linkini verdiğim GImagex'in (

yaklaşık 1,5 MB) içinde var. Dosyayı indirip içindeki klasördeki wimfltr.inf'e sağ tıklayıp Yükle demen yeterli. Böylece WAIK kurmadan .wim dosyalarını düzenleyebilirsin.

Ben sadece GImagex ile yapıyorum .wim dosyası düzenlemeyi ve Win 7'nin install.wim'i de dahil sorunsuz düzenliyo .wim dosyalarını.

{Çalışma hızını görünce Win 7 modifiyesine başladım da. Bazı yapı farkları dolayısıyla vLite bazı bileşenleri göstermiyo ama şimdiden 1,4 GB'a indirdim Win 7'yi. Birkaç Türkçeleştirilmiş .mui (dil) dosyası da ekleyip paylaşmayı düşünüyorum. Tabii dil dosyaları düzenlemesi bittiği anki en güncel Win 7 sürümüyle.

[sadece Paint, Not Defteri, Görev Yöneticisi vb. göz önündeki programların dil dosyalarıyla uğraştım. Bunlar haricinde shell32.dll.mui (kopyalanıyor / taşınıyor / siliniyor vb. pencereleri, sağ tık menüleri, başlat menüsü içeriği vs. bi sürü arayüz öğesi içeriyo) ve bulabildiğim Denetim Masası öğeleri dosyalarıyla uğraşmayı düşünüyorum. 4000 tane .mui'nin hepsini düzenleyecek değilim. Sadece shell32.dll.mui bile çok büyük bi dosya olduğu için Türkçeleştirmek bi haftadan fazla zamanımı aldı, daha tahminen %85'i Türkçe. Bitmesi bi 1 hafta daha sürer tahminimce seçtiğim tüm dil dosyalarının Türkçeleştirme işlemlerinin, bi kaç ay sonra Türkçe dil paketi çıkar Win 7'nin ama yine de uğraşıyorum, başlamışken bitiriim. Bence gayet güzel oldu, büyük oranda Türkçe görünüyo şu an elimdeki Win 7.]}

10 indirme sınırı olmadığı için rapidshare.de'ye upload ettim:

Olur da bi otomatik güncelleştirme vb. sebebiyle aktivasyon iptal olursa (yine deneme sürümü olarak görünüyo olursa Vista) Başlat -> Donatılar -> Çalıştır'da ya da komut isteminde

slmgr.exe -rearm

komutunu çalıştırarak kalan deneme süresini 30 güne çıkarabilirsin. (Bunu 3 kez uygulama hakkın var yalnış bilmiyosam.) Yalnız bu durumda güncelleme yapılabiliyo mu bilmiyorum, denemedim.

Arkadaşım, WAIK yalnızca .wim dosyası düzenlerken kullanılcak olan wim filtresi için gerekli. O da daha önce linkini verdiğim GImagex'in (

yaklaşık 1,5 MB) içinde var. Dosyayı indirip içindeki klasördeki wimfltr.inf'e sağ tıklayıp Yükle demen yeterli. Böylece WAIK kurmadan .wim dosyalarını düzenleyebilirsin.

Ben sadece GImagex ile yapıyorum .wim dosyası düzenlemeyi ve Win 7'nin install.wim'i de dahil sorunsuz düzenliyo .wim dosyalarını.

{Çalışma hızını görünce Win 7 modifiyesine başladım da. Bazı yapı farkları dolayısıyla vLite bazı bileşenleri göstermiyo ama şimdiden 1,4 GB'a indirdim Win 7'yi. Birkaç Türkçeleştirilmiş .mui (dil) dosyası da ekleyip paylaşmayı düşünüyorum. Tabii dil dosyaları düzenlemesi bittiği anki en güncel Win 7 sürümüyle.

[sadece Paint, Not Defteri, Görev Yöneticisi vb. göz önündeki programların dil dosyalarıyla uğraştım. Bunlar haricinde shell32.dll.mui (kopyalanıyor / taşınıyor / siliniyor vb. pencereleri, sağ tık menüleri, başlat menüsü içeriği vs. bi sürü arayüz öğesi içeriyo) ve bulabildiğim Denetim Masası öğeleri dosyalarıyla uğraşmayı düşünüyorum. 4000 tane .mui'nin hepsini düzenleyecek değilim. Sadece shell32.dll.mui bile çok büyük bi dosya olduğu için Türkçeleştirmek bi haftadan fazla zamanımı aldı, daha tahminen %85'i Türkçe. Bitmesi bi 1 hafta daha sürer tahminimce seçtiğim tüm dil dosyalarının Türkçeleştirme işlemlerinin, bi kaç ay sonra Türkçe dil paketi çıkar Win 7'nin ama yine de uğraşıyorum, başlamışken bitiriim. Bence gayet güzel oldu, büyük oranda Türkçe görünüyo şu an elimdeki Win 7.]}

Paylaşırsan mükemmel ve - zannedersem - Dünya'da ilk olur. Çok ses getirir çünkü Windows7'yi bir nebze de olsa Türkçe kullanmak isteyen çok arkadaş var.

peki arkadaşlar ben bi konuda bilgilenmek istiyorum...

vista ultimate dene sürüm bütün sürümlerin içinde olduğu dvd mi oluyo yoksa oda kendi çapında bi sürümmüdür?

birde bu sürümleri nasıl ayırabilirim?

mesela hani açılışta soruyorya vlite hangisinde çalışmak istiyorsun diye.bizda ultimateyi seçiyoruz.

1)orda seçince diğer sürümler siliniyormu?

2)diğer sürümleri kaldırıp yer kazanma imkanımız varmıdır?

3)addonlar mevcutmu vista için yada xp için kullandıklarımızla dewam etsek sorun teşkil edermi?

çok soru sordum ama benim için önemli bunlar..şimdiden sorularımı yanıtlayacak arkadaş ve arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım

• 9 ay sonra...
peki arkadaşlar ben bi konuda bilgilenmek istiyorum...

vista ultimate dene sürüm bütün sürümlerin içinde olduğu dvd mi oluyo yoksa oda kendi çapında bi sürümmüdür?

birde bu sürümleri nasıl ayırabilirim?

mesela hani açılışta soruyorya vlite hangisinde çalışmak istiyorsun diye.bizda ultimateyi seçiyoruz.

1)orda seçince diğer sürümler siliniyormu?

2)diğer sürümleri kaldırıp yer kazanma imkanımız varmıdır?

3)addonlar mevcutmu vista için yada xp için kullandıklarımızla dewam etsek sorun teşkil edermi?

çok soru sordum ama benim için önemli bunlar..şimdiden sorularımı yanıtlayacak arkadaş ve arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım

kardeş vlite ile başta sürüm seçersen sadece o sürümün clg dosyası kalıyor zaten diğer sürümlerinki siliniyor kurulumdada bu clgler çıkıyor karşına seçiyorsun hangi sürümü kuracaksan devam ediyorsun bu dosyalar vistanın nasıl kurulacağını belirliyor anlayacağın bir özellik eksik veya bir özellik fazla olunca vistanın sürümü değişiyor bunuda sources içindeki mesela windows vista ultimate.clg belirliyor dvd içerisinde birden fazla vista yok vista basic seçince sadece daha az bileşen kuruluyor ultimate seçince bütün dvd olduğu gibi kuruluyor

ikinci soruna gelince vista için addon yok script olarak kurulumdan sonra otomatik kurdurabilirsin onunda anlatımını yapmıştım zaten çok basit

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...