Jump to content

Xp Kurulduğunda Başlat/programlar/başlangıç

MegaNeoN

Recommended Posts

XPCD içeriğini katılımsız kurduktan sonra her açılışta çalışmasını istediğim programları,

Örneğin masaüstünde güzel görünümlü bir saat veya dock vb. her açılışta ekrana gelsin istiyorum.Bunu önceden XPCD içine nasıl ekleyebilirim?

Başlat>Programlar>Başlangıç I386 içinde mi?İçindeyse nasıl ayarlanmalı?

ya da $OEM$ klasörüyle mi ilgili?

Ayrıca XPCD içinden $OEM$ aracılıığıyla sisteme kopyalanan çalıştırılabilir bir programın kısayolunu masaüstüne nasıl ayarlayabilirim?

Yardımcı olabilir misiniz :D

Merhabalar forumda arayın aradığınız bilgiler mevcut,fakat sizin anladığım kadarı ile xp'nizi özelleştirmek

İstiyorsunuz Nlite programı ile istediğiniz programları ekliyerek isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz

saygılarımla ... :D

Merhabalar forumda arayın aradığınız bilgiler mevcut,fakat sizin anladığım kadarı ile xp'nizi özelleştirmek

İstiyorsunuz Nlite programı ile istediğiniz programları ekliyerek isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz

saygılarımla ... :D

Nlite ile yapmak istediklerim için bir seçenek görünmüyor,tekrar inceledim ama çözümü bu değil sanırım.

Eğer açılışta başlatmak istiyorsanız regtweaksinize çalıştırılacak programları şu şekilde ekleyin:

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"ZurtDegeri"="%ProgramFiles%\zart\zurt.exe"[/CODE]

Burada açılışta zurt.exe çalıştırılacak demektir.İllaki başlattaki başlangıçta görünmesini istiyorsanız çalıştırılacak programların kısayollarını bir sfx yapın ve path= bölümüne yani çıkarılacak yere bunu girin:

%AllUsersProfile%\Start Menu\Programlar\Başlangıç

veya

%UserProfile%\Start Menu\Programlar\Başlangıç

ikisi arasındaki fark biri sadece geçerli kullanıcıya ekler diğeri hepsine...

%AllUsersProfile%\Start Menu\Programlar\Başlangıç

veya

%UserProfile%\Start Menu\Programlar\Başlangıç

Katı sfx arşivi oluşturdum,denedim ama şöyle sonuçlar aldım

%AllUsersProfile%\Start Menu\Programlar\Başlangıç yaptığımda Başlat'a bastığımızda en üstte Programlar ve onun içinde Başlangıç klasörü ve istediğim programlar göründü.

%AllUsersProfile%\Start Menu\Programs\Başlangıç yaptığımda Başlat>Programlar>Başlangıç oluştu.Ama bu Başlangıç,kendisi gibi aynı bir Başlangıç oluşturdu.Yani iki Başlangıç menüsü oluşmuş oldu.

Peki bu oluşan başlangıç ilk başlangıç gibi aynı işlevi görür mü,yoksa adı sadece Başlangıç olup sistem açıldığından görevini yapmaz mı?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...