Jump to content

Bilgisayarın Kilitlenmesi

kkkmert

Recommended Posts

Bilgisayarı açtıktan 15-20 dk sonra bilgisayarda kilitlenmeler başlıyor bilgisayara format attım win xp kurarken bile kilitlendi ram yada işlemciden şüphe ediyorum bunlardan hangisinin sorunlu olduğnu nasıl tesbit edebilirim . Varmı bildigniz yazılım yada çözüm yolu googlg yazdım sorunu pek tatmin edici cevaplar alamadım.

dostum pc bu sekilde donmalar yapıyorsa güç kaynağından kaynaklanan bir sorundan olabilir hatta bu sebepten dolayı diğer parçalarda zarar görmüş olabilir kaliteli bir güç kaynağı kullanıyorsan sorun hardiskte olabilir ramlar cift ise birsi cıkart oyle dene ama ramlarder sorun olsa zaten hiç acılmaz işlemcide de sorun olsa aynı sekilde başta test ediyo zaten uyarı gelir sen güç kaynağı ve hdd üzerinde dur

hdd de bat sector oluşmuş olabilir kurulumda problem çıkarabilir.

benim bu nedenle 200gb hdd yalan oldu :D ama sonra anladımki sorun kalitesiz güç kaynağı kullanmamış yeteri güçü sağlayamadğından voltajda dengesizlikler meydana geliyordu birde üstüne elektrik gidip gelince hdd ve güç kaynağı rahmetli oldu bundan sonra güç kaynağı alırken dikkat ediyorum

aynı sorun bende de vardı pc ninn değiştirmediğim yeri kalmdı ensonunda ekran kartından çıktı pc önce kasayı değiştiridm powerle birlikte sonra rem aldım daha sonra hdd ve ensonunda ekran kartını değiştirdim düseldi ama ekran karı bozuk değilmiş sadece çipsetle çakışıyormuş ati taktım düsgün bişekilde çalıştı erkan kartını bi dene

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...