Jump to content

Handy Cafe Kullanmayı Bilen Var Mı ?

exert28

Recommended Posts

arkadaşlar aranızda handy cafe programını bilen var mı varsa bazı sorularım olcak. :D

Sorum şu : handy cafe yüklü bir bilgisayarda flah bellek taktığımda flah belleğin içine veri atamıyorum ve silemiyorum. bu programı nasıl iptal edebilirm :)

arkadaşım cafe programını mı silmek istoyosun yoksa flash bellege dosya mı atmak istiosun.eger sorun programı silmek ise o zaten clint kaldır seçenekten halledersin.eger ki dosya yolluyamıyosan forum da arkadaşın teki akınsoft dosya kopyalamayı engelliyen uyarı icin bir ufak program yazmıstı biraz araştır bulucaksın..

arkadaşım cafe programını mı silmek istoyosun yoksa flash bellege dosya mı atmak istiosun.eger sorun programı silmek ise o zaten clint kaldır seçenekten halledersin.eger ki dosya yolluyamıyosan forum da arkadaşın teki akınsoft dosya kopyalamayı engelliyen uyarı icin bir ufak program yazmıstı biraz araştır bulucaksın..

flah belleğe içine dosya atmayı ve içindeki dosya silmeyi istiyorum. handy cafe yüklüyken sadece flah belleğin içini görebiliyorum ve hiç bir dosya atıp silemiyorum

arkadasım kafeye müşteri olarak mı gidiyosun yoksa kafeden birimisin bana bunu cevapla bende sorunu cevaplıcam :shok:

abimle internet cafe çalıştırıyoruz gecenlerde handy cafe yükledik.kontrol için ama flah disk görmeme sorunu yaşadık. bu konu hakkında bilngin varmı. :yahoo:

dostum sanırım yeni gectiginiz için su anda 3 yani yeni versiyonu kullanıyorsunuz yeni cıkan versiyonda usb koruması var bunu bütün pc lerde yapıyor diosan ana makinadan kapatttınız ana makinada handy cafe serverda pc lerden birisi acıkken yani maviyken sag tıkla sanırım gelişmiş menüsü altındaydı yada kotnrol deydi yani oralarda görürsün saten usb güvenliği diye birşey var onu devredısı yap bunu yaptıktan sonra tekrar aynı şeyler basına gelirse demekki deep freezeleri acarak yapacaksın

dostum sanırım yeni gectiginiz için su anda 3 yani yeni versiyonu kullanıyorsunuz yeni cıkan versiyonda usb koruması var bunu bütün pc lerde yapıyor diosan ana makinadan kapatttınız ana makinada handy cafe serverda pc lerden birisi acıkken yani maviyken sag tıkla sanırım gelişmiş menüsü altındaydı yada kotnrol deydi yani oralarda görürsün saten usb güvenliği diye birşey var onu devredısı yap bunu yaptıktan sonra tekrar aynı şeyler basına gelirse demekki deep freezeleri acarak yapacaksın

deep freeze warsa kaldıracaksın. sonra yeniden başlatıp handy cafe geldiğinde admın olarak açıcakcaksan handy cafeden seçenek diceksin oradan ayarlıcaksın bunu tek tek yapıcaksın her makineye. olmadı düşük bi ihtimal ana pc den ayarlardan kısıtlamalarda olabilir

yaklaşık 2 sene kullandım handy cafe yi ... yakın bi zamanda yeni sürümü çıktı bildiğim kadarıyla..serverda seçenkeler bölümünde kısıtlamalar olması gerekiyor onu bul orda usb ile ilgili bir seçenke vardır büyük ihtimalle...ordaki tık ı kaldır ve kaydet daha sonra clientlerden birinde dene bakalım istediğin şeyi yapabilecekmisin...olmazsa eğer clientlerden birinin deep freeze ini aç ve server dan tekrar kaydet de ayarları o zaman olması lazım , eğer olursa diğer pclerinde deep freeze ini psif yapıp tek tek kayıt yapman gerekecek...

inşallah bi işe yarar..

Kolay gelsin..

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 5 ay sonra...

bende bir soru soracagım ev kullanıcısıyım ancak evde 4 5 tane pc var ve bunlara kısıtlama getirmek istiyorum ve evdeki pcleri süre ile açmak istiyorum handy cafe kullanmayı biliyorum ancak eve kurmayı bilmiyorum swic yok evde kablosuz modem ile baglantı saglıyoruz handy cafe kurdugumuz zaman bunları birbirine nasıl gördürebilirim ? uzaktan kontrol ve süre ile açıma ?

Bu işi bilirim:=)

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect'i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yap. Eğer düşüncem doğruysa ne mutlu bana

• 2 ay sonra...
Bu işi bilirim:=)

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect'i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yap. Eğer düşüncem doğruysa ne mutlu bana

işe yarıyor;)

• 3 ay sonra...

benmde bi sorunum var arkadaşlar... Yardımlarınızı bekliyorum... Handy cafe serverı ve clientleri kurdum.. Clientler bekleme durumundayken reklam veriyor.. +18 reklamı kapatmak için ne yapabiliriz acaba?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...