Jump to content

Katılımsız Kurulum Yüklenirken Bilgi Verme Scripti

blackman12

Recommended Posts

Kodlar her zaman daha çok yardımcı olur..Kodları görelim

@Mükemmel kardeşin onu yapmakta çok bir şey yok.Bir gui tasarlayacaksın onunla ilgili sonra FileCopy ile mi artık DirCopy ile mi tam bilmiyorum şöyle yapacaksın (Bir arkadaşım için yaptığım setup)

For $i = "1"  To $listele[0]
$hatakontrol=DirMove($eskiyer & "\" & $listele[$i], $yeniyer & "\data\" & $listele[$i], 1)
If $hatakontrol = 0 Then
GUICtrlSetData($b, """"&$listele[$i]&""""&" kopyalanırken hata oluştu.")
MsgBox(16, "Hata!", "Dosya kopyalanırken hata oluştu.Tekrar deneyiniz yine olmazsa yapımcı ile irtibata geçiniz..", "", $hGUI)
Exit
EndIf
progress()
Sleep(100)
Next[/CODE]

[CODE]Func progress()
$progress2 = Round(DirGetSize($eskiyer) / 83943323 * 100, 0)
GUICtrlSetData($progress, 100-$progress2)
EndFunc[/CODE]

Burda boyutuna göre yorum yaparak progress'i dolduruyor.Sende böyle bi yöntem kullanabilirsin ama biraz autoit zekası ve bilgisi gerekiyor..

Dediğim gibi kullanımı değişebilir.Ama bunun konuyla alakası yok.Yani inf dosyası ile falan.Eğer sende işlerini bana ypatırmayacaksan ( ^_^ ) yani bi yerde yardım istiyosan yardımcı olayım.Ama bana kalkıp şu kurulumda nasıl progress kullanırım bana yapar mısın deme.Sana verdiğim örnekleri biraz incele..

Pardon üstüme alınmışım hata yazdıgımı hatırlıyordum yanıldım demekki ama oldu kodda hata vardı demekki

#include (WindowsContacts.au3) olarak değiştirdim çalıştı script fakat bu ayarlar.ini nin içine programın kurulum parametresini yazdıgım zaman kkatılımsız kurmuyor

ali::12 evet çünkü script yazılırken "run" komutuyla yazıldı run komutu parametre almıyor maalesef yeni sürümde düzelteceğim bölümlerden biri.Şimdilik sadce katılımsız programlara bilgi vermekte kullanılıyor.

Videolu anlatımı verdim zaten.Başka bir konuda yazmışsın orada verdim

arkadaşlar yanılmıyorsam bu program msi uzantılı programları çalıştırmıyor. ben yeni bir program üzerinde çalışıyorum. her türlü programı çalıştırıyor ve videolu anlatım ile beraber gelecek. en geç çarşamba günü forumda bulursunuz...

Aslında haklısınız tam olarak açıklamadığım için.Basitçe bahsedeyim;

eskiyer=Kopyalanacak olan dosyaların bulunduğu dizin

yeniyer=Kopyalanılacak olan dizin

listele bölümü ise biraz garip.Şöyle bahsedeyim atıyorum bir çok klasörünüz veya dosyanız var.Bunları listele diyerek onları tek tek autoite okutup kopyalatırıyorsunuz.Diyeceksiniz ki neden tek tek?Açıklaması basit.Çünkü her dosya -veya artık klasör farketmez- kopyalandığında autoit dosya boyutları ile karşılaştırma yapıp progress'e aktarsın diye.Basit olarak mantık bu.Anlamadığın bi yer :)

Not:Listele değişkeni

$listele=_FileListToArray($eskiyer, "*", 2)[/CODE]

bağlıdır.Orada koymamışım :$

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...