Jump to content

Harddisk Tamamen Sıfırlama Programı

X-Large

Recommended Posts

• 3 hafta sonra ...

maxblast gerçekten güzel bir program denemeni öneririm

iso olarak bul ve cd yaz boot olarak çalıştır en ideali

not:: birden fazla hdd varsa diğerlerinin bağlantısını kesersen iyi olur çünkü ben tek hdd ye ayarlamıştım lakin 3 hdd yide sıfırlamıştı ...

unlocker programıyla istediğin dosyayı rahatlıkla silebilirsin,kolaygelsin.

unlocker'ın işi dosya silmek.Arkadaş harddiski komple sıfırdan biçimlendirecek sanırım.

HDD Low level format tool tavsiye ediyorlar.Diski yeni satın almış gibi oluyormuşsunuz falan filan.

Ama çok uzun sürüyormuş saatlerce.

unlocker'ın işi dosya silmek.Arkadaş harddiski komple sıfırdan biçimlendirecek sanırım.

HDD Low level format tool tavsiye ediyorlar.Diski yeni satın almış gibi oluyormuşsunuz falan filan.

Ama çok uzun sürüyormuş saatlerce.

unlocker in dosya sildiğini biliyorum ancak arkadaş başlığa harddiski komple silmek yazmasına rağmen iletinin içeriğinde harddiskinde silinmeyen klasörler var dediginden bende unlockeri önerdim.

1209667184f101786282js6.jpg

Anlatım :

Run MaxBlast 4 from floppy or CD

Programı indirip nero vasıtası ile cd ye yazıyoruz. Biostan boot ayarını cd şeklinde değiştiriyoruz. eğer bilmiyen varsa genellike sol üst ikinci seçenekte bulunan a,cd-rom,c ve bezeri bişeyler yazan yer. Sonra bu cd yi tamir edeceğimiz hard diskin bulunduğu pc ye yerleştiriyoruz ve bilgisayarımız açıyoruz

Starting Caldera Dr-Dos....

Araya bir sürü yazı girecek ve sonunda yeni bir ekran açılacak

Run MaxBlast 4 from floppy or CD[F C]

Burada cd den çalıştırdığımız için c yi seçiyoruz. Sonra Strike a ilaç to continue diyor herhangi bir tuşa basıyoruz ve programın beyaz renkli dil seçim ekranı karşımıza çıkana kadar bekliyoruz. Burada en üstte bulunan ingilizce seçeneğini tıklayın (artık mouse aktif). Kısa bir süre sonra karşımıza ekranın sağ tarafında 5 tane seçenek olan bir ekran açılıyor. En üstteki Run MaxBlast 4 Installation Software seçeneğine girin. Çıkan sözleşmeye i agree dedikten sonra ana sayfamıza ulaşıyoruz. Eğer hdd'nizi sıfırlayacaksanız ve pcnizde aktif bir windows kurulu değilse yada geçerli bir disk alanı oluşturmadıysanız şimdi karşınıza çıkan seçeneğe hayır demenizi tavsiye ederim. Çünkü daha hızlı işlem yapıyor. Artık işimiz neredeyse bitti. Sol taraftaki 5 işlemden üstten 4. olan utilities seçeneğine girin. Açılan ekrandan 3. sıradaki "zero fill drive (full)" seçeneğini tıklayın. Eğer harddiskinizde aktif bir bölüm varsa burada karşınıza bir ekran çıkıyor ve size bilgilerinizin kaybolacağını söylüyor. bu durumda ekranın aşağı tarafındaki kutucuğa tıklayıp ileri diyorsunuz ve işlem başlıyor. Eğer harddisk tamamen mahvolmamışsa ya da çok büyük hasarlı değilse 5 ile 10 saat içinde program işlemi bitiyor ve harddiskiniz fabrikadan yeni çıkmış gibi tertemiz sorunsuz oluyor.

Bozuk Hddlerinizi Hazırlayın

Not :Bütün Hard Disklerle Uyumludur...

DOWNLOAD:

http://rapidshare.com/files/111815098/MxBlst4W.rar[/CODE]

or:

[CODE]http://www.filefactory.com/file/a22ca5/n/MxBlst4W_rar[/CODE]

[u]alıntıdır...[/u]

Scorpi :

not:tüm hdd ler için diyorsun

vermiş oluğun program MAXTOR firmasına ait bir yazılım,Bu program sadece MAXTOR markali veya cipli olan harddiskleri temizler tahminim, programın ismine bakarak bunu cıkartabiliyorum.diğer hdd lerde deneyin.

Ya calisir, yada "hdd etupuf olabilir.Bu sadece benim görüşüm.

programa felan gerek yok bence

format sırasında bütün sabit disklerini biçimlendir o kadar.

silinir ancak kurtarılma şansı var formatladıktan sonra üzerine windows kurulmadıysa tabiki

10 format öncesine gibi sözler doğruyu yansıltmıyor tabiki

partition magic ile silebilirsiniz

programsızda yapabilirsiniz fdisk ile başlangıç için biraz karışık

arkadaşlar ya bende bi cd wardı kaybettim bi arkadaşım vermişti bilgisayarı boot cd olarak ayarlırıoz format cekerken bi tuşa bastımız bolumde basıorduk sonrası siyah ekranda komutlarla format c yazıp c ye format d yazıp d'yi direk larak silebiliordum vede zamanla format cekerken harddisk alanmızı ufalıo oda ilk gunku gibi oluodu vede sonrada bilgisayarımı tekrar kuruordum şimdi oyle bi program nasıl bulabilirim isminide bilmioırum ama cok işime yarayan bi programdı yardımcı olabilirmisinz

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Bir iso dosyasını boş harddiske kopyala. sonra mükerrer copy paste larla diski doldur.

tekrar format : sonrasında geriye iso (kurtarma çalışması olursa ve bu işi güvenlik sebebiyle yapıyorsan)

dosyası haricinde hiç bir şey kalmaz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...