Jump to content

Windows 10 Professional [x64] [1909-18393.657] Gorsel

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, kerata94 said:

öncelikle güzel çalışma olmuş ellerine sağlık. fakat ne yaptıysam windows defenderi kapatamadım.bunun bir çözümü var mı?

Çözümü var. Debotnet programı ile kaldırabiliyorsun kökten .

• Like 1

Pazar günü kurup incediğimde tek olumsuz yanı klasör iconundan ziyade renginin beyaz olması gibi gelmişti bana belirgin bir renk olması daha net anlaşılr ve göze gelir bence. şimdi esas sorun kurmamın üzerinden iki gün geçmiş netden akşam haberlerini seyrederken birden sistem saati ve tarihi değişti, sonra tekrar düzeldi. Fakat kısa bi zaman sonra tarih 1899 a gidiyor ( bu arada gün, ay saatde değişiyor) 2-3 dakika sorda düzeliyor. Sürekli aynı döngü tekrar edip duruyor. İnternetden araştırıp düzeltirim sandım ayarları sıfırlamakta dahil, fakat olmadı biostan duzltmekte dahil. Gün içersinde herhangi bir proğramda kurmadım, desem ondan oldu oda değil. formattan başka çare kalmadı sanırım.

• Like 1

makinist61, 28 dakika önce yazdı:

Pazar günü kurup incediğimde tek olumsuz yanı klasör iconundan ziyade renginin beyaz olması gibi gelmişti bana belirgin bir renk olması daha net anlaşılr ve göze gelir bence. şimdi esas sorun kurmamın üzerinden iki gün geçmiş netden akşam haberlerini seyrederken birden sistem saati ve tarihi değişti, sonra tekrar düzeldi. Fakat kısa bi zaman sonra tarih 1899 a gidiyor ( bu arada gün, ay saatde değişiyor) 2-3 dakika sorda düzeliyor. Sürekli aynı döngü tekrar edip duruyor. İnternetden araştırıp düzeltirim sandım ayarları sıfırlamakta dahil, fakat olmadı biostan duzltmekte dahil. Gün içersinde herhangi bir proğramda kurmadım, desem ondan oldu oda değil. formattan başka çare kalmadı sanırım.

Kendimde hazırladıgım günden beri aynı sistemi kullanmaktayım, bahsettiğiniz hata bildirimi gerçekten ilginç. Kendi kullanımlarımda bir sıkıntı görmedimi belirtmek isterim. Çalışma hazırlanırken saat vs. gibi bileşenlere zaten hiç müdehale etmemekteyim. Sorunun çözümü konusunda biliyorum dersem yalan söylemiş olurum çünkü ilk defa böyle bir hata bildirimi aldım.

hasan835, 8 saat önce yazdı:

değerli kardeşim, senin problemin kurduğun sistemden kaynaklı değil, donanımsal olduğu kesin, çözüm olarak bios'tan tarih ve saati düzeltme yapmana rağmen aynı hata ile karşılaştığına göre, PC'nin bios pili ömrünü tamamlamış görünüyor, bu nedenle bios pilini değiştirirsen düzelir kanaatindeyim, aşağıda verdiğim linkteki konuyu da inceleyin ve uygulayın,

İçeriği Görüntüle

Please register to see this content.

saygılarımla;

Evet kurulan sistemle alakası yok, ayrıca bios pili ilede alakası yok. Sorun bilgisayara ilk format attığım gün kurmuş olduğum hanycafe filtre ile ip log imzalayıcı proğramlarının dosyalarının bozulmasından kaynaklanıyormuş. Nasıl tesbit ettin diye sorarsanız, tarih ve saat değişirken handycafe filtrenin hiç calışmaması ve ip log imzalayıcının bu değişimler sırasında sürekli hata uyarısı vermesi oldu. iki proğramı kaldırınca düzeldi. gece iki proğramıda tekrar yükledim şimdiye kadar bir sorun yok. Şimdi kafamdaki soru bu iki proğramı neyin bozmuş olduğudur. Cevaplarınız için teşekkürler. Forumuda gereksiz işgal ettiğim içinde özür dilerim. İlk mesajımda yazmış olduğum klasör renginin beyaz hariç daha belirgin bir renk olsa daha iyi olacağıdır. Daha detaylı bir yorum içinde uzun bir süre test ettikten sonra belki. Teşekkürler

• Like 1

Sağ tık Windows Update Bölümünü kaldırmış bulunmaktayım sağolsun Alphonso_Elric Üstadımız yardımcı oldu Teşekkür ederim ilgilendiği için ...

Kaldırmak İsteyenler için  Link: 

Edited by empire29
eksik kelime
  • Like 1

Usta kolay gelsin çok ufak bir şey sormak istiyorum.

Ben win10 normal tema paketine dönmek istiyorum ama bir türlü olmuyor, yani çöp kutusu bilgisayarım simgesi hepsi ilk haline dönsün istiyorum 

Ama bir türlü nasıl yapacağımı bulamadım .

hakana6, 26.04.2020 - 21:38 yazdı:

Elinize sağlık, sistem stabil bir şekilde çalışıyor. Microsoft store aktif ettim fakat uygulama seçtiğim zaman " Tekrar deneyin.  Sayfa yüklenemedi " hatası veriyor. Nasıl düzeltebilirim. Teşekkürler..

Hizmetlerden Windows Updateyi aktif edip öyle deneyin

Alphonso_Elric, 8 saat önce yazdı:

Windows 10 [X64] 2015 LTSB / GÜNCEL [28.04.2020]

Değişilik ve ince ayarlamalar devam etmektedir, son hali değildir.

Hocam yeni Edge browser ekli olabilir 

• Like 1

Alphonso_Elric, 28.04.2020 - 02:46 yazdı:

Windows 10 [X64] 2015 LTSB / GÜNCEL [28.04.2020]

Değişilik ve ince ayarlamalar devam etmektedir, son hali değildir.

Teşekkürler üstad. Ne zamana hazır olur acaba bilgisayar sisteminizi bekliyor. :)

Edited by kacaksevgilim
  • Like 2

kacaksevgilim, 4 saat önce yazdı:

Teşekkürler üstad. Ne zamana hazır olur acaba bilgisayar sisteminizi bekliyor. :)

SemihMehmetoglu, 4 saat önce yazdı:

Takipdeyiz.

Şuan için eksiklikleri var tamamlanmasına müteakip kendimde kurup 2-3 gün test etmeliyim daha sonra yayımlayabilirim.

• Like 2

• Alphonso_Elric changed the title to Windows 10 Professional [x64] [1909-18393.657] Gorsel