Jump to content

Xp Cd'sinin Görünümünü Değiştirmek

morning

Recommended Posts

Yok arkadasım yanlısın war her ne yaptılarsa classıc temayıda edıtlemısler : ) ewet classıc tema mawı ama yandakı klasor panelı deıl sadece pencere kenarları falan :) classic tema xp içinde nasıl gecıyorsa bırısı solesın lutfen cıkarmam gerekıo o dosyayı D:

Aslında bana kalsa cıkarmıcam dorusunu soylemek gerekırse hoş omuş ama hata war pencereyıcok kuculttugunde yandakı kaydrma cubugu gozukmuyor kapkara bı sekılde gozukuyor; )

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply
Yok arkadasım yanlısın war her ne yaptılarsa classıc temayıda edıtlemısler : ) ewet classıc tema mawı ama yandakı klasor panelı deıl sadece pencere kenarları falan :) classic tema xp içinde nasıl gecıyorsa bırısı solesın lutfen cıkarmam gerekıo o dosyayı D:

Aslında bana kalsa cıkarmıcam dorusunu soylemek gerekırse hoş omuş ama hata war pencereyıcok kuculttugunde yandakı kaydrma cubugu gozukmuyor kapkara bı sekılde gozukuyor; )

sen ya V'iso reflection kullanmışsın ya da başka bir ayar yapmışsın.

F_s_M'nin vista ikon paketi tema değiştirmez.

Yaa F_s_M sen girsene muhabbette ewet classic temayı değiştirdim desene = ) gorende uyduruyo sancak beni V'iso yu kullanamadım bıle hata werıo her kurusumda yeterlı alanınız yok dıo : D

media center style yapılmıs normal luna teması bıle yok : D) edıtlenmısmu ama classıc ıde etkılemıs her ne hıkmetse ben bunu ıstemıyorum yokmu yaa bı yardım edıcek

Yaa F_s_M sen girsene muhabbette ewet classic temayı değiştirdim desene = ) gorende uyduruyo sancak beni V'iso yu kullanamadım bıle hata werıo her kurusumda yeterlı alanınız yok dıo : D

media center style yapılmıs normal luna teması bıle yok : D) edıtlenmısmu ama classıc ıde etkılemıs her ne hıkmetse ben bunu ıstemıyorum yokmu yaa bı yardım edıcek

Kimseye uyduruyor demedim.Hatanın sebebini bulmaya çalışıyoruz şurda.Ayrıca adam akıllı yaz ewet yerine evet diyebilirsin ewet deyince başın göğe ermez...

Dosyayı universal extractor ile çıkarttım.Dosyada 1 tane tema,shellstyle dosyası yok.

Ayrıca bu paketi defalarca kullandım,temam memam değişmedi.Sen ne yapıyorsun da tema media center teması oluyor?

Ve klasik temanın değişmesi imkansızdır en azından klasik temayı normal bir temayla değiştiremezsin.

orjinal xp cdsini Sadece bu eklentiyle dene bakalım sonuç ne olacak.

V'iso hakkında, çalıştırırken mi veriyor hatayı yoksa kurarken mi?

Sen benım " ewet " ime nie taktın yaa : ) Sana yaptığımı söyliyim nlite ile istediğim işlemleri yapıyorum daha sonra F_s_M nin hazırladığı paketi içine atıyorum cd ye yazdırıp formatımı atıyorum,işletim sistemi başladığında bildiğimiz luna teması media center style oluo,sana neden olduğunuda açıklıyayım,arkadasın hazırlaığı paket xpsize la viista transformation 6 nın karışımıyla yapmış sanırım benımde forumda okuduguma gore ,xpsize ı kur aynısı oluyor ; ) sen onun hazırladıgı paketı ıstedıın kadar rardan cıkart içinde lunadan baskasını goremezsin ; ) sen en iyisi o paketi al xp cidinin içine at bı sanal makınede dene bakalım bana hak werıcekmısn ; )

Ha şunuda eklıyeyım Resources dosasının ıcne gırdıımde luna we classic temadan baskası gozukmuyor ıcınden luna temasını cıkardım yıne aynı : ) classıc temanın sadece yandakı klasör paneli değişiyor,sen bunu kendı cd nde kullandıgına emınmısn : ) daha da ınandırıcı olmamı ıstersen bıkac gun sonra resmıni koyarım ; ) gırmem gereken sınawlarım war yola cıkıyorum ; ) umarım benım sorunumu cozersın arkadasım ; ) paketin sahıbınden ses cıkmadı gorusmek uzere

Morning seni kim vip yaptı :S bu işlerden anladığına eminmisin öyle paketleri cıkartıp içine bakmakla anlaşılmıomuş demek ; arkadaş doğru söylüyor media center style oluo ; meraketme herkezin kafası senin kadar çalışıyor, herkezin ilk aklına gelen içinde tema warmı yokmu die bakmak ; roach_16 hariç tabi ne o yaş kaç bişilerden anlıomuş gibi "herşeye cevapın war falan" demiş,anlamıosanız girmeyin muhabbetlere kardeşim ,yada doru düzgün kontrol etmeden isterseniz yazmayın :p bendende istersen bende sana bi resmini çeker yollarım :) teşekkürler miras7im bu konuyu açtığın iyi oldu,buadamlarda paketi koyuyorlarsa sahip çıksın konusuna ne o oyle ben malı werdım gerisi size kalmıs ; bunlarda başka sitelerden alıolar olsa gerek :)

Morning seni kim vip yaptı :S bu işlerden anladığına eminmisin öyle paketleri cıkartıp içine bakmakla anlaşılmıomuş demek ; arkadaş doğru söylüyor media center style oluo ; meraketme herkezin kafası senin kadar çalışıyor, herkezin ilk aklına gelen içinde tema warmı yokmu die bakmak ; roach_16 hariç tabi ne o yaş kaç bişilerden anlıomuş gibi "herşeye cevapın war falan" demiş,anlamıosanız girmeyin muhabbetlere kardeşim ,yada doru düzgün kontrol etmeden isterseniz yazmayın :p bendende istersen bende sana bi resmini çeker yollarım :) teşekkürler miras7im bu konuyu açtığın iyi oldu,buadamlarda paketi koyuyorlarsa sahip çıksın konusuna ne o oyle ben malı werdım gerisi size kalmıs ; bunlarda başka sitelerden alıolar olsa gerek :)

Bir kere beni kimin neden vip yaptığı seni ilgilendirmiyor.

Ben bu işlerden mükemmel anlamıyorum,kimseye mükemmel anladığımı da söylemiyorum,böyle bir şey iddia etmedim,etmem.

Ben bu işe başlarken neredeyse hiç bir şey bilmiyordum.Ama konuları okuyarak öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum, öğrenirken de kendi bilgilerimi,deneyimlerimi paylaşıyorum forumda.

Yine de bir konuyu yanlış,eksik biliyorum diye sana VIP'liğimi sorgulama hakkı doğmaz.

Rahatsızsan gider yönetime dersin 14 yaşındaki bu bacaksızı neden vip yaptınız diye.

Tamam,kabul edeyim Universal Extractor ile açtığımda Kopyala klasörüne değil tmp klasörüne bakmışım.Tema orada değil Kopyala klasöründeymiş.

Verdiğim yanlış bilgi için kusura bakmayın.

(Tatmin oldun mu şimdi?)

Bir de o mesajı (paketi koyuyorlarsa sahip çıksın) bana dediysen yazıklar olsun açıp da takip etmediğim konu mu var?

F_s_M'ye dediysen ben de kendi konusundan aldım bu konuyu görmemiş olabilir.Ayrıca paket F_s_M'ye aittir F_s_M alıntı yapmamıştır.

Ayrıca yazını düzelt.Herkez değil herkestir.warmı değil var mı.

---------------------------------------

@Miras7im özür dilerim tekrar.

Tema değişmesini istemiyorsan aşağıdaki dosyaları kopyala klasöründen kopyalamazsın.XP temasını korursun böylece.

blue_Ss.dl_

home_ss.dl_

metal_ss.dl_

Luna.ms_

Uxtheme.dl_

Kullandığım CD'lerde varsayılan temayı değiştirdiğim için bir şey olmaz demiştim.

Boşuna oyalanıyormuşum meğersem.

Morning seni kim vip yaptı :S bu işlerden anladığına eminmisin öyle paketleri cıkartıp içine bakmakla anlaşılmıomuş demek ; arkadaş doğru söylüyor media center style oluo ; meraketme herkezin kafası senin kadar çalışıyor, herkezin ilk aklına gelen içinde tema warmı yokmu die bakmak ; roach_16 hariç tabi ne o yaş kaç bişilerden anlıomuş gibi "herşeye cevapın war falan" demiş,anlamıosanız girmeyin muhabbetlere kardeşim ,yada doru düzgün kontrol etmeden isterseniz yazmayın :D bendende istersen bende sana bi resmini çeker yollarım :) teşekkürler miras7im bu konuyu açtığın iyi oldu,buadamlarda paketi koyuyorlarsa sahip çıksın konusuna ne o oyle ben malı werdım gerisi size kalmıs ; bunlarda başka sitelerden alıolar olsa gerek :D

Arkadaşım bir iletin var o da bu yazdıkların. Ayıptır. Bu insanlara küfür etsen bu kadar koymaz burası sayesinde çok şey öğrendim. Her şey iki kere tıkla, bekle olsun şeklinde olmuyor. Biraz kurcala, olmuyorsa oldurmaya çalış, sorun bildir yardım etmezlerse istediğini söyle. Ben hiç hatırlamıyorum soru sorduğumda veya yardım istediğimde cevap gelmediğini. Özellikle morning her soruya elinden geldiğince cevap veriyor. Ayrıca bunlar başka siteden alıyorlarsa ki sadece gülerim sen kendin yap kullanalım. :)

morning gibi bir düzeltme de benden yada değil ya da ve ya da kelimesinden önce kesinlikle virgül (,) konmaz. Sende türkçeyi doğru düzgün kontrol etmeden yazma. :)

Konuyu saptırma artık.Burası forum.Belli kuralları var.Senin gibiler okumadıkları için bilmez.

Aa bak 1.maddede ne yazıyor? Bakıyorum da fazlaca ihlal etmişsin.

1. Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamaz, siyasi içerikli mesaj atamazsınız.

• 3 hafta sonra ...

Konu lüzumsuzun biri yüzünden bayağı dağılmış.Ben takıldığım bir hususta bilgilenidirilirsem sevinirim.Vis'o Reflectionu dediğin şekilde xp ye entegre ettim.Sanal pc de belirttiğin Aero Glass temasını göremedim.Ayrıca masaüstündeki iconları (özellikle bilgisayarım) değiştirmenin bir yolu var mı?Sistemden entegre ettiğim temaları kullanmak istediğimde de sadece bir iki değişiklik oluşuyor iconların hiçbiri değişmiyor.

V'iso reflection,doğrudan dosya değişimi yaptığından varsayılan xp temasını değiştirir.

Eğer temayı değiştirmediyseniz veya silmediyseniz temanın gelmesi gerekiyor.

Sağ tık > Özellikler > Masaüstü > Masaüstünü özelleştir diyerek masaüstü simgelerini değiştirebilirsiniz.

Temayı kaydettiğinizde bu simge özellikleriyle birlikte kaydedilir.

Fakat temayı uygularken simgelerin yine aynı yerinde bulunması gerekiyor.

• 3 hafta sonra ...

Morning Arkadaşım Çalışma Süper Okadar Zahmet Edip Yazmışsın Fakat Makalenin Anlaşılabilrliği Çok ama Çok Kötü . Bu Kısım 3 Sayfa ve 3 Defa Baştan Aşağı Okudum.Anlatım Kısmında Biraz Daha Yalın Anlatım Yapsaydın Daha Çok Verimli Olacaktır. Şimdi Bizden İyi Biliyorsun ve Anlatım Yaparken Bazı Şeyleri Kullanıcının Bildiğinide Varsayaraktan Anlatmışsın, Tamam İlkokul Çocuğuna Anlatır Gibi Anlat Demiyorum : ) . Neyse Şimdi Uygulamaya Geçecem Umarım Başarılı Olurum. Bundan sonraki Anlatımlarda Daha Yalın Anlatırsan Seviniriz : ))

şimdi ben VISO_Reflection_Edition(v2.0) yi kullanıyorum sorunsuz bir şekildede sanalda çalıştı şimdi benim merak ettiğim Katılımsız cd hazırlarken $OEM$\$$\Web\Wallpaper yolu ile hoşuma giden resimleri yüklemesini sağlıyorum ben istiyorum ki sadece benim yüklediğim wallperler olsun VISO_Reflection yüklemesin istiyorum bunu nasıl halledebilirim

Birde ben sürekli olarak modifiyesiz xp kullandığım için klasör görüntüleri ve dosya görüntülerinde kafam karışıyor yani ben istiyorum ki herşeyde VISO_Reflection olsun ama sadece dosya görüntüleri klasik olsun böyle birşey mümkünmü?

şimdi ben VISO_Reflection_Edition(v2.0) yi kullanıyorum sorunsuz bir şekildede sanalda çalıştı şimdi benim merak ettiğim Katılımsız cd hazırlarken $OEM$\$\Web\Wallpaper yolu ile hoşuma giden resimleri yüklemesini sağlıyorum ben istiyorum ki sadece benim yüklediğim wallperler olsun VISO_Reflection yüklemesin istiyorum bunu nasıl halledebilirim

Birde ben sürekli olarak modifiyesiz xp kullandığım için klasör görüntüleri ve dosya görüntülerinde kafam karışıyor yani ben istiyorum ki herşeyde VISO_Reflection olsun ama sadece dosya görüntüleri klasik olsun böyle birşey mümkünmü?

V'iso exesini XP'nin içine çıkarırsın.(WinRAR'la.Kendi dosyasından değil)

Extra klasöründen istemediğin BMP ve JPG dosyalarını silersin.

Klasörün shell32'de hangi simge olduğunu bilsem onu da söylerdim ama :wacko:

Morning Arkadaşım Çalışma Süper Okadar Zahmet Edip Yazmışsın Fakat Makalenin Anlaşılabilrliği Çok ama Çok Kötü . Bu Kısım 3 Sayfa ve 3 Defa Baştan Aşağı Okudum.Anlatım Kısmında Biraz Daha Yalın Anlatım Yapsaydın Daha Çok Verimli Olacaktır. Şimdi Bizden İyi Biliyorsun ve Anlatım Yaparken Bazı Şeyleri Kullanıcının Bildiğinide Varsayaraktan Anlatmışsın, Tamam İlkokul Çocuğuna Anlatır Gibi Anlat Demiyorum : ) . Neyse Şimdi Uygulamaya Geçecem Umarım Başarılı Olurum. Bundan sonraki Anlatımlarda Daha Yalın Anlatırsan Seviniriz : ))

Evet,çok paket olunca böyle karıştı konu.Ama kullanmak istediğin sadece bir paket olacaktır zaten.Onu seçer onun anlatımına göre uygulayabilirsin.

Bundan sonraki anlatımlarımda dikkat etmeye çalışıyorum.

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...