Jump to content

Ezan Okuyan Saat

tahsin4345
 Share

Recommended Posts

cümleten herkese hayırlı ramazanlar   Azan Clock 810 with 1000 Cities & 5 Azan Voices    bu saatin  ayarlamasını bilen varmıdır .ben deneme yanılma yönüyle  bu hale getirdim ama ezan okumasını ayarlayamadım  bu işin türkce olarak nasıl yapıldıgını bilen yada internette  adım adım ayarlama şeklini gösteren bir video varmıdır  .şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum  

e8e96056-b3d1-45c1-8f2d-5c13df3aa5fc.jpg

konuyu baya okuyan olmuş ama cevap yazma zahmetine giren olmamış heralde bu saati kullanan sadece benim  neyse sağlık olsun 

Edited by tahsin4345
  • Like 1

• Editor

Sol alttaki düğmede AZAN ON/OFF tıkladığınızda ekranda herhangi bir değişiklik oluyor mu?

Resimde görüldüğü kadarıyla tüm ayarlar yapılmış ve çalışmıyor..

Cihazın yan tarafında ses kontrol swich'i var; kapalı olabilir.. 

Uzun yıllar önce Ezan okumadığı için şikayet edilen benzer bir cihaza adaptor taktığımızda Ezan sesi geldi (benzer cihaz resmi en altta)

4 Kalem pil ile çalışanlar için  DC 6V 300mA Adaptor yeterli..

QAC810 modeli için "DC Jack for Power Supply" (adaptor girişi) özelliği olduğu belirtiliyor..

Burada da belirtilmiş: 

Please register to see this content.

e27-azan-clock-810-with-1000-cities-5-az

Hbb3788f9a2584220ac7663972428b00de.jpg

• Thanks 1

semsibey, Bir saat önce yazdı:

Sol alttaki düğmede AZAN ON/OFF tıkladığınızda ekranda herhangi bir değişiklik oluyor mu?

Resimde görüldüğü kadarıyla tüm ayarlar yapılmış ve çalışmıyor..

Cihazın yan tarafında ses kontrol swich'i var; kapalı olabilir.. 

Uzun yıllar önce Ezan okumadığı için şikayet edilen benzer bir cihaza adaptor taktığımızda Ezan sesi geldi (benzer cihaz resmi en altta)

4 Kalem pil ile çalışanlar için  DC 6V 300mA Adaptor yeterli..

QAC810 modeli için "DC Jack for Power Supply" (adaptor girişi) özelliği olduğu belirtiliyor..

Burada da belirtilmiş: 

çok teşekkür ederim değerli dost ilk aldığımda yani 2005 yılında umreden gelirken arabistandan almıştım ozaman pille  kullandığımda  ezan filan okuyordu ama cabuk pil tüketiyordiye kaldırıp bir kenara koymuştum şimdi baktım elektirikle de çalıştığını görünce  eski nokia  11,00  telefonun şarj aletinin çalıştırdığını gördüm  hadi şunu kullanayım artık elektiriklede çalışıyor diye ama nekadar uğraştıysam herişini yaptı ama ezan okuma işini yapmayınca nerede hata yapıyorum demeye başladım .türkce kullanma kılavuzuda olmayıncada buradan siz değerli dostların dikkatine sundum belki bu işi çözeriz diye .vermiş olduğunuz linkte türkce olsaydı belgi işimi görürdü ama genede tam konusu olan linkini paylaşmışsınız biraz daha üzerinde çalışayım bakalım  kucak dolusu teşekkürlerimi sunuyorum şemsi kardeş 

sağdaki ses ayarını sağa sola kaydırdım en son ortada bıraktım en azından kısıkda olsa ses verse ona göre acarım 

Edited by tahsin4345

helehoyni, 31 dakika önce yazdı:

Çok anladığım işler değil ama Nokia telefonunuzun şarj aletinin voltaj ve amper değerleri saatle uyumlu mu acaba?

Orasını bende bilemiyorum ama taktım çalıştırınca  oldu bu iş dedim neredeyse 10 gündür sorunsuz çalışıyor yani cortayı çekmedi . şarj aletinin verdiği mama yeterli geliyor sanırım diye düşünüyorum .çok gelseydi şimdiye mevta olur cortayı çekerdi heralde .çekmediğine göre heralde  dert başkaymış gibi geliyor genede araştırma deva yorum içinde çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için değerli dost sağolun varolun diyorum 

• Like 1

bkrydn68, 3 saat önce yazdı:

ingilizce klavuz varsa yollayınçevirelim türkçeye.Fotoğrafını atın

kutusunu atmışım şu an elimde bu saate ait kullanma kılavuzum filan  yok artık resimlerdeki  ikonlarda yazan  yazılardan yola çıkarak  çözebilirsek  belki biraz yol alabiliriz diye umuyorum bu jestinizede ayrıca teşekkür ederim  

tahsin4345, 6 saat önce yazdı:

Orasını bende bilemiyorum ama taktım çalıştırınca  oldu bu iş dedim neredeyse 10 gündür sorunsuz çalışıyor yani cortayı çekmedi . şarj aletinin verdiği mama yeterli geliyor sanırım diye düşünüyorum .çok gelseydi şimdiye mevta olur cortayı çekerdi heralde .çekmediğine göre heralde  dert başkaymış gibi geliyor genede araştırma deva yorum içinde çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için değerli dost sağolun varolun diyorum 

Abi söylemeye çalıştığım akımın fazla gelmesi ihtimali değil. Dijital ekran çok düşük akım değerlerinde çalışabilir, çok az enerjiye ihtiyaç duyuyor. Dedim acaba ses çıkartmasına mı yetmiyor adaptörün gücü Pil ile deneme şansınız oldu mu son zamanlarda?.

Edited by helehoyni
  • Like 1

nadir3391, 44 dakika önce yazdı:

saati nerden aldınız hocam ya? bana da lazım böyle.

2005 yılında umreye gittiğimde mekkeden almıştım .o zaman suudi arabistan mekkeden  ikitane eloktronik alet almıştım ikiside su gibi enerji tüketiyorlardı ve bir türlü o iki cihaza pil yetiştiremediğimden evde bir kenarda duruyorlardı .en sonunda bu saati artık kullanayım diye düşündüm  birde baktım elektirikle kullanma imkanı oldugunu gördüm  ama kullanma kılavuzunu naptıysam bulamadım işte öyle .diğer cihazda  portatif  anos  işinde kullanılan kroke türü bir cihaz  oda pille çalışıyor ama  şu an için onu kullanma ihtimalim olmadıgından bir köşede  duruyor işte  işte bu saatin akıbeti budur.umarım isminden internette bir araştırırsan bulursun 

helehoyni, 1 saat önce yazdı:

Abi söylemeye çalıştığım akımın fazla gelmesi ihtimali değil. Dijital ekran çok düşük akım değerlerinde çalışabilir, çok az enerjiye ihtiyaç duyuyor. Dedim acaba ses çıkartmasına mı yetmiyor adaptörün gücü Pil ile deneme şansınız oldu mu son zamanlarda?.

onuda bir deneyeyim değerli dostum bende acaba pil bölümü boş ondanmı ses cıkarmıyor acaba diye düşünmüştüm .ama sürekli pille kullanmak için pil dayandırmıyor ve ekonomik degil .ama genede bir pil ayarlayıp birde öyle deneyeceğim .ilgi duyduğunuz için teşekkürler diyorum sonucuda burada yazarım paylaşırım 

oktay2023, 1 saat önce yazdı:

Youtube baktınız mı? Orada sizinkine benzeyen saatlerle ilgili video vardı. Belki işinize yarar bir şeyler bulabilirsiniz. 

aynısını gördüm resim obje ama videosunu bulamadım .genelde birçok eğitim videosu bulabiliyoruz youtubede lakin bu saate ait ben bulamadım eğer türkce seslendirmeli siz yakalayabilirseniz ve linkini burada paylaşırsanız çok makbule geçer .alakanız için  teşekkürler diyorum 

• Like 1

tahsin4345, 1 saat önce yazdı:

onuda bir deneyeyim değerli dostum bende acaba pil bölümü boş ondanmı ses cıkarmıyor acaba diye düşünmüştüm .ama sürekli pille kullanmak için pil dayandırmıyor ve ekonomik degil .ama genede bir pil ayarlayıp birde öyle deneyeceğim .ilgi duyduğunuz için teşekkürler diyorum sonucuda burada yazarım paylaşırım 

Bir seferlik denemenizde fayda var bence pil ile. Baktınız çalışıyor; bir tane şarj aleti ve şarjlı pil alabilirsiniz. Şarjlı piller ilk alımda pahalı gibi gelebilir; ama ücretini defalarca telafi ediyor.

Edited by helehoyni
  • Like 1

• Editor

6V, en az 200mA adaptor uygundur; Amper daha fazla olursa sorun olmaz; ömrü uzun olur (400 yada 500mA)

Ancak eski Nokia'ların şarj cihazının voltajı yetersiz gelebilir, (yaklaşık 4.2V)

QAC 810 Kullanım kılavuzu: İngilizce ve Arapça.

Yine de çalışmaz ise tanıdık bir elektronik tamircisi sizin işinizi çözebilir..

• Like 1

semsibey, 11 saat önce yazdı:

6V, en az 200mA adaptor uygundur; Amper daha fazla olursa sorun olmaz; ömrü uzun olur (400 yada 500mA)

Ancak eski Nokia'ların şarj cihazının voltajı yetersiz gelebilir, (yaklaşık 4.2V)

QAC 810 Kullanım kılavuzu: İngilizce ve Arapça.

Yine de çalışmaz ise tanıdık bir elektronik tamircisi sizin işinizi çözebilir..

bu linkten kullanma  kılavuzunu indiremedim yardımcı olurmusunuz 

VentMois, 17 saat önce yazdı:

http://www.almadinatrader.com/Azan%20Clock_Manual_1000_Cities.pdf

Klavuzu bu ama arapça

sshot-2.png.d81304bf44f35c3ddc83d6cf0c25800c.png

gönderdiğiniz kılavuz için çok teşekkür ederim keşke birde türkcesi olabilseymiş  belki forumda tercüme eden değerli dostlarda çıkabilir de bu sorunu böylece aşmış oluruz 

hem şarj aletiyle  hem pille denedim resimlerinide yükledim ama bir türlü ezanı okutturmadım ..pil voltajı  şarj aletinden gelen voltaja göre az görünüyor .hatta piller takılıyken elektirik bağlantısınıda yapmayı düşündüm lakin cesaret edemedim ikisini bir den yükleyince voltaj yüksek gelirse resimler.pilli takılıyken cekilmişlerdir 

ingilizce öğretmeni olan yiğenime çok rica ettim şunu bir çevir de arkadaşa göndereyim dedim. Çok amca bu hem de böyle çevirmekle bir şey anlaşılmaz diye yan çizdi. Kusura bakmayın hakkınızı helal edin

1- Ezan modu açıp kapatmak için "AZAN"a (ezan) bas (Ezan adı yanıp sönecek)

2- Hangi vakitte ezan okunacağını seçmek için "SET"i kullan (imsak, sabah, öğle ….)

3- Her ezanın ayrı ayrı okunmasını açıp kapatmak için "AZAN"ı kullan (Hoparlör I>> simgesi gözükür ezan açıkken)

-Sabah vakti sabah ezanı okuması için "TALKING" kullan, diğer vakitlerde genel ezan sesi ile okunur  ya da güneş doğarken DIDIDI çalar

-Ezan okunurken herhangi bir tuşa basarsanız ezan kapanır     

amd_turkey, 5 saat önce yazdı:

1- Ezan modu açıp kapatmak için "AZAN"a (ezan) bas (Ezan adı yanıp sönecek)

2- Hangi vakitte ezan okunacağını seçmek için "SET"i kullan (imsak, sabah, öğle ….)

3- Her ezanın ayrı ayrı okunmasını açıp kapatmak için "AZAN"ı kullan (Hoparlör I>> simgesi gözükür ezan açıkken)

-Sabah vakti sabah ezanı okuması için "TALKING" kullan, diğer vakitlerde genel ezan sesi ile okunur  ya da güneş doğarken DIDIDI çalar

-Ezan okunurken herhangi bir tuşa basarsanız ezan kapanır     

bu ayarlara göre ezan okuması gerekmiyormu bu saatin  on  off neyin karşılığıdır  .ac kapa diyorda  ben ikisinide denedim değişen bişey olmadı 5 tane ezan oldugunu görüyorum  vakitlerde  operlo resmide görünüyor   saat o vakitte yazan yere gelince  o operlo imleç gibi sinyal veriyor lakin ses duyulmuyor  .o imleç gibi yanıp sönerken  ses düymesini sağa sola ceviriyom ama gene ses alamıyorum .örneğin  şu tuşa  5 saniye bas  şöle olacak gibisinden bir acıklama yapma imkanın varmıdır  selamlar teşekkürler 

tahsin4345, 01.05.2020 - 19:42 yazdı:

hem şarj aletiyle  hem pille denedim resimlerinide yükledim ama bir türlü ezanı okutturmadım ..pil voltajı  şarj aletinden gelen voltaja göre az görünüyor .hatta piller takılıyken elektirik bağlantısınıda yapmayı düşündüm lakin cesaret edemedim ikisini bir den yükleyince voltaj yüksek gelirse resimler.pilli takılıyken cekilmişlerdir 

Ohoo biz de tereciye tere satmaya kalkmışız; abimiz profesyonel çıktı :)