Jump to content

Linux Sonrası Windows Kuramıyorum

aspfficr
 Share

Recommended Posts

Merhaba değerli arkadaşlar, çok fazla teknik olarak anlamadığımı sadece format atabildiğimi belirtmek isterim :) linux kurmuştum üstesinden gelemedim dün itibariyle 5 defa burdan modifiyeli windows 10 yükledim bilgisayar açılıyor sonrasında donuyor yada in accessible boot hatası aldım ahci fln yaptım bu arada. sonra başka bir iso denediim Mr. Rush'un ve Forjest arkadaşın isoları benden kaynaklandığına eminim arkadaşların çalışmalarına bişey demiyorum yanlış anlaşılmasın, yeni iso da aldığım hata iso video failure ekranı geldi kapandı açtım hep donuk daha bişey yapamıyorum.  rüfusla usb yazdırırkende fat32 standart olanı yani herhanbi bir ayar yapmadan yazdırıyorum. yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

Pe bir sistemle boot ederek kurun.

Vadi mulbiboot, fg multiboot, easm multiboot 

yada winkur v4 yada rescue pe v11 gibi

disk tipine dikkat edin Uefi ise sistem Gpt tercih edin, Legacy ise mbr olarak biçimlendirin. 

casper0007, 41 dakika önce yazdı:

birim algorıtması farklıdır hdd komple sılıp ntfs yapın kurulumu başarılı yaparsınız ve iso kalıbını bilgisayarınız yenı ıse gbt eskı ıse mrb olarak yazdırın

2014 yılında almışstım lenovo g510 i5 mrb olarak ve ntfs şeklinde deniyorum bakalım inş olur. zaten hddi silmiştim.

Emre028, 30 dakika önce yazdı:

Pe bir sistemle boot ederek kurun.

Vadi mulbiboot, fg multiboot, easm multiboot 

yada winkur v4 yada rescue pe v11 gibi

disk tipine dikkat edin Uefi ise sistem Gpt tercih edin, Legacy ise mbr olarak biçimlendirin. 

emre hocam yukardaki hocamın dediğini yapayım olmazsa senin dediklerine yönlenicem. ilginiz için çok teşekkür ederim.

Bilginiz neticesinde en kolay olacak şekilde dosyaları ekliyorum.

Grub2 File Manager son sürüm olarak hazırladım ve usb kurulum komut dosyası ile beraber. @mephistooo2 kurulum çalışması konu linkine tıklayarak mantığı ve video anlatımlarına ulaşabilirsiniz.

https://yadi.sk/d/dzJEqftbCcEEPA

Buradan,da @crasadure hocanın *.wim dosyalarını indirip usb diskin NTFS kısmına kopyalayın ve grubfm,den sistemi başlatın. Ardından kurmak istediğiniz dosyayı çalıştırın. Bootiso yüklendikten sonra WinPe Diskpart ile diskinizi tamamen silin veya aomei partition assistant ile diskinizin bölümlerine ve boot kısmına müdahele eder daha sonra windows kurarsınız. Eğer linux,da kuracaksanız windows ortamında diskinizden bölümleme yaptıkdan sonra istediğiniz unix tabanlı sistemi kurabilirsiniz.

Edited by awengers44
Konu linki eklendi.
  • Like 1

• Editor

BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına çevirin, sonrasında bir herhangi bir Winpe ile boot ederek diskinizi legacy windows kuracaksanız mbr, uefi windows kurulum yapacaksanız gpt modunda biçimlendirin, sonrasında Windows u kurun.

Kurulum yöntemi olarak Dism++ öneririm.

Edited by mephistooo2