Jump to content

Windows 10 Boyut Sorunu...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Tekrar merhaba. Daha önce sonucunu pek beğenmediğim bir çalışma yapmıştım. Tam olarak istediklerimi yapamamıştım. Ve son birkaç gündür yoğun şekilde hem düzenleme yaptım hemde performans ve diğer ayarlarla alakalı testler yaptım. Buradan görürse @Alphonso_Elric ustama da tekrar teşekkür ediyorum. Sabırla bu sistemi hazırlamam da yardımcı oldu. Ciddi şekilde zaman ayırıp yardımını esirgemedi. Yine bende yapabilir miyim acaba noktasında teşvik edici paylaşımları ile @forjest ve @Hasan835 nickli üstadlara tekrar teşekkür ediyorum. Sistemi hazırladım. Açıkçası bu sefer %99 oranında istediklerimi yapma şansım oldu. Ciddi şekilde de performans testlerini ve görsel kısımla alakalı testleri yaptım. Önemsiz detaylar dışında bir sorunla karşılaşmadım. Ancak en büyük sıkıntım iso boyutu 5 Gb civarlarına çıktı. İkinci kez bir sıkıştırma yapsam acaba boyut düşer mi? Tavsiye edeceğiniz Dism yada Ntlite dışında esd sıkıştırma yapabileceğim bir program var mıdır? 5 gb olunca dvd ye hiçbir şekilde sığmayacak. Upload konusunda da ciddi sorunlar çıkarabilir? tavsiyeleriniz nelerdir? Bu arada aşağıya çalışmayla alakalı ufak bir görsel de ekleyeceğim. Şu an herşey hazır sadece ikinci bir sıkıştırma yapabilirsem onu yapacağım ve upload edeceğim...

1023173870_YENALIMA.thumb.jpg.edf80ad272ae532333fb817e89891183.jpg

• Like 1
  • Thanks 2

2. Kez sıkıştırmanıın çok etkisi olmayacaktır. Rar ile sıkıştırılan bir dosyayı tekrar rarladıgınızda pek bir fark olmayacaktır. ESD sıkıştırma içinde aynı şey geçerli ESD windows için aslında recovery mode da diyede geçen özel bir sıkıştırmadır. Öncelikli olarak DVD içeriginde ki gereksiz kurulum dosyalarında kurtulabilirsin, Dism ile WinSXS temizliği yapabilirsen fark yaratabilir, ayrıca sıkıştırmadan çok fark etmeyebilir ama temp ve %temp% içerigindeki dosyalar temizlenmelidir.  Tahmini olarak Windows elle kurulum dosyalırını çıkarırsan ortalama diğer işlemleride yapar isen tahmini (400-500) extra yer kazanabilirsin. (Tabi bunlar tahmini denemeden bilmek tahminden öte kalmaz.)  İlk ciddi çalışman için ayrıca TEBRİK ederim. Daha iyi çalışmalara inşallah. İyi geceler.

• Like 1
  • Thanks 1

deli_petro06, 49 dakika önce yazdı:

Tekrar merhaba. Daha önce sonucunu pek beğenmediğim bir çalışma yapmıştım. Tam olarak istediklerimi yapamamıştım. Ve son birkaç gündür yoğun şekilde hem düzenleme yaptım hemde performans ve diğer ayarlarla alakalı testler yaptım. Buradan görürse @Alphonso_Elric ustama da tekrar teşekkür ediyorum. Sabırla bu sistemi hazırlamam da yardımcı oldu. Ciddi şekilde zaman ayırıp yardımını esirgemedi. Yine bende yapabilir miyim acaba noktasında teşvik edici paylaşımları ile @forjest ve @Hasan835 nickli üstadlara tekrar teşekkür ediyorum. Sistemi hazırladım. Açıkçası bu sefer %99 oranında istediklerimi yapma şansım oldu. Ciddi şekilde de performans testlerini ve görsel kısımla alakalı testleri yaptım. Önemsiz detaylar dışında bir sorunla karşılaşmadım. Ancak en büyük sıkıntım iso boyutu 5 Gb civarlarına çıktı. İkinci kez bir sıkıştırma yapsam acaba boyut düşer mi? Tavsiye edeceğiniz Dism yada Ntlite dışında esd sıkıştırma yapabileceğim bir program var mıdır? 5 gb olunca dvd ye hiçbir şekilde sığmayacak. Upload konusunda da ciddi sorunlar çıkarabilir? tavsiyeleriniz nelerdir? Bu arada aşağıya çalışmayla alakalı ufak bir görsel de ekleyeceğim. Şu an herşey hazır sadece ikinci bir sıkıştırma yapabilirsem onu yapacağım ve upload edeceğim...

Please register to see this content.

s.a hayırlı olsun 5 gb bence normaldir  sonuçta ilave  edilenler vardır internette sıkıntı yoksa tek seferde upload et gitsin sıkıntı vars a 3 partla yüklemen iyi olur kolay gelsin

Dvd devri kapanmadımı? 8gb ve üzeri flash bellekle yada winpe üzerinden kurulum eksik kalmayacak şekilde kurulursa sıkıntı etme bence. 

Sistem görselliği güzel görünüyor. Eline sağlık...