Jump to content

Win10 Pro X64 18363.815 02 Mayıs 2020 Güncel + Görsel

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Verdiğiniz Bilgiler sayesinde çözüme ulaştım awengers44 arkadaşımızın önerisi sorunumu çözmüştür. öncelikle install.esd dosyasını install.wim olarak değiştirdim. daha sonra  ei.cfg oluşturup altdaki kodu yazıp kaydederek ve sources klasörüne kopyaladım ve sorun halledildi Hepinize Tekrardan Teşekkürlerimi sunarım Saygılar...

Edited by mehmetali1993
  • Like 1

mehmetali1993, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar Verdiğiniz Bilgiler sayesinde çözüme ulaştım awengers44 arkadaşımızın önerisi sorunumu çözmüştür. öncelikle install.esd dosyasını install.wim olarak değiştirdim. daha sonra  ei.cfg oluşturup altdaki kodu yazıp kaydederek ve sources klasörüne kopyaladım ve sorun halledildi Hepinize Tekrardan Teşekkürlerimi sunarım Saygılar...

Geri dönüşün için teşekkürler. İleri de aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar için çözümü bulmuş olduk.

deli_petro06, 02.05.2020 - 12:27 yazdı:

Ben 10 yıllık hdd ile denedim herhangi bir donma vs olmadı. Windowsu yükseltme yaparak hiç kullanmadım. Soranlara da yükseltme işlemini tavsiye etmiyorum. Windowsun saçma sapan hataları olduğu için temiz kurulum tercihim...

teşekkür ederim indirebilirsem deneceğim bunu.

kurtoglu24, 2 saat önce yazdı:

MEGA dan indirmek için şifre çözme anahtarı istiyor. o nasıl olacak?

Linke forum otomatik olarak reklam ekliyor. Mega linkini kopyalayıp bir tarayıcı sayfasına yapıştırın ve https: kısmından öncesini silin. Şifre istemeyecektir. Reklam linkinden kaynaklı sorun yaşıyorsunuz.

deli_petro06, 2 dakika önce yazdı:

Linke forum otomatik olarak reklam ekliyor. Mega linkini kopyalayıp bir tarayıcı sayfasına yapıştırın ve https: kısmından öncesini silin. Şifre istemeyecektir. Reklam linkinden kaynaklı sorun yaşıyorsunuz.

nihayet oldu, teşekkür ederim emeğinize elinize sağlık.

• Like 1

Sistemi kurdum kullanıyorum. Sistem kararlı görsellik şahane ne çok abartılmış nede eksik bırakılmış. Tam kararında. Performansından memnunum . Sonraki çalışmalarınız için nacizane tavsiyelerim:

-Store durması güzel . Kullandığım 3 tane uygulama var .  Sistemden kazınmaması kendi adıma iyi oldu. Sanırım performans ayarlaması yaparken "mİcrosoft store yükleme hizmeti" kapatılmış. Tekrar aktif hale getirilmediği sürece mağazadan uygulama kurulmaz .  Hizmetler bölümünden açılıyor . Bu servis ve bağıl diğer store servisleri açık tutulmasından yanayım.

- Fences'i yaklaşık 8 yıl kadar önce kullanmıştım. O zamanlar pek kararlı değildi şimdi güzel olmuş .Nacizane tavsiyem şayet fences kullanılacaksa rocketdock gerek olmadığı düşüncesindeyim. Belki kurulum sonunda opsiyon verilebilir "Fences , Rocketdock her ikisi kurulsun birisi kurulsun hiç ,kurulmasın vs" gibi seçeneklerle eklenebilir.

-Kısayol okları kaldırılmış .Bazen program indiriyorsun exe direk masaüstüne falan ,karışıklığa sebep oalbiliyor. Vista shortcut manager ile getirmeye çalıştım ama yemedi. Fences üzerinden ayarını da bulamadım bir el atarsan sevinirim :)

birde şu caps lock açılırken çıkan irrite edici ses var onada zannımca gerek yok :)

bu güzel çalışman için sana ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler

• Like 2

kacaksevgilim, Bir saat önce yazdı:

Sistemi kurdum kullanıyorum. Sistem kararlı görsellik şahane ne çok abartılmış nede eksik bırakılmış. Tam kararında. Performansından memnunum . Sonraki çalışmalarınız için nacizane tavsiyelerim:

-Store durması güzel . Kullandığım 3 tane uygulama var .  Sistemden kazınmaması kendi adıma iyi oldu. Sanırım performans ayarlaması yaparken "mİcrosoft store yükleme hizmeti" kapatılmış. Tekrar aktif hale getirilmediği sürece mağazadan uygulama kurulmaz .  Hizmetler bölümünden açılıyor . Bu servis ve bağıl diğer store servisleri açık tutulmasından yanayım.

- Fences'i yaklaşık 8 yıl kadar önce kullanmıştım. O zamanlar pek kararlı değildi şimdi güzel olmuş .Nacizane tavsiyem şayet fences kullanılacaksa rocketdock gerek olmadığı düşüncesindeyim. Belki kurulum sonunda opsiyon verilebilir "Fences , Rocketdock her ikisi kurulsun birisi kurulsun hiç ,kurulmasın vs" gibi seçeneklerle eklenebilir.

-Kısayol okları kaldırılmış .Bazen program indiriyorsun exe direk masaüstüne falan ,karışıklığa sebep oalbiliyor. Vista shortcut manager ile getirmeye çalıştım ama yemedi. Fences üzerinden ayarını da bulamadım bir el atarsan sevinirim :)

birde şu caps lock açılırken çıkan irrite edici ses var onada zannımca gerek yok :)

bu güzel çalışman için sana ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler

Geri dönüş için teşekkür ederim. Sonraki çalışmalar da geri dönüşler önemli. Maalesef indirilme oranına göre geri dönüşler yok gibi birşey.

-Store daha çok performans amaçlı devre dışı bırakıyorum yada tamamen kaldırıyorum. 

-Fences aslında orada masaüstündeki kalabalık görüntüyü gizlemek amaçlı eklemiştim. Rocket Dock' ta sık kullanılan programlara daha çabuk ulaşabilmek amacıyla ekledim. Aslında fences ve rocketdock benim sıkça kullandığım, beğendiğim yazılımlar. Sağ tık eklentileri ile birlikte windowsun birçok bölümüne yada özelliğine hızlıca ulaşabilmek amacıyla bu 3' lüyü ekledim. 

-Kısayol oklarını reg kayıtlarıyla eski sürümler de geri getirebiliyordum ancak bu sürüm de farklı bir durum var mı bilmiyorum?

-Caps Lock sesiyle alakalı kısmı pek anlamadım. Çünkü herhangi bir ses eklemesi v.s olmaması gerekiyor. Orjinal windowsun bir özelliği olabilir. 

Bu tip geri dönüşler ilerisi için çok önemli. Nelerin eklenmesi, nelerin kalması, beğenilen yada beğenilmeyen yönleri sizin gibi belirten arkadaşlar olursa mümkün olduğunca çoğunluğa hitap eden çalışmalar yapılabilir. Fences ve RocketDock' ta (özellikle rocketdock) alıştığınız zamana farkında olmadan kuruyorsunuz...:) 

• Thanks 1

Arkadaşlar mega.nz linki normalde otomatik şifresi var. Ancak site linklere otomatik reklam atıyor ve linkte hata veriyor. Sürekli Ö.M' dan şifre istenildiği için hem linkin üstüne ekstradan şifreyi ekledim hem de ikinci bir seçeneği ekledim. Bundan sonra  bu konudan dolayı ÖM atılmayacağını umuyorum. Ya eklediğim şifreyi gireceksiniz ya da mega linkini kopyalayıp yeni bir tarayıcı sayfasına yapıştır diyerek https: öncesini silecek ve enter diyerek şifre istemeden indirmeye başlayabileceksiniz...

tuxedomask, 18 dakika önce yazdı:

İndirdim eski lisans yedeğimden aktifleştirdim kullanıyorum,emeğinize sağlık güzel olmuş bir sıkıntı ile karşılaşmadım uefi olarak kurulum yaptım usb 2 bellekle.

İyi günlerde kullanın. Ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

Birde sormak istediğim birşey vardı bunu da kurunca başlangıçta 3 tane windows 10 görünüyor başlangıç kurtarmadan süreyi 0 yaptım ama daha önceki bu mbr kayıtlarını nasıl temizleyebilirim tek windows 10 gözükmesi için easybcdkullandım ama 3 üde windows 10 olduğundan tek görünüyor.

tuxedomask, 25 dakika önce yazdı:

Birde sormak istediğim birşey vardı bunu da kurunca başlangıçta 3 tane windows 10 görünüyor başlangıç kurtarmadan süreyi 0 yaptım ama daha önceki bu mbr kayıtlarını nasıl temizleyebilirim tek windows 10 gözükmesi için easybcdkullandım ama 3 üde windows 10 olduğundan tek görünüyor.

Kendi anakartımdan referans olarak yazıyorum. Benim anakartım da uefi kurulumlar da, bir Uefi windows olarak bir de uefi olmayan seçenek çıkıyor. Uefi olanı başında Windows Boot kısmından anlayabiliyorum. Silme konusuna gelince, eğer daha önce kurduğum ve kullanılmıyorsa zamanla kendiliğinden siliniyor. Yalnız ilk aklıma gelen boot ekranındayken kurulum yaptığınız dışındaki seçenekleri disabled yapmayı deneyebilirsin. Bu konuyu daha önce hiç araştırmadım. Nasıl silineceğini bulduğunda paylaşırsan sevinirim...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

• 3 ay sonra...

Hocam sistemi kurdum, gayet başarılı elinize sağlık. Bir sorum var size, cevaplayabilirseniz sevinirim.

"Hızlı erişimde son ve sık kullanılan dosyaların gösterilmesi devre dışı bırakıldı" bu ayarı nasıl kapatabiliriz? Sürekli kullandığım bir özellik ve işime yarıyordu. Mümkünse tekrar aktif etmenin yolunu söyleyebilir misiniz?

• 2 hafta sonra ...
Neobir, 16.09.2020 - 21:12 yazdı:

Hocam sistemi kurdum, gayet başarılı elinize sağlık. Bir sorum var size, cevaplayabilirseniz sevinirim.

"Hızlı erişimde son ve sık kullanılan dosyaların gösterilmesi devre dışı bırakıldı" bu ayarı nasıl kapatabiliriz? Sürekli kullandığım bir özellik ve işime yarıyordu. Mümkünse tekrar aktif etmenin yolunu söyleyebilir misiniz?

Hocam kusura bakmayın. Konuyu takipten kaldırmışım. O yüzden yazdığınız mesajı daha önce görmedim. Bu tip durumlar da kullanıcı ismini etiketleyerek uyarı almasını sağlayabilirsiniz.

1- Sorunuza gelince @ishak arkadaşımız hızlı erişimi tekrar geri yüklemek için reg kaydı paylaşmış. Reg kaydıyla hızlı erişimi geri getirebilirsiniz. 

2- Sık kullanılanlar klasörüyle alakalı sorunu da aşağıya ekleyeceğim video yardımcı olabilir. 

Spoiler

Sık kullanılan klasörlerlerin geri aktif edilmesi yukarıdaki video da var ancak kısaca özet geçebilirim. Öncelikle bilgisayarıma girmeniz gerekiyor. Üst ayar menüsün de aşağıdaki resimde olduğu gibi bir menü var.Menüden görünüm + seçenekler + Klasör ve arama seçeneklerini özelleştir kısmına tıklıyorsunuz. 

Spoiler

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Gelen Klasör seçenekleri kısmında aşağıdaki Gizlilik bölümün de aktif etmek istediğiniz özelliğin tikini atarak aktif edebilirsiniz. 

Spoiler

Screenshot_2.jpg.ccc7d98b98e013a8c15e9a59e6701e95.jpg

Tekrar dönüş yapamadığım için kusura bakmayın. Uyarı gelmediği için gözden kaçmış...

+ Arkadaşın verdiği reg dosyası hızlı erişim için yardımcı olacaktır. Ancak ek olarak nasıl aktif edebileceğinize dair aşağıdaki linki de ekliyorum.

Spoiler

Please register to see this content.

Yukarıdaki linkten reg ayarlarını yaparak hızlı erişimi de aktif edebilirsiniz...

• Like 1

SON_VATAN, 14 dakika önce yazdı:

Kardeş var olan sorunlarından arındırılmış yeni güncel görsel windows 10-windows 7 mümkünse çalışmaları gelebilirmi..?

Hocam kendimin de kullanacağı görsel bir çalışma yapmaya çalışıyorum. Uzun süredir de görsel ve performans olarak çok üst seviye olmasa da bir sistem denemeleri yapıyorum. 100-200 saat arasın da neler yapabilirim diye çok fazla denemelerim oldu. Ancak öyle bir dönem de bu konulara merak sardım ki, güncelleme ve Microsoftun kendi güncellemelerinden kaynaklı çok sıkıntı çıkıyor. Daha önce hiç deneyimim olmayan home sürümü için çalışma hazırladım. Yine güncellemelerden kaynaklı bir sorun çıktı. Sorun benden kaynaklı olmamasına rağmen çözümünü buldum ve paylaştım.  Buna rağmen ileri geri konuşan arkadaşlar çıktı. Yine de iyi bir sistem çıkarabilmek için denemeler yapıyorum. İçlerin de çok iyi performanslı sistemler de çıktı. Kimi zaman üstüne sürümler çıktığı için kimi zaman da sıkıştırma aşamasın da saçma sapan hatalar oluştu. Bu sorunlarla alakalı sağolsun bilgi paylaşan arkadaşlar olsa da çözüm konusun da yeterli olmuyor. Son 1 haftadır 19041.456 veya 19042.545 sürümleri üzerin de denemeler yapıyorum. Özellikle 3-4 aydır çok yoğun şekilde uğraşıyorum. İçime sinen bir sistem hazırlayabilirsem benim de çok ihtiyacım var. Win7 için benim bir çalışma yapmam büyük hata olur. Win7 benim hayatım boyunca hiç kullanmadığım ve Windows sürümleri içerisin de en fazla sevmediğim bir işletim sistemi. Hiç kullanmadığım için muhtemelen iyi bir sonuç çıkmaz. Diğer bir önemli konu da yaptığım bu paylaşım da nerede hatalar var, neleri eksik neleri olmalı yada olmamalı dönüş hemen hemen hiç olmadı. Bu yüzden bu sistemin hataları nelerdir hiç bilmiyorum. Yenisinde de hata yapmak istemiyorum. Buna benzer bir kıvam da ufak tefek farklılıklar ekleyerek bir sistem hazırlama düşüncem var. Bu ne zaman mümkün olur tam kestiremiyorum. Daha bugün bir deneme yaptım. 11 yıllık HDD' te 7-8 saniye de sistem açılıyor, İşlemci, Disk değerleri çok iyi olmasına rağmen saçma bir şekilde masaüstü donma sorunları oldu. Bugünler de Azerbaycan temalı yabancı forumlar da da paylaşmak istediğim bir sistem hazırlamak istiyordum. Ancak kısmet olmadı. Tam istediğim sonucu alabildiğim bir çalışma olursa her an gelebilir...

• Like 1
  • Thanks 1