Jump to content

Bilgisayarım Eskisi Gibi Şahlanmıyor...:(

hitboy87

Recommended Posts

arkadaslar birkaç haftadır fanlarla başım felaket dertte öyle bir dereceye geldi ki bilgisayardan soğumaya başladım... :)

nedeni ise bilgisayar oyunlarında ve bazı büyük programlarda sürekli kasılıp donması...Eskiden 5-10 tane büyük programı ardı ardına çalıştırırdım hiçbir şekilde kasılmazdı ve de donmazdı pc..Oyunlarda da iki oyunu ardı ardına çalıştırıdım alt+tab yapıp diğer istediğim oyuna rahatça geçerdim.Kullandığım anakart asus p5kpl modeli yeni çıkan tüm asus anakartlarda Q smart fan var.bende biostan akıllı fanı etkinleştirip performans modunu seçtim gayet süper çalışıyordu bilgisayar ilk açıldığında sıcaklık 35-40 derece arası oluyordu ama son bir kaç haftadır gene performans modunda olmasına rağmen ilk açılışta 50-60 derece arasını gösteriyor...bilgisayarda oyun veya program çalıştırdığımda bu sıcaklık derecesi 60-75 arasına çıkıyor eskiden en fazla 55-60 derece olurdu ve fan devri 4000-4800 arası idi su an fanlar 1500-2800 arası dönüyor yeterli soğutma yapmıyor düzenli temizlik ve bakımını yapmama rağmen...su an napacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

arkadaşların dediğini yap olmazsa herhna gi bir teknik servisten termal magcun al işlemci ile fan arasına sür sıcaklık büyük bi ihtimal azalır fakat azalmazsa teknik servise ******ür bi fan taktır dene sıcaklık gene azalmazsa power'a baktır oda olmazsa tek tek parçaları dene....

beyler ilginiz için hepinize çok tşk ediyorum benim sorun cpu fanında cpu fanı yeterli devirde dönmediği için gerekli soğutmayı yapmıyormuş donmalar ve kasılmalar ondan oluyor...eğer sizde bilgisayarım tam performans göstermiyor diyorsanız ya da sistem performansını artırmak istiyorsanız kasa içi fanlarınız ve cpu fanlarını kontrol edin ilk önce herkese saygılar...

• 9 ay sonra...
Adam 1 yıl önce sorununu çözmüş ama hangi akla hizmet buraya gelip mesaj yazarsınız anlamam...

Ben eski konuları canlandırmak için cevap verdim.Sitede yeni msj yazılan konular anasayfada son iletiler bölümünde göründüğü için yazıyorum.Bu soruna benzer forumda birçok konu var.Eğer yaptığım şey yanlışsa özür dilerim.

bi format çek sorunların devam ediyosa sorun ya donanımsal yada yanlış bios ayarları

Bu arkadaş kesin bir bilgisayarcı ya da orada çalışmış.

Klasik bilgisayarcı lafları :(

Ben eski konuları canlandırmak için cevap verdim.Sitede yeni msj yazılan konular anasayfada son iletiler bölümünde göründüğü için yazıyorum.Bu soruna benzer forumda birçok konu var.Eğer yaptığım şey yanlışsa özür dilerim.

@umutcnakn bu tür konuları canlandırmada ki amacın ne konuda anlatılan sorun çözülmüş ha gidip çok eskiden paylasılan programları yeni sürüm ekleyerek canlandırmayı denersen çok makbule geçer program bölümündede kurallara uygun bir şekilde seni aktif görmek isteriz...

Sizin bu konuyu üste taşıma sebebiniz haklı olabilir ancak belki de bu sorunu yaşayan arkadaş foruma bile girmiyordur, sorununu aylar önceden çözmüş, dolayısıyla aylar sonra mesaj yazılması biraz mantıksız oluyor.

Ama, "bu sorundan bende de var ve yukarıdakileri yaptım çözülmedi" deseniz mesajınıza bir şey demezdim. @lontokyo da bunu açıklamış zaten.

Sorun yaşayan arkadaş arar bulur konuyu.Her sorun yaşayan için eski konuyu üste çıkarırsak olmaz, değil mi :(

@umutcnakn bu tür konuları canlandırmada ki amacın ne konuda anlatılan sorun çözülmüş ha gidip çok eskiden paylasılan programları yeni sürüm ekleyerek canlandırmayı denersen çok makbule geçer program bölümündede kurallara uygun bir şekilde seni aktif görmek isteriz...

Tamam teşekkürler üstad uyarın için kusura bakmayın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...