Jump to content

Toshiba Laptop Ekran Kartı Yükleme Sorunu

Agarta
 Share

Recommended Posts

Merhaba.. Toshiba Satellite C-855-26U model laptopta  AMD Radeon ekran kartı var. Windows 10 Home 64 bit işletim sistemi yüklü ve ekran kartı olarak "Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" olarak görünüyor. Toshiba'nın sitesinden ekran kartı sürücüünü indirip kurduğumda bilgisayar kitleniyor, yine ekran kartının sürücüsünü güncelleştiri denediğimde e aynı sorunu yaşıyorum, bilgisayar kitleniyor. Format attım, çeşitli sürücüler denedim ama AMD Radeon ekran kartını tanıtamadım. Ne yapmalıyım, lütfen bilgi verin...                              

Edited by Agarta

Agarta, 22 dakika önce yazdı:

Merhaba.. Toshiba Satellite C-855-26U model laptopta  AMD Radeon ekran kartı var. Windows 10 Home 64 bit işletim sistemi yüklü ve ekran kartı olarak "Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" olarak görünüyor. Toshiba'nın sitesinden ekran kartı sürücüünü indirip kurduğumda bilgisayar kitleniyor, yine ekran kartının sürücüsünü güncelleştiri denediğimde e aynı sorunu yaşıyorum, bilgisayar kitleniyor. Format attım, çeşitli sürücüler denedim ama AMD Radeon ekran kartını tanıtamadım. Ne yapmalıyım, lütfen bilgi verin...                              

İşlemcin i5 3230 modeli diye varsayarak yazıyorum öncelikle intel HD Graphics 4000 modeline ait w7 w8 w10 x86 x64 kendine uygun  modelin sürücüsünü kurmalısın sonra AMD RadeonTM HD 7610M sistemine uygun 2. Yani harici GPU driverını kurmalısın yok ben bunları yapamam hiç tecrübem yok diyorsan bilgisayar tamircisinin yolunu tut dostum. İyi günler

Edited by Senkron2

• AMD Radeon Adrenalin Windows 10 64 bit sürücüsünü deneyin birde full sürücü paketi bugüne güncel tahminim sorun ortadan kalkacaktır.
  • Windows özelliklerden .netframework 3.5 + ve üzeri olan bağımlılıkları microsoft c++ paketlerinin yüklü olması gerektiğinide unutmayın özellikle intel ve amd ekran kart sürücüleri yüklenirken bu sistem bileşenlerine  ihtiyaç duyarlar evvelin'de yüklü olması gereklidir. 
  • Diğer alternatif uygulamalar IOBit driverbooster,Drivertalent sürücü yükleyici programlarıda kullanarak driverları otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.Eksik bileşenler varsa eğer, sisteme bunlarıda dahil edecektir uygulamalar. Kolay gelsin.
Spoiler

Please register to see this content.

• 2 hafta sonra ...