Jump to content

Kurulum Hatası

erdal4444
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar sanal makinada  program ve visual++ kurdum.ardından sanalda dism++ yöntemiyle sistem yedeğini aldım..aldıgım install.wimi kullanıp iso oluşturdum.fakat kurulumda böyle hata ile karşılaştım.hatam ne olabilir.

VirtualBox_re_16_05_2020_19_27_24.png

Elinde başka ISO dosyaları varsa;

1-) Kullanmak istediğin install.wim dosyanı o ISO dosyasına  atarak dene,

2-) Başka ISO dosyasındaki boot.wim  dosyasını alarak kendi ISO dosyasına atarak dene,

KISACA; Kullanmak istediğin install.wim dosyanı başka boot.wim dosyalarının yanında dene.

Sonucu yazarsan sevinirim.

NAMIKABI, Bir saat önce yazdı:

Elinde başka ISO dosyaları varsa;

1-) Kullanmak istediğin install.wim dosyanı o ISO dosyasına  atarak dene,

2-) Başka ISO dosyasındaki boot.wim  dosyasını alarak kendi ISO dosyasına atarak dene,

KISACA; Kullanmak istediğin install.wim dosyanı başka boot.wim dosyalarının yanında dene.

Sonucu yazarsan sevinirim.

hocam farklı sistem isoları var elimde 32-64 bit..sadece boot dosyalarını alıp atmayı denedim..cpu64bit boot izin vermiyor. 32 bit için denedim ama aynı hata..

Bir boş partition oluştur, Dism++ ile Kalıbı Geri Yükle seçeneğiyle install.wim dosyasını seç , alttan Başlatma Ekle seçili olsun ve gerekli partitiona geri yükle.

EasyBCD ile boot önceliğini düzenliyebilirsin, düzenlemezsen de başlangıçta seçimi sorar. Sorunsuz sistem açılıyorsa sanalda okuma yazma sorunu oluşmuş olabilir.

Açılmıyorsa install.wim hasarlıdır. Uyguladığın bazı düzenlemeler imaja hasar vermiş olabilir.

• Like 1

install.wim hasarlı hocam..ntlite ile imaj yüklenmiyor..şimdi tekrar oluşturuyorum..deniyorum..

erdal4444, Bir saat önce yazdı:

install.wim hasarlı hocam..ntlite ile imaj yüklenmiyor..şimdi tekrar oluşturuyorum..deniyorum..

hocam herhangi bir düzenleme yapmadım.sanalda sistemi kurup bikaç program yükledim.ardından yine sanalda yedekleme yaptım..

sorun hallodu..sıkıştırma yönteminden wimdaha fazla ile yaptım.sorunsuz kurdu..ama windows açılışta seçenekler kısmı çıktı..normal olarak başlattım bi daha seçenek ekranı gelmedi..sistem hazır halde geldiği için bu hata verilmiş olabilir mi?

sistemin bitişinde başlatma seçenekleri ekranı gelmesi normal mi? yoksa kullanıcı  adı vs sisteme gömülü geldiği için mi oldu?  pc açılışındaki gibi k.adını seri noyu vs elle yapsak sıkıntı giderilir mi? bunu merak ediyorum..bişey daha usbden kurarken sistemi otomatik olarak geçmiyor.kurmaya devam ediyor.tek kurulumdan sonra direk devam etmeyi nasıl sağlarız? xml dosyasıyla mı acaba? yada cmd ile mi??