Jump to content

Win10 Home X64 19041.264 (2004) - 30 Mayıs 2020 Güncel...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

ARKADAŞLAR ÇALIŞMA DA GÖREV YÖNETİCİSİNDE SİMGELERİN GÖRÜNMEME SORUNU VARDI. ÇÖZÜMÜ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR.

Başlat çalıştır kısmına regedit yazıp enterlıyoruz

Gelen Ekranda HKEY_CURRENT_USER yazan kısma çift tıklıyoruz.

Gelen ekranda Software + Microsoft + Windows +  Current Version + Policies kısımlarına çift tıklıyoruz.

Altta Explorer yazan bir klasör var tek tıklıyoruz ve sağ paneldeki

NoRecentDocsHistory

ve

NoTrayItemsDisplay 

yazan kısımlara çift tıklayıp değerlerini "0" olarak değiştiriyoruz.

Son İşlem olarak pc mizi yeniden başlatıyoruz ve tüm sistem simgeleri geliyor...

BU SORUN WİNDOWS GÜNCELLEMELERİNDEN KAYNAKLI BİR HATAYMIŞ. ÇÖZÜMÜ YUKARIDAKİ ŞEKİLDEDİR...

Kendi Hazırladığım reg kaydını da kullanabilirsiniz. Reg kaydı girdikten sonra yeniden başlatmayı unutmayın...

Sistem Simgesi Hatası Çözümü Reg kaydı

Masaüstü Sistem Simgesi Hatası.reg

Spoiler

PzkvfU.jpg

Windows 10 Home x64 19041.264 (2004)

Rar Boyutu : 3.50 GB

Winrar 5.90 sıkıştırıldı.(Test Edildi)

Rezerve Alan Kaldırıldı

30.05.2020 tarihi itibariyle günceldir. Elimden geldiğince performans ayarlarını program kullanmadan yapmaya çalıştım. Tüm testlerini sanal pc üzerinden yaptım. Son ayarları yaparken bazı ayarlar bozulmuş. Benim testlerim de iyi sonuçlar aldım. Tabikii bu konu da sizlerin geri dönüşleri sonraki çalışmalar için önemli. Hatalı yada yanlış ayarları sizlerin geri dönüşleriyle öğrenebilirim. Bu çalışma da sadece performans ayarları yapmaya çalıştım. Microsofttan indirdiğim 2004 sürümü üzerinde çalışılmıştır. Orijinal windowsun performans ayarları yapılmış halidir. Windows Güvenlik Duvarı v.b. servisler kapatıldığı için antivirüs kullanmanızı tavsiye ederim…

---AKTİF EDİLENLER---

NetFramework 3.5 ve 4.8

Windows Fotograf Görüntüleyicisi 

---YÜKLÜ PROGRAMLAR---

Winrar 5.90

Microsoft Edge 83.0.478.37

(Sadece 2 Program Eklendi)

---KALDIRILANLAR---

İNTERNET EXPLORER 11

Bubble Witch 3 Saga

Candy Crush Friends

Office

OneNote

Sticky Notes

Alarm ve Saat

Microsoft Solitaire

Pandora

Ses Kaydedici

Hava Durumu

Cortana

OneDrive

Windows Hello Yüz Tanıma

---YAPILAN AYARLAR---

Windows Defender Devre Dışı Bırakıldı

Bilgisayarım

Geri Dönüşüm Kutusu

Kullanıcı Dosyası - Aktif Edildi

Koyu Mod Aktif Edildi

Saydamlık Efekti Kapatıldı

Kilit Ekranında Windows ve Cortana' dan Gelen Bilgiler - Kapatıldı

Başlat Menüsünde Uygulama Listesini Göster - Kapatıldı

En Son Eklenen Uygulamaları Göster - Kapatıldı

Başlangıçta Ara Sıra Önerileri Göster - Kapatıldı

En Son Açılan Öğeleri Başlangıç Menüsünde Gösterilmesi - Kapatıldı

Xbox Game Bar - Kapatıldı

Oyun Modu - Kapatıldı

Windows Security Notification Icon - Kapatıldı

Windows Search Bulut İçeriği Arama Ayarları

Arama Geçmişi - Kapatıldı

Microsoft ve İş Okul Hesabında Yapılan Aramalardan Sonuç Sağlanması - Kapatıldı

Mürekkep Oluşturma ve Yazma Kişiselleştirmesi - Kapatıldı

Windows Geri Bildirim - Kapatıldı

Etkinlik Geçmişi - Kapatıldı

Sesle Etkinleştirme - Kapatıldı

Uygulamaların Arama Geçmişine Erişmesi Özelliği - Kapatıldı

Uygulamaların Eposta Uygulamanıza Erişmesi Özelliği - Kapatıldı

Uygulamaların Görevlerinize Erişmesi Özelliği - Kapatıldı

Uygulamaların Cihaz Radyolarını Denetlemesi Özelliği - Kapatıldı

Arka Plan Uygulaması Ayarlarında

3B Görüntüleyici

Alarmlar ve Saatler

Cortana

Grove Müzik

Haritalar

Hava Durumu

Microsoft Store

Windows Güvenliği

Xbox

Xbox Game Bar

Yardım Alın Özellikleri Kapatıldı

Windefender Uygulamaları Ve Dosyaları Denetleme - Kapatıldı

Microsoft Edge İçin Smartscreen Özelliği - Kapatıldı

Aygıt Yöneticisi - Sistem Ayarları

Yüksek Duyarlıklı Olay Süre Ölçeri Özelliği - Devre Dışı Bırakıldı

Geri Dönüşüm Kutusu Boyutu 10 GB olarak Ayarlandı

---MSCONFİG AYARLARI---

Gelişmiş Seçenekler Bellek Üst Sınırı Aktif Edildi

Dosya Geçmişi Hizmeti -Devre Dışı

Coğrafi Konum Hizmeti -Devre Dışı

Güç Seçenekleri - Yüksek Performans Olarak Değiştirildi

---SERVİCES.MSC AYARLARI---

Bluetoth -Devre Dışı

Cüzdan Hizmeti -Devre Dışı

Dokunmatik Klavyeyi Ve El Yazısı Paneli Hizmeti -Devre Dışı

Faks - Devre Dışı

Microsoft Store Yükleme Hizmetleri - Devre Dışı

Radyo Yönetimi Hizmeti -Devre Dışı

Resim Alma -Devre Dışı

Windows Biyometrik Hizmeti -Devre Dışı

Windows Hata Raporlama Hizmeti -Devre Dışı

Windows İnsider Hizmeti -Devre Dışı

Xbox Hizmetlerinin Hepsi -Devre Dışı (Xbox Kullanıyorsanız tekrar aktif edebilirsiniz.)

Yazdırma Biriktiricisi -Devre Dışı

Yazıcı Uzantıları Ve Bildirimleri -Devre Dışı (Yazıcı Kullanıyorsanız Aktif Edebilirsiniz. 

---WİNDOWS GÜVENLİĞİ---

Denetim Akış Koruması -Kapatıldı

Windows Defender Güvenlik Duvarı -Kapatıldı

Windows Hazırda Bekletme -Devre Dışı

Windows Reklam Kimliği -Kapatıldı

Windows Sürücü İndirmeleri -Etkinleştirildi

Kullanıcı Hesabı Denetimi -Devre Dışı

OneDrive -Kaldırıldı

İNDİRME LİNKİ

Edited by deli_petro06
  • Like 7

---KURULUM EKRANIYLA ALAKALI ÖNERİLER---

ÖNERİ 1

Spoiler

Pzk2LW.jpg

Format ekranında kullanmıyorsanız görseldeki ekranda sınırlı deneyimi seçin.

ÖNERİ 2

Spoiler

PzkOGj.jpg

Ekrandaki seçeneklerden özel olarak kullandığınız herhangi bir özellik kullanmıyorsanız tümünü kapalı konuma getirmek performansa olumlu olarak yansıyacaktır.

ÖNERİ 3

Spoiler

PzkgEo.jpg

Kullanmıyorsanız Hayır seçmek performansınızı olumlu yönde etkileyebilir.

ÖNERİ 4

Spoiler

Pzko9H.jpg

Aygıt Yöneticisinde Sistem ayarları altında Yüksek Duyarlıklı Olay Süre Ölçeri adı altında bir aygıt var. Devre dışı bırakmanız performansı ciddi oranda yükseltebilir.

ÖNERİ 5

Kurulum tamamlandıktan sonra Windows güç seçenekleri seçeneği Yüksek Performans olarak ayarlanmıştır. Laptop kullanıyorsanız ve oyun oynamıyorsanız bu ayarı standart olarak ayarlamanız sizin için iyi olacaktır. Batarya süreniz daha kısa olabilir. Nihai performans ayarları da eklenebilirdi ancak araştırdığım kadarıyla donanımızın ömrünü kısaltmaktadır. Bundan dolayı sadece Yüksek Performans ayarı seçilmiştir.

ÖNERİ 6

Çalışma da windows’ a ait birçok servis kapatılmıştır. Bunların içerisinde Windows Güvenlik Duvarı, Windows Defender vb. servisler de vardır. Güvenliğiniz açısından antivirüs kullanmanızı tavsiye ederim.

ÖNERİ 7 

Windows update Otomatik olarak gelir. Performansı yükseltmek adına kapatmanız olumlu etkileyecektir. Belli periyotlar da aktif hale getirip güncelleme yapmanız daha iyi olabilir.

Geri Dönüşleriniz sonraki çalışmalar açısından önemlidir. Unuttuğum ekstra ayarlar olabilir. Mümkün olduğunca ekleme yapmamaya çalıştım. Daha kararlı olduğu için M.Edgenin son sürümünü ekledim. Winrar programı da her koşulda lazım olduğu için eklenmiştir. Bazı ayarlar sıkıştırma esnasın da bozuldu. Hatırladıklarımı daha sonra aşağıya öneri olarak ekleyebilirim…

İyi Günler de kullanın…

Edited by deli_petro06
  • Like 6
  • Thanks 3

kocamanadam, Bir saat önce yazdı:

Sistemi kurdum,ilk göze çarpan görev çubuğunda ses ve ağ kapatılmış,hadi ağı ayarlarsında ses çok önemli.Bunu nasıl geri getirebiliriz?İlk izlenimim böyle.Saygılar,

Görev çubuğundaki simgeleri aktif etmek için görev çubuğu üzerinde sağ tık yapıp en altta görev çubuğu ayarları menüsüne tıklayın. Gelen ekran da bildirim alanı yazan kısmın altındaki Görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçin yada sistem simgelerini aç kapat yazan kısımdan görünür hale getirebilirsiniz. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Aslında benim sanal pc kurulumlarım da böyle bir sorunla karşılaşmadım. Özel olarak kapatılmış bir ayar değil ancak yukarıda yazdığım şekilde aktif edebilirsiniz...

Spoiler

Pz8lM3.jpg

Pz8tNM.jpg

Pz8WQv.jpg

Edited by deli_petro06

kocamanadam, Bir saat önce yazdı:

Sistemi kurdum,ilk göze çarpan görev çubuğunda ses ve ağ kapatılmış,hadi ağı ayarlarsında ses çok önemli.Bunu nasıl geri getirebiliriz?İlk izlenimim böyle.Saygılar,

Please register to see this content.

• Like 1

blue sky, 5 dakika önce yazdı:

Daha ne olsun ağ ve ses simgelerini kapatmaktaki amaç nedir? bunlar olması gereken şeyler kaldırılamaz.

Özellikle kapatılmış bir ayar değil. Ya imaj alırken bir hata oluştu yada farklı bir ayar bu tip bir sonuç verdi.  Muhtemelen de basit bir çözümü var. Şu an araştırıyorum. Karşınızdakinin robot olmadığını anlamanız gerekiyor. Birçok sistem de birçok sorun çıkabiliyor. Hemen her yeri yangın yerine çevirmenin bir anlamı yok. Sorun çözülene kadar indirmeyi kapattım. Mazallah herkes sizin gibi olursa işimiz var...

kocamanadam, 8 saat önce yazdı:

Güzel söylüyorsunuz ama o dediğiniz yerler aktif değil,aktif olsa onların nasıl yapılacağını biliyorum,hiç buraya yazmazdım.Saygılar,

Yanlış anlamayın Lütfen. Geri dönüşünüz olmasa bu sorunu görememiştim. Açıkçası özel olarak kapatmadım. Muhtemelen diğer ayarlardan birisi bu durumu tetikledi. Çözüm arıyorum. Tekrar geri dönüşünüz için teşekkür ederim...

• Like 1

blue sky, 7 saat önce yazdı:

Daha baştan fiyasko sizin için söylüyorum emeğinize yazık. 

sizden fiyasko olmayan güzel bir win 10 home  çalışması bekliyorum. işi ehlinden öğrenmek lazım gelir.

Edited by Django

deli_petro06, Bir saat önce yazdı:

Özellikle kapatılmış bir ayar değil. Ya imaj alırken bir hata oluştu yada farklı bir ayar bu tip bir sonuç verdi.  Muhtemelen de basit bir çözümü var. Şu an araştırıyorum. Karşınızdakinin robot olmadığını anlamanız gerekiyor. Birçok sistem de birçok sorun çıkabiliyor. Hemen her yeri yangın yerine çevirmenin bir anlamı yok. Sorun çözülene kadar indirmeyi kapattım. Mazallah herkes sizin gibi olursa işimiz var...

Yanlış anlamayın Lütfen. Geri dönüşünüz olmasa bu sorunu görememiştim. Açıkçası özel olarak kapatmadım. Muhtemelen diğer ayarlardan birisi bu durumu tetikledi. Çözüm arıyorum. Tekrar geri dönüşünüz için teşekkür ederim...

iyide eklediğiniz resimlerde bile simgeler gözükmüyor yani denemiş ss almışsınız tamam hata olabilirde dediğim gibi bunlar kullanımı etkileyen şeyler bu şekilde paylaşmamak lazım.

Django, Bir saat önce yazdı:

sizden fiyasko olmayan güzel bir win 10 home  çalışması bekliyorum. işi ehlinden öğrenmek lazım gelir.

öncelikle ben hazırlasam home değil pro hazırlarım yada ikisi birlikte çünkü asıl kullanıcılar pro lisansı olanlardır home kullananlar azınlıktır. 

bu işler keyfi işlerdir keyfim gelir canım isterse hazırlarım ;) 

deli_petro06 hocam, kervan yürürken ürüyen cinsten zevata neden cevap veriyorsun?...

Boş ver takılma bu gibi yosunlara. Güneş ışığını az aldıklarından bu yaptıkları normaldir.

Eline sağlık. Başka çalışmalarını da bekliyoruz...

• Like 1

kocamanadam, 30.05.2020 - 08:05 yazdı:

Hocam kusura bakmayın çözümü henüz bulabildim.Çözüm şu şekilde çözülüyor.

ARKADAŞLAR ÇALIŞMA DA GÖREV YÖNETİCİSİNDE SİMGELERİN GÖRÜNMEME SORUNU VARDI. ÇÖZÜMÜ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR.

Başlat çalıştır kısmına regedit yazıp enterlıyoruz

Gelen Ekranda HKEY_CURRENT_USER yazan kısma çift tıklıyoruz.

Gelen ekranda Software + Microsoft + Windows +  Current Version + Policies kısımlarına çift tıklıyoruz.

Altta Explorer yazan bir klasör var tek tıklıyoruz ve sağ paneldeki

NoRecentDocsHistory

ve

NoTrayItemsDisplay 

yazan kısımlara çift tıklayıp değerlerini "0" olarak değiştiriyoruz.

Son İşlem olarak pc mizi yeniden başlatıyoruz ve tüm sistem simgeleri geliyor...

BU SORUN WİNDOWS GÜNCELLEMELERİNDEN KAYNAKLI BİR HATAYMIŞ. ÇÖZÜMÜ YUKARIDAKİ ŞEKİLDEDİR...

Videolu anlatım Linki:

Spoiler

Sadece ufak tefek dosya isimleri farklılığı var. Yukarı da değer verisi "0" olması gereken reg dosyası isimlerini yazdım. Oradan da bakarak yapabilirsiniz. Hatayı göremediğim için kusura bakmayın...

Konuyla alakalı kendi hazırladığım reg dosyasını da ekliyorum. Muhtemelen sorununuzu çözecektir. Reg kaydını girdikten sonra yeniden başlatmayı unutmayın. Tekrar tekrar geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Çözümü bulmak zor oldu ama birşey öğrenmiş oldum...

Please register to see this content.

blue sky, 30.05.2020 - 20:06 yazdı:

Çok fazla hata gördümde bunu ilk defa senden gördüm hani göz önündeya öyle fark etmek için robot olmaya filan gerek yok ondan baştan fiyasko geldi bana gözle görüldüğü için kim bilir görülmeyen ne hatalar vardır diye kurmadım :D 

Şimdi gelelim sana boş konuşanların en önünde bayrak tutan arkadaş. O kadar boş konuştun konuştun,  sonuç binlerce microsoft çalışanının gözden kaçırdığı sebeplerden kaynaklanan bir hata olduğu çıktı. Ve çözümü çok basit. Bundan sonra açtığım konular da boş konuşup saçma sapan triplere girmek yerine daha faydalı hobiler edinmeni tavsiye ediyorum. Ve senin gibi boş adamların emek verdiğim sistemlerden uzak durmasını istiyorum. Sen git Oprekin v.s sistemleri kullan...

Edited by deli_petro06
  • Like 5
  • Thanks 1

s.a arkadaşlar ve deli-petro06 teşekkürler paylaşımın için senin gibi cesaret edemeyip korkanlara taviz verme hatasıyla en iyi paylaşımı yaptın hatası olacak ki ilerde topladıgın hatalardan sorunsuz yeni çalışma yapabilirsin yok şöyle yok böyle diyeceğinize  böyle bir hata var nasıl düzeltiriz yada çalışmanda böyle bir hata var ilerki çalışmanda bunlara biraz daha dikkat edebilirmisiniz demeniz kibarca yorum yapmanız yeter buradaki çalışmalar hep ücretsiz gönülden yapılıyor parayla yapanların çalışmalarını deneyin ondan sonra gelin burada bir daha düşünün parasıyla bir çalışma kullandım yabancı kaynaklı sistem o kadar hızlı yapıyorlar vede isonun boyutu düşürmeden yapıyor lar tabi kullanım müddeti var içine kendi yazılımlarını yüklüyorlar sistemin zamanı dolunca senden bir şekilde o çalışma çöp oluyor burası gönlü zenginlerin yeri paraya değer verilseydi siteye uğrayanda olmazdı kapanırdı aklında teredütü olan indirmesin kimseye zorla indirin vede paylaşın yükü yapılmıyor biraz daha kibar olsan kimse kimseyi kırmasa dünya daha güzel olur allaha emanet olun

kocamanadam, 14 saat önce yazdı:

Bu kadar ilgilenmenize teşekkür ederim,tekrar indirip deneyeceğim.Sonucu yazarım.Saygılarımla,

Ben teşekkür ederim. İndirdiniz boşa gitmesin diye yazmıştım. 

tuxedomask, 11 saat önce yazdı:

Ben demiştim ama bence 1-2 hafta bekleyip sürümün hataları toparlanınca sistemi yap diye,bakalım ne zaman sorunsuz hale getirebilecekler gerçi bu yeni sürümü.

Pro'yu bekliyoruz ama şu sorunlar bitmeden değil :)

:)

AdnanGumus, 9 saat önce yazdı:

s.a arkadaşlar ve deli-petro06 teşekkürler paylaşımın için senin gibi cesaret edemeyip korkanlara taviz verme hatasıyla en iyi paylaşımı yaptın hatası olacak ki ilerde topladıgın hatalardan sorunsuz yeni çalışma yapabilirsin yok şöyle yok böyle diyeceğinize  böyle bir hata var nasıl düzeltiriz yada çalışmanda böyle bir hata var ilerki çalışmanda bunlara biraz daha dikkat edebilirmisiniz demeniz kibarca yorum yapmanız yeter buradaki çalışmalar hep ücretsiz gönülden yapılıyor parayla yapanların çalışmalarını deneyin ondan sonra gelin burada bir daha düşünün parasıyla bir çalışma kullandım yabancı kaynaklı sistem o kadar hızlı yapıyorlar vede isonun boyutu düşürmeden yapıyor lar tabi kullanım müddeti var içine kendi yazılımlarını yüklüyorlar sistemin zamanı dolunca senden bir şekilde o çalışma çöp oluyor burası gönlü zenginlerin yeri paraya değer verilseydi siteye uğrayanda olmazdı kapanırdı aklında teredütü olan indirmesin kimseye zorla indirin vede paylaşın yükü yapılmıyor biraz daha kibar olsan kimse kimseyi kırmasa dünya daha güzel olur allaha emanet olun

Teşekkür ederim hocam. Aslında son aşamaya kadar sorun yoktu. Son imaj alma kısmında bir sorun oldu sanırım. Bunları pek takmıyorum. Site içerisin de bu şekilde amacı çalışma yapanlara saldırıp yabancı forumlardaki çalışmaları gazlayan grup var. Bayağı 1-2 haftadır 2. nicklerle v.s saldırıyorlardı. Anlaşılan açık arayıp saldırmaya devam edecekler. Aslında sistemsel bir sorun da yok. Sadece simgeler bir reg dosyasından dolayı gizli kalmış. Tekrar teşekkür ederim. 

Edited by deli_petro06
  • Like 1
  • Thanks 1

Evet yeniden indirdim dediklerinizi yaptım.Şu anda görev çubuğu gayet kullanışlı oldu.Kullanmaya devam edeceğim.Tekrar elinize sağlık.Saygılar,

Son bir not:Virüs taraması yapılmış ve tamamen temiz çıkmıştır.

Edited by kocamanadam
  • Like 1