Jump to content

Western Digital Firmware

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arakdaşlar western digital 500 gb wd5000bmvv -11sxzs1 nolu harici diskim bir türlü firm ware bulamadım açıkçası sorun pc ye takılıdı zaman bölüm olarak gözükmüyor bilgisayarım-yönet - disk depolama bölmünde aşağıda  2048,00 gb falan gözüküyor ama disk yazmaya karşı korumalı yazıyor. hatta low level format at dediğim zaman ilerliyor ama log bölümünde the media is write protected yazıyor. yani bunun diski bölümündemi sıkıntı var yoksa chipinde mi sıkıntı var normal takıtğım zaman western digital elements 1023 2005 olarak görüyor ne yapabilirim bu diski kurtarmak için verisinden değil normal kullanmak için ??

Ben 4 tb olanını kullanıyorum firmware yazırdım üzerine uzun zaman önce ama kendi sitesinde  vardı. Sendeki modelin desteği varmı yokmu bakmak araştırmak lazım kardeş, protecte girmiş depolama birimine hp usb disk format tool gibi  bi programı vardı şuan aklıma gelmiyor tam adı ama onunlada çözüm oluyordu pc başında değilim detaylı bilgi veremiyorum ama bu dediklerimi denemeni tavsiye ederim.

• Thanks 1

Senkron2, 11 saat önce yazdı:

Ben 4 tb olanını kullanıyorum firmware yazırdım üzerine uzun zaman önce ama kendi sitesinde  vardı. Sendeki modelin desteği varmı yokmu bakmak araştırmak lazım kardeş, protecte girmiş depolama birimine hp usb disk format tool gibi  bi programı vardı şuan aklıma gelmiyor tam adı ama onunlada çözüm oluyordu pc başında değilim detaylı bilgi veremiyorum ama bu dediklerimi denemeni tavsiye ederim.

hocam bu yazma koruması farklı koruma normal koruma gibi değil ve disk 500 gb olarak görmüyor yani sektörlermi kapanmış tam anlamadım ortada disk bölümü yok zaten nasıl çözeceğim bilmiyorum

canpolat11, 2 saat önce yazdı:

hocam bu yazma koruması farklı koruma normal koruma gibi değil ve disk 500 gb olarak görmüyor yani sektörlermi kapanmış tam anlamadım ortada disk bölümü yok zaten nasıl çözeceğim bilmiyorum

Dediklerim çözüm olmadıysa kurulumsuz açılan linux bir sistemden haricini görüntüleyip farklı disk formatlarında biçimlendirmeyi deneyin. Baktın bu tip çözümler işe yaramadı fiziksel müdehale edebilersin şöyleki harici hddyi söküp içindeki 2.5 diski sata portundan pc ye bağlayabilirsiniz aklıma gelenler şimdilik bunlar

• Thanks 1

• 3 hafta sonra ...
Senkron2, 31.05.2020 - 14:20 yazdı:

Dediklerim çözüm olmadıysa kurulumsuz açılan linux bir sistemden haricini görüntüleyip farklı disk formatlarında biçimlendirmeyi deneyin. Baktın bu tip çözümler işe yaramadı fiziksel müdehale edebilersin şöyleki harici hddyi söküp içindeki 2.5 diski sata portundan pc ye bağlayabilirsiniz aklıma gelenler şimdilik bunlar

tekrar merhaba hocam hangi linux sürümünde bakayım ve nasıl yapmaloıyım hangi araç ve programları kullanmalıyım linuxda yardımcı olursanz sevinirm