Jump to content

Monitör Çalışmıyor

PcMatiq

Recommended Posts

Öncelikle Yeniden Merhaba Arkadaşlar Sizlere Yeni Bir Sorunumu Dile Getireceğim Benim PC nin Monütörünün Turuncu Led Isıgı Yanıyor Ama Kasayı Actıgımda Yeşile Dönüp Ekranın Acılması Gerekirken Bu İşlem Gerçekleşmiyor.Bu Olay Daha Öncede Benim Başıma Gelmişti Ama Bios Pilini Çıkar-Tak Yapınca Düzelmişti Şimdi İse Fayda Etmiyor...

Not:Bütün Bağlantı Noktaları Düzgün Takılmıştır.Kasada Çalışıyor...

Problem ekran kartından kaynaklanıyorsa kasa içindeki Buzzer'den 1 uzun iki kısa bip sesi gelmesi gerekirdi.

@ahhoscan'ın dediği gibi monitör açıkken pc bağlantı kablosunu ekran kartından çıkart. Eğer turuncu ışık yeşile döner, ekranda yazı çıkarsa monitör sağlamdır.

Ekran kartı ve ram bellek hatalarında kasadan bip sesleri gelmesi gerekir. Hiç ses gelmiyor mu?

Sen yine de şunları bir dene;

Ekran kartını sök

2h4j7f5.jpg

işaretli yerleri bildiğin lastik silgiyle temizle. Aynı işlemi ram'ler için de yap. Kaç tane ram varsa çıkart temizle.

Sonra hepsini tekrar takıp bilgisayarı başlat.

Monitörün turuncu led ışığı yanıyor görüntü gelmiyor diyorsun monitörün görüntü kablosunda bi problem olabilir imkanın varsa sağlam bi bilgisayarda monitörü dene derim kablonun pimleri zarar görmüş olabilir bi kontrol et...

(Hep genel sorunlar göz önünde tutuluyor ama ufak arızalarıda unutmamak lazım)

Dostum bu sorun cok başıma geliyor 22 tane pc var internet cafemizde tabi her ne kadar temizlisekte toz oluyor yıne ekran kartı ve ram slotunun icine tozlar giriyor pc calışıyor ama ekrana ne görüntü ne hata veriyor ekran kartını&ram ı cıkartıp slotlarındaki tozları temizledikten sonra tekrar tak sorun düzelcektir

Düzelmez ise Ekran Kartı ve Ram bir başka bir pc dene olmaz ise servisin yolu tut

butür sorunlarda sırayla takip etmen gerekenler şunlar

1- ekran kartına giren kabloyu dene veya degiştir

2-ekran kartını sök hafif bir temizlikten sonra tak veya degiştirme imkanın varsa başka bir kartla dene

3-son olarakta açılış sesini duymuyorsun sanırım ,diger baglantılarıda kontrol ettigini söylüyorsun son olarak açılıştaki bip seside eger gelmiyorsa geçmiş olsun anakartın problemli sanırım

arkadaşım ben başımdan gecen olayı anlatayım bnm arkadaş cafede görevli ve bi pc de aynı senin anlattığın sorun vardı bnde üstte arkadaşların dediği gibi baştan ekran kartında ve ram da aradım sorunu ama onlarda bi sorun yokmuş power suply tam olarak elektirik veremediği için ekrana hiç görüntü gelmiormuş yeni bi power suply taktım taş gbii çalışıyo şu an yane demek istediğim power suply ide bi kontrol et istersen

• 8 ay sonra...

Genellikle bu tür sorunlar monitöre güç veren güç kablosundan kaynaklanabilir.Başka bi güç kablosu denedinmi.Bu sorunla bende karşılaşmıştım baktıysan güç kablosunun içinde 3 tane kalın pim var onların yerinde olup olmadığını kontrol et.

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

Güvenlik Paketi v1

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=107534[/CODE]

Genellikle bu tür sorunlar monitöre güç veren güç kablosundan kaynaklanabilir.Başka bi güç kablosu denedinmi.Bu sorunla bende karşılaşmıştım baktıysan güç kablosunun içinde 3 tane kalın pim var onların yerinde olup olmadığını kontrol et.

Monitör'e Güç Gitmese Led Işığı Yanmaz :D .. Sende nasıl Bir Sorun Oldu Acaba Ayrıntılı Anlatırmısın Deneyim Kazanıyım..

Monitör'e Güç Gitmese Led Işığı Yanmaz :D .. Sende nasıl Bir Sorun Oldu Acaba Ayrıntılı Anlatırmısın Deneyim Kazanıyım..

Ben demiyorum ki led ışığı yanmıyor diye.Bendeki sorun güç kablosunun içindeki pimler kırılmıştı.Yazıcının kablosuyla denedim tertemiz çalıştı.

Tekrar dan sana demiyorum led yanmıyor dikkatli oku.Ondan sonra hataları ayıklamaya çalış.

Paşam Bu Konudaki Sorun Ne Senin Buraya Yazdığın Sorun ne Power Kablonda Temazsızlık Varsa Monitöre Hiç Elektirik Gitmez Dolayısıyla Led Filan Hiçbirşey Yanmaz.. Adamın Led Işığı Yanıyormuş Fakat Ekrana Görüntü Gitmiyormuş.. Konunun Başını, Hiç Bişiyi Okumadan Yorum Yazıyorsun... Diyorsun Bu Sorunla Bende Karşılaşmıştım Senin Sorunun Power Kablosu Adamın Sorunu Kasa İçinde Apayrı Dünyaların İnsanlarısınız.. Daha Geçen Uyardım Seni Bilmediğin Konularda Yorum Yazma Diye.. Bariz Post Kasıyosun Ama Ne Diyebilirimki Benim Etim Ne Budum Ne..

Sen Bu Sorunu Kaç Sene Önce Yaşadın Acaba (Merak Ettim) ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...