Jump to content

T13 De Shell32 Hatası

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar..Yeni sistemim için shell32 dosyasında biraz oynama yapmıştım.T13'de böyle bir hata verdi.Shell32 dosyasında bir hata yaptığımı düşünmüyorum ama...?

hatavarsx2.jpg

Bilgisi,düşüncesi,tahmini olan ? :D

Edit:Tamam dedikten sonra kurulum sorunsuz devam etti.Masaüstü geldi.Herşey normal.Shell32'ye eklediğim geçiş AVI'leri çalışıyor.Diğer eklediklerimde çalışıyor.Ama hata nerede bilmiyorum.

Bu hatanın sebebini ne son sor ne ben söyleyeyim. Durup dururken oluyordu bende bazen Cd yaparken. Şükür artık olmuyor.. Yeniden yapıyordum.

Kurulu sistemde de görülebiliyor, ortaya çıkıyor bu hata. İlla cd yaparken değil, her zaman bozulabiliyor. Google'dan baktım şimdi sorun yaşayan az değil her türlü..

Daha önce kurulu sistemde KB925902 yaması bu soruna yol açıyordu. Bu güncellemeyi yüklemek düzeltiyor: KB935448(entegre edilmiş olmalı gerçi herhalde sende?) Bana fazla mantıklı gelmese de Realtek sürücü programının da (RTHDCPL.EXE) bu dll'i arayıp soruna yol açtığını söyleyen var hotfix de onunla alakalı.

Burada ise;

KB925902 ve KB928843 hotfixlerinden kaynaklanan bir sorun olduğu belirtilip KB935448 yamasının yüklenmesi tavsiye edilmiş..

Benim tahminim bunlar değil, eklediğin bir temadan kaynaklanabilir, Dll hatası da olabilir direkt..

Örnek;

Burada bir kişi bilirsiniz Crystal Xp teması (dll de değiştiren..) temasını yüklediğinde sorun almış, kaldırınca düzelmiş vs..

Please register to see this content.

Elindeki shell32'den emin olma o kadar derim, sorunsuz çalışması hata vermeyeceği anlamına gelmez. Boyutu önemli, Avi de hafif olmalı. Yoksa anlamsız hatalar oluyor yerine tam oturtulsa bile..(bayağı zor..)

User32 hakkında geniş bilgim yok ancak sistem değişkenlerini düzenleyen çok önemli bir Api olduğunu biliyorum, bu olmadan birçok fonksiyon ve yazılım çalışmaz.

Barış,shell32 dosyamda bir problem yok bence.Çünkü 3 defa yeniden yaptım.Shell32 dosyası sorunsuz yükleniyor.migrate.exe diyor zaten hata başlığında..NR'nin 23 Aralık çıkışlı paketini kullanıyorum.Daha önce modifiye ettiğim sistemlerde hiç böyle bir hata almadım.KB935448 güncellemesi NR Update Pack içerisinde yer almıyor..Bunu da svcpack klasöründen kuruluma nasıl dahil edebilirim.

efe sorun 23 aralık güncelleme paketiyle ilgili olmadığını söyleyebilirim.Zira ben onu entegre edip xp cd si yaptım.Sonradan düüzenlediğim(shell32.dll dahil buna)35-40 sistem dosyasını da pakete ettim Ve 3 ayrı sanal pc kurdum.Hiçbiri sorun vermedi.

Büyük ihtimalle shell32.dll dosyanda sorun var.Sana tavsiyem orjinal shell32.dll yi xp cd ne at.ve sanal pc de dene sorunun ondan olup olmadığını anlamak için...Saygılarımla

Ya zaten hata var demedim.Sadece KB935448 güncellemesinin bulunmadığını söyledim.Şimdi VISO'nun Shell32 dosyası ile bir kurulum deneyeceğim.İlgilendiğin için teşekkürler.Saygılarımla :)

Barış,mesaj kutunu boşaltamayı düşünüyor musun ? :)

Barış,shell32 dosyamda bir problem yok bence.Çünkü 3 defa yeniden yaptım.Shell32 dosyası sorunsuz yükleniyor.migrate.exe diyor zaten hata başlığında..NR'nin 23 Aralık çıkışlı paketini kullanıyorum.Daha önce modifiye ettiğim sistemlerde hiç böyle bir hata almadım.KB935448 güncellemesi NR Update Pack içerisinde yer almıyor..Bunu da svcpack klasöründen kuruluma nasıl dahil edebilirim.

EFE KB935448 adlı güncellemeyi rvm yada nLiteden entegre et.(Addon Entegre Eder Gibi Entegre Et yani.)

Shell32.Dll'yi Doğru Düzenlediğine Eminmisin? O Hatayı Ben Hiç Almadım Kurulum Esnasında.

Shell32 de birşey yapmadım ki..AVI geçişleri ekledim sadece.Kurulu sistemim üzerinde Replacer ile değiştirdiğimde bile çalışıyor.Yani shell32'de bir sorun yok.Bakalım şimdi temiz shell32 attım sanalda deniyorum.Yine aynı hatayı verirse.nLite ile entegre edeceğim.

Nasıl oldu anlamıyorum ama sorun shell32.dll'deymiş :)

Yanlış birşey yaptığımı sanmıyorum.Restorator ile düzenledim VISO'nun shell32.dll.res dosyasını.Sonra sürükleme yöntemi ile shell32.dll üstüne atıp kayıt ettim.Makecab yapıp yallah I386 dedim :)

2.Denediğim yol ise VISO'nun içindeki shell32.dll.res dosyasını atıp kendi düzenlediğim .res dosyasını koymak oldu.XP'ye VISO kurdum.Test ederken yine aynı hatayı verdi.

VISO'nun shell dosyası oldukça iyi ama benim tek düzetmek istediğim.Dosya kopyalarken AVI geçişinin pencereye oturmasıydı.Arada 1-2 CM'lik boş bir alan kalıyor farkettiyseniz.

• 4 ay sonra...

aynı hatayı bu sabah bende aldım shell32.dll' de sorun yok gezmediğim site kalmadı bazen tema bazende güncellemelerden biri buna neden olabiliyor (muş )

Nerden biliyorum ? Güncellemeleri entegre etmeden denedim aynı hatayı vermedi

(sorun güncellemelerin birinde ama hangisi bilmiyorum o kadar çok güncelleme varki :)

Değerli arkadaşlar...

bu sorunun çözümü temiz bir shell32 dosyası..bugün öğen saatlerinde bende bununla ilgili bir konu açmıştım ve sağolsun konuyla ilgilenen arkadaşım bana cvp yazarak temiz shell32 dosyasının linkini o başlık altında paylaştı..dosyayı indirdim ve sözde hatalı olan dosyamdan iconları aldım ve temiz shell32 ye tekrar koydum hata almadan kurulumu tamamladım..

ayrıca herhangibir şekilde avi değişikliği yapıyorsanız avilerde sorun çıkartabiliyor.illaki avi kullanmak isteyen arkadaş olursa 7ISOdaki shell32 yi düzenlesin daha sağlıklı olur kanaatindeyim..

iyi çalışmalar

yanlış alarm :) bendeki sorun güncellemelerde değilmiş tekrar denedim shell32 hatalı ama anlamıyorum video boyutları simge boyutları hep aynı acaba shell32.dll' dilinin türkçe olması fark edermi ? yada modifype bu işi halledermi ? Allah'ın günü çok deneyip görücez

Efe ben Morning'e katılıyorum.Yeni hazırladığım V'ISO da aynı hatayı alıyordum.Sorunun shell32 nin aşırı büyümesinden olabileceğini düşünerek orjinal shell32'yi yükleyip edit yapmadan sistemi tekrar denedim ve böyle bir sorun çıkmadı.Aslında bu sorunu tamam deyip geçtikten sonra sistem çalışıyor.Onuda denedim yani..Ama ileride sorun çıkarır mı belli değil.Ayrıca kimse henüz kurulum esnasında hata veren bir sisteme güvenmez.Belki hata bile değil ama görünüş öyle..

yapacam ben hallettim o hata muhabbetini artık :D gerçi yaptım dün shell32 yi ama denetim masasındaki simgeler değişmedi :D

Bazı simgeler başka dosyaların içinde... shell32 de olmayan da var...

Ya zaten hata var demedim.Sadece KB935448 güncellemesinin bulunmadığını söyledim.Şimdi VISO'nun Shell32 dosyası ile bir kurulum deneyeceğim.İlgilendiğin için teşekkürler.Saygılarımla :D

Barış,mesaj kutunu boşaltamayı düşünüyor musun ? :D

KB935448 güncellemesi SP2 içindir, bu güncelleme hhctrl.ocx dosyasını güncelliyor, versiyonuda 5.2.3790.2847, ama sen SP3 üzerine bir sistem yapıyorsan SP3 CD'sinde zaten en güncel olan 5.2.3790.4110 versiyonlu hhctrl.ocx dosyası var, yani KB935448 güncellemesini entegre etmenin bi anlamı yok, bence hata dosya büyüklüğünden de değildir, ama eklediğin avinin hangi codec ile ve hangi formatta kodlandığı çok önemli, Windows kurulumda yada kurulumdan sonra hali hazırda belli codec ile kodlanan avileri oynatabilir, sorun bundan kaynaklanıyor olabilir..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...