Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

Birkaç güne 7600 yani final gelecek onla sıfırdan kurun bence.

Bu arada aşağıdaki PC'ye x86 mı x64 mü daha uygundur?

Intel Core2Duo 2.20 Ghz>>Overclock yapıp 2.53 Ghz yaptık.

2 GB Bellek

Diğer özellikleri yazmama gerek yok herhalde.

x86 kur morning x64te tam performans alamassın...

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Windows 7 Explorer 8 Problemi

Arkadaşlar Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Özür dilerim

Sorunum Şu Windows 7 Kurdum Kullanıyorum Yanlız Bir Problem Var Masa Üstünde Explorer Yok Masaüstü Özelleştirde de Yok Ayrıca Kısayol Var Ama BEnim istediğim orjnal olan yani geçmişi sil program ayarlarını soforla gibi özelliklerin olduğu kısayol

internette çok yönetm denedim olmadı yardımlarınızı bekliyorum

merhaba arkadaşlar benim sizden ricam bu windows 7 cd sine türkçe dil paketini nasıl eklerim bunun bir yöntemi varmı acaba

ilginiz ve alakanız için şimdiden çok teşekür ederim

IE6 yüklemek imkansız.IE8'i beğenmeyip IE6'yı beğeneni de ilk defa gördüm.Güvenli olmayan dandik bir tarayıcı IE6 :rolleyes: çok kötü deneyimlerim var.

Neyse, W7'ye IE8 gömülüdür,eski sürüme dönemezsin ama benim yaptığım gibi Firefox kurabilirsin.

Ben de 7600 yorumlarımı yazayım bari.

Kuzenlerin PC'ye kurdum 7600.16385'i (32 Bit.64 bitte sıkıntı yaşarım diye 32 bit kurdum)

Özellikler:

Intel Core2Duo E4500 2.2 Ghz (Overclockla E5200 yaptık,2.53 Ghz) (5.9 puan aldı)

2 GB Bellek (5.5 Puan aldı)

512 MB Geforce 8500GT ekran kartı (Aero'dan 4.6 Oyunlrdan 5.5 aldı)

320 GB Samsung Harddisk (5.9 aldı)

Orta derece sistemin bu kadar yüksek puan alması şaşırttı doğrusu(Aerodan 4.6 aldı ama saymıyorum ben onu) Ortalama 4-5 arası bekliyordum ben.

En son 7100 kurup uzun süre kullanmış biri olarak ilk gözlediklerim çok hızlı kurulması (15 dakika sürdü sanırım) sürüm seçtirmesi,performans iyileştirmeleri ve

uyumluluk artması olmuş.Ha bir de yeni arkaplanı.

Ayrıca sürücülerin nerdeyse tamamını yükledi, ses,ekran kartı,ethernet vs. Bir tek webcam sürücüsünü tanımadı onu da aygıt olarak gördü ama açamadık henüz.

O sürücülerle Burnout Paradise the ultimate Box oynadım.XP ile arasında performans farkı yok.

Bus Driver,COD2,COD4,Crysis,Sims 2,3,Half-Life 2,NFS5,NFS Most wanted,Trackmania United Forever gibi bir çok oyun çalışıyor.

COD2'de biraz sıkıntı çektim onu da Anti-Alasing'i oyundan kapatıp Nvidia Control Panel'den açarak çözdüm.

F.e.a.r. 1 biraz kastı onu da güncelleyince biraz daha akıcı oldu.

NFS2 çalışmıyor.Renkler bozuk.

Eski dos oyunları da açılmıyor ama DOSBox yükleyince açıldı.

Programlara gelirsek, AIMP2 son beta Windows 7 ile uyumlu. Simgesinin üzerine gelerek programı açmadan oynatma işlerini yapabilirsiniz,tıpkı WMP12 gibi.

Antivirüs uyumluluğu gelişmiş.Action Center'dan bile antivirüsü güncelleyebilirsiiz. Ben Antivir son sürüm kullandım,%100 uyumlu çalışıyor.

WLM2009 yine Superbardan kontrol ediliyor saatin yanına gitmiyor. Uyumluluğu XP Sp3 yapınca düzeliyormuş sanırım.

Ultraiso,utorrent,JDownloader,Firefox 3.5,Unlocker,WinRAR 3.80,antivir,ares sorunsuz çalışıyor.

Daemon Tools'un son sürümü de Win7 ile uyumlu artık.

Hiç sevmediğimden UAC'yi yine kapattım. Ama UAC ayarları daha esnek artık biliyorsunuz.

En güzel özelliklerden biri de Codec yüklemeden film seyredebilmek.FLV formatını oynatamadı ama :\

WMP12 altyazı da açmıyor maalesef.Anlaşılan MPC/VLC ikilisine devam.

Sakın ola aktive etmeye kalkmayın yoksa RC lisansına döner PC'nin süresi 2010da dolar.

Edited by morning

Ben de 7600 yorumlarımı yazayım bari.

Kuzenlerin PC'ye kurdum 7600.16385'i (32 Bit.64 bitte sıkıntı yaşarım diye 32 bit kurdum)

Özellikler:

Intel Core2Duo E4500 2.2 Ghz (Overclockla E5200 yaptık,2.53 Ghz) (5.9 puan aldı)

2 GB Bellek (5.5 Puan aldı)

512 MB Geforce 8500GT ekran kartı (Aero'dan 4.6 Oyunlrdan 5.5 aldı)

320 GB Samsung Harddisk (5.9 aldı)

Orta derece sistemin bu kadar yüksek puan alması şaşırttı doğrusu(Aerodan 4.6 aldı ama saymıyorum ben onu) Ortalama 4-5 arası bekliyordum ben.

En son 7100 kurup uzun süre kullanmış biri olarak ilk gözlediklerim çok hızlı kurulması (15 dakika sürdü sanırım) sürüm seçtirmesi,performans iyileştirmeleri ve

uyumluluk artması olmuş.Ha bir de yeni arkaplanı.

Ayrıca sürücülerin nerdeyse tamamını yükledi, ses,ekran kartı,ethernet vs. Bir tek webcam sürücüsünü tanımadı onu da halledeceğim.

O sürücülerle Burnout Paradise the ultimate Box oynadım.XP ile arasında performans farkı yok.

Crysis, Sims 3,COD4,Half-Life 2 gibi bir çok oyun çalışıyor.

COD2'de biraz sıkıntı çektim onu da Anti-Alasing'i oyundan kapatıp Nvidia Control Panel'den açarak çözdüm.

Uyumsuz olarak Bir tek f.e.a.r. problem çıkardı biraz kasıyor.Ne yaptıysam olmadı. Ancak çözünürlüğü düşürerek çözebildim.

Programlara gelirsek, AIMP2 son beta Windows 7 ile uyumlu. Simgesinin üzerine gelerek programı açmadan oynatma işlerini yapabilirsiniz,tıpkı WMP12 gibi.

Antivirüs uyumluluğu gelişmiş.Action Center'dan bile antivirüsü güncelleyebilirsiiz. Ben Antivir son sürüm kullandım,%100 uyumlu çalışıyor.

WLM2009 yine Superbardan kontrol ediliyor saatin yanına gitmiyor. Uyumluluğu XP Sp3 yapınca düzeliyormuş sanırım.

Ultraiso,utorrent,JDownloader,Firefox 3.5,Unlocker,WinRAR 3.80,antivir sorunsuz çalışıyor.

Hiç sevmediğimden UAC'yi yine kapattım. Ama UAC ayarları daha esnek artık.

En güzel özelliklerden biri de Codec yüklemeden film seyredebilmek.FLV formatını oynatamadı ama :\

Şimdilik bu kadarla keseyim çünkü az sonra evden çıkmak zorundayız. Sonra devam ederim :)

hocam deneyimlerini aktardığın için teşekkürler, ben şimdi bu sürüme türkçe yama entegre olmuşunu kullansam bi fark olur mu? çünkü onda önceki sürüme ait türkçe yama kullanılmış, walla kaç gündür ubuntu ile uğraşıyorum ve maalesef atinin verdiği saçma sürücü desteği yüzünden içaçıcı bir sonuç alamadım o yüzden artık windows 7ye bel bağlamış durumdayım. şimdi windows 7 için artık driver kendi kendine bulunup yükleniyor ve codecleründe tamamı yüklümü geliyor acaba? birde ben dediğim gibi arakdaşın yamaladığı sürümü mü kullanmayım, yoksa kendinden orjinal türkçe rtm ne zaman çıkar?

ille de Türkçe kullanmak istiyorsanız Türkçe rtm yi bekleyin

umarım windows 7 final sürüm için çıkarılacak crack bootloader ile alakalı olmaz çünkü macosx+xp+w7 üçlü-açılış kullanıyorum

Yeni sürüm çıkması imkansız gibi 7600.16385 final diyorlardı. Onu bırakalım da ya bugün ya da 6 ağustosta msdnye geliyor ingilizcesi ama Türkçe ne zaman çıkar bilmiyorum.

Yeni sürüm çıkması imkansız gibi 7600.16385 final diyorlardı. Onu bırakalım da ya bugün ya da 6 ağustosta msdnye geliyor ingilizcesi ama Türkçe ne zaman çıkar bilmiyorum.

msdn i bende okudum 6 agustos diyorlar bir kaç yerde daha gördüm yabancı sitelerde ondan önce gelmez ama sha1 crc degerleri msdn e baglı bi blogta yayınlanmış sızar gibime geliyor

Indirdiginiz iso lar orjinal mi degil mi diye kontrol etmek istiyorsaniz asagidaki bilgilerle denetleyebilirsiniz:

* Windows 7 Retail Ultimate E englisch (x86)

Name: 7600.16385.090713-1255_x86fre_cliente_en-us_Retail_UltimateE-GRMCEULFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x953EFBCC

SHA-1: 0xBC10F09B86DCBAF35B31B0E6FBA7D006ACAAD28D

* Windows 7 Retail Ultimate E englisch (x64)

Name: 7600.16385.090713-1255_x64fre_cliente_en-us_Retail_UltimateE-GRMCEULXFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x77BE890E

SHA-1: 0x029DCCEDD7691206010F84CE58343405A4DA92C9

* Windows 7 Retail Ultimate englisch (x86)

Name: 7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0xC1C20F76

SHA-1: 0x5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

* Windows 7 Retail Ultimate englisch (x64)

Name: 7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x1F1257CA

SHA-1: 0x326327CC2FF9F05379F5058C41BE6BC5E004BAA7

Kaynak:

Please register to see this content.

morning 6ağustosta linkler eline geçer mi? Bir an önce indirip onu kurayım, Türkçe şart değil zaten artık sisteme hiç bir şekilde Türkçe yazılım yüklememeye özen göstereceğim şu anda ingilizce rc sürümünü kullanıyorum..

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...