Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daha once 7yada vısta kullanmadım bugun 7 kurdum ama drıverlara nerden bakıcam cozemedım yardımcı olan arkadaslara sımdıden tesekkurler.ses yok pcde onu halletsek yeter

ses kartın veya çipsetin neyse sitesine gir ve varsa win 7 ,yoksa vista uyumlu sürücüsünü indir ve kur sorunun çözülecek.

ben realtek in ac 97 vista uyumlusuyla sorunumu çözdüm.

yeni derken tam 1 yıl oluyo alalı olmazmı yine ??

Anladıgım kadarıyla su aralar alanlar icin gecerli ve sadece anlasma yapılan üreticiler icin gecerli olucak.Söyle acıklamıslar sitede:

Yeni bir bilgisayar mı arıyorsunuz?

Yeni bir bilgisayar ve Windows 7 istiyorsunuz, öyle mi? Sorun değil. bilgisayar alırken yaptıgınız yatırımı korumanıza yardımcı olmak için l bilgisayar üreticileriyle birlikte çalıştık. Aşağıdaki şirketler, Windows 7 Yükseltme Seçeneği * için koşullara uyan seçkin bilgisayarlar sunmaktadır. Koşullara uyan bir bilgisayarı hemen satın alın, ardından Windows 7 piyasaya çıktığında yazılım yükseltmesini edinmek için üreticilerin bu konudaki bilgilendirmelerini takip edin.. Fiyatlar ve teslim yöntemleri farklılık gösterebildiğinden lütfen eksiksiz ayrıntılar için üreticinin web sitesine bakın.

Sunulan dizüstü bilgisayarlar

Windows Yükseltme Seçeneği için koşullara uyan kişisel bilgisayarlardan yalnızca birkaçı aşağıdadır:

Daha fazla dizüstü bilgisayar

Katılımcı kişisel bilgisayar üreticileri

Ülke: Türkiye

[değiştir]

Acer

Alienware

Chem USA Corp.

Dell Computer Corp.

Falcon Northwest

Acer

Alienware

Chem USA Corp.

Dell Computer Corp.

Falcon Northwest

Acer

Alienware

Chem USA Corp.

Dell Computer Corp.

Falcon Northwest

ellerıne saglık anlatım ıcın ben kullanıyorum wın ultamete fakat sevmedıgım yonetıcı olarak kullanamıyorum belkıde bılmedıgım bır sey vardır ılla bılgısayar adı artı kullanıcı adı ıstıyor kurulumda ve daemon hakıkatten bılgısayarı mah vedıyordu format attım saat ve tarıh formattan sonra 2020 ıdı saygılar

ellerıne saglık anlatım ıcın ben kullanıyorum wın ultamete fakat sevmedıgım yonetıcı olarak kullanamıyorum belkıde bılmedıgım bır sey vardır ılla bılgısayar adı artı kullanıcı adı ıstıyor kurulumda ve daemon hakıkatten bılgısayarı mah vedıyordu format attım saat ve tarıh formattan sonra 2020 ıdı saygılar

Demonun hangi sürümünü kullandın, son sürüm w7 uygun diye duymustum

Bugün Windows7 Ultimate E final sürümünü kurdum.. Sistem gayet başarılı ve en güzeli de Avrupa ülkeleri için çıkarılan sürüm olduğundan İnternetExplorer bu sürümde yok :download1:

windows 7 bende kurmak isitiyorum ama bir türlü kuramadım yaww yüklenecek hhd seçecem bölümdeki hddler kayıp oluyor ve şöyle bir veriyor "hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamamı tıklatın" pls yardım edermisiniz

sistemimde ;

gigabyte ep45c-ds3r

e8500 cpu

4 gb ocz 1066

500 gb sata hdd

Evet arkadaşlar bildiğimiz gibi Windows 7 yi uzunca bir süredir hepimiz heyecanla bekliyoruz. Şimdiye kadar çoğumuz her çıkarılan beta sürümü indirip denedik ve yine bir çoğumuz hani Hızlı Başlat nerde? Hızlı Başlat yokmu? diye sorduk. Ben şimdiye kadar herhangi bir yerde rastlamadım bu Hızlı Başlatın yerini söyleyen veya şöyle yaparsanız, şuraya bakarsanız görürsünüz falan diye yol gösteren. Ben kaçırttıysamda kusuruma bakmayın.

i10965_hzlbalat1.jpg

Şimdi ben size Hızlı Başlatı nasıl oluşturacağımızı göstermeye çalışacağım. Korkmayın hiç zor değil herkesin kolayca yapabileceği şekilde.Tabi bu sözüm acemilere ve benim gibi az bilenlere İleri düzey kullanan arkadaşlara bir sözüm yok.

Başlat Çubuğuna sağ klik yapıp Araç çubuklarına geliyoruz oradan da açılan pencereden Yeni Araç Çubuğu diyoruz.

i10966_hzlbalat2.jpg

Açılan pencerede Klasör yazan yerdeki yola %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch kopyalayıp yapıştırın ve Klasör seç deyin.

i10967_hzlbalat3.jpg

Hızlı Başlat'ın oluştuğunu göreceksiniz. İlk olarak sağ tarafta oluşuyor,

i10964_hzlbalat.jpg

siz bunu yine başlat çubuğuna sağ klik yapıp Görev Çubuğunu kilitle'nin işaretini kaldırararak,

i10969_hzlballcl.jpg

başlat Çubuğunu serbest bırakır ve Hızlı Başlat araç çubuğunun yanındaki çizgiye mausunuzu basılı tutarak sol tarafa başlata kadar çekerek herzamanki gibi alıştığınız yere bu araç çubuğunu alabilirsiniz.

i10968_hzlbalat5.jpg

Edited by mehmet69

• 2 hafta sonra ...

ya arkadaslar windows 7 ye hasta oldum yükledim ama hani ilk kurulunca masa üstünde sadece çöp tenekesi oluyor ya ee bilgisayarım belgelerim expl. felan bir türlü masa üstünde çıkartamadım ya tamam baslat değişti o biliyorum ama bilgisayarımı felan nasıl çıkartacam bir ilgilenirmisinz çubuk üstünde çıkıyor ama sinir oluyorum sadece orada cıkmasına çocaman yer var niye sıkışalım

İlk mesajda 64 bit programlar yazılmış çok güzelde,

o programları niye bir başlık altında bulamıyoruz ben 64 bit yükledim program bulamadım doğru dürüst 32 bite geçtim....

Ricam 64 bit programları paylaşalım.

Arkadaşlar Akşam bilgisayarı normal olarak kapattım, Sistemde c'de xp d'de ise win 7 yüklü, Bu akşam açtım bilgisayarı açılışta bir hata verdi, İngilizceden biraz olsun anladığıma göre win 7 dvd'sini takıp sistemi açıp onarma yapın diyordu, Sonra dediğini yaptım ama açılışta sistem seçenekleri çıkmıyor yanlızca win 7 açılıyor.

Birde sormak istediğim başaka birşey var, Skystar2 digital kartım var ve Progdvb programında kullanılmak üzere graphedit programıyla yaptığım kodek ayarlarını save as xml seçeneğiyle kaydetmek istediğim zaman "unable to create a file" hatası veriyor. Dosyanın ismi yazıyor ama içeriği sıfır bayt acaba win 7 mi izin vermiyor dosyayı kaydetmem için. (Yönetici olarakta çalıştıyorum sonuç aynı.)

ya arkadaslar windows 7 ye hasta oldum yükledim ama hani ilk kurulunca masa üstünde sadece çöp tenekesi oluyor ya ee bilgisayarım belgelerim expl. felan bir türlü masa üstünde çıkartamadım ya tamam baslat değişti o biliyorum ama bilgisayarımı felan nasıl çıkartacam bir ilgilenirmisinz çubuk üstünde çıkıyor ama sinir oluyorum sadece orada cıkmasına çocaman yer var niye sıkışalım

2pqmlqw.jpg

Windows 7 ile gelen yeni media playerde mini mode sorunu yaşıyorum.Hani Xp de aşağı alıp mini ekranda film falan izlemeye yarayan özellik.

Windows 7 de bunu açamıyorum.Biraz araştırdım ama genede yapamadım.Araştırma linkini vereyim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Please register to see this content.

Windows 7 ile gelen yeni media playerde mini mode sorunu yaşıyorum.Hani Xp de aşağı alıp mini ekranda film falan izlemeye yarayan özellik.

Windows 7 de bunu açamıyorum.Biraz araştırdım ama genede yapamadım.Araştırma linkini vereyim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Please register to see this content.

Arkadaşım bundan mı bahsediyorsunuz?

17261d1247158804t-windows-media-player-taskbar-toolbar-wmp_toolbar_in_win_7.png

Yoksa bundan mı?

15eu2b9.jpg

arkadaşlar kolay gelsin sorunum şu, iki hdd' dem var, birinde windows vista ultimate 64 bit, 2. hdd windows 7 ultimate 64 bit var. windows vista win7 yi yükledikten sonra aşirı derecede kasmaya başladı nasıl bu sorunu çözebilirim.

not: iki hdd yede ayrı ayrı kurulum yapıldı yani biri devre dişi vista kurdum, vista kurulu hdd yi sata kablosunu çektim win7 kurdum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...