Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

şimdi arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. bizim bu zaman kadar indirdiğimiz windows 7 7600 sürümleri iptalmi olacak?? birde 22 ekimde satışa sunulan windows 7 sürüm bilgisi kaç acaba?? 7600 16385 sürümünden farkları varmı. bu bilgilere ihtiyacım var indirmek için. ufak birşey değilki meret indirmek 1 günümü alıyor en az... teşekkür ederim...

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar bende yeni bilgisayarı ile W7 kullanmaya başlayanlardan biriyim. Ve memnunum çok güzel W7 fakat işlemcimi fsb çarpanı ile oynadığımda altta verdiğim resimler gibi bir durum oluşuyor. Bunun sebebini bilen yada daha önce bu türden ir şeye rastlamış biri varmı ?

everest32.jpg

cpuzr.jpg

everest900.jpg

son resimde altı çizili olan kısım devam lı değişiyor çarpan sayısı ile birlikte

Xp de böyle bir sorun yok.

15 20 sayfa okudum ama ya ben görmedim yada yazılmamış acaba ilk kurulduğunda kaç gb yer kaplıyor, ben xp için 20gb kullanıyordum ve sadece programlar kullanıyorum bana yetiyor oyunları başka yere kuruyorum acaba yetermi bu bana

Arkadaşlar benim laptop;

Centrıno 2 p8600 2.4 ghz 3mbcache,4 gb ram,512 geforce9600M gs özelliklerine sahip casper Nırvana marka bir cihaz..Ben xp mağduruyum şöyle ben bilgisayar bölümü öğrencisiyim aynı zamanda 3 yılda bilgisayar şirketinde çalışmışlığım var..Fakat ben bu işi çözemedim..Kimsede çözemedi..Laptop ilk geldiğinde vista vardı anında sildim xp yükledim ama xp yükledikten sonra makine tuhaflaştı şu zamana kadar 50nin üzerinde format attım 1 yılda her türlü xpyi denedim ama laptop bu özellkilere rağmen 2 3 dk gibi sürelerde açılıyordu yada 3 5 kullanımdan sonra bidaha açılmıyordu..Bende en son çare geçen ay win7 yükledim orjinalden kopya ve serialide sitesinden aldım..Yanlız bundada sürekli donmalar oluyor özellikle ilk açılışta masa üstü geldiğinde 15 20 saniye beklemek lazım yoksa hemen vıstadaki gibi donuyor ekran beyazlaşıyor...Wın7'nin bu donması bana gerçekten kriz geçirtiyor

***2.sorun ise ekran kartımı birincil ekran yapamıyorum yani 1.ekran olarak makine onboard olan vga'sını görüyor:S ben kendi ekran kartımı seçtiğimde ekran kararıyor..bunu çözemedim.

***4 gb ram'i desteklemiyor***

***Performans olarak kaynak kullanım xpyle hemen hemen aynı..Mesela şuanda msn açık ve bu site açık 980 mb ram %13de cpu kullanılıyor.

***Bizler bilgisayar öğrencisi olduğumuzda aklınıza gelmiyecek kadar çok programla haşır neşiriz ama işte her programı desteklemiyor ve halen birçok bilinmiş büyük firmaların programları win7'ye göre ayarlanmıyor..

***Formattan sonra ekran kartı hariç tüm driverları tanıyor***Bu çok güzel bir özellik..Ekran kartınıda vısta drıverı ile tanıtabiliyorsunuz***

***Ultimate sürümü var bende görsellik gerçekten harika yani herşeyin pratiği var hatta iso dosyasını bile nerosuz yazdırabiliyorsunuz***

***Şu zamana kadar linux,ubuntu,azure,pardus,xp,vısta,vs vs vs her işletim sistemini kullandım benim kanaatım eğer win7 üzerinde daha çok çalışma yapılırsa aslında birazda zaman geçmesi lazım çünkü yamalar patchler updatelerle sürekli yükleniyor,win7 xpnin yerini alacaktır gönlümüzde...Yazdıklarım arasında yanlışım varsa k.bakmayın..

Edited by smillero

arkadaşlar ben laptopuma vin7 kurmak istyorum ama orjinal ve en son sürümü istyorum sitede bir çok sürüm var bı kac ay önce indirdim kurdum gayet guzel ama final ve son rurumu istyom hangsi oldugun bilen varmı.teşekkürler....

peki hızlı başlat nerede yaw bu vistada
Hızlı Başlat yok. Gerekte Yok. Eğer Masaüstünü Gösteri arıyorsan saatin sağındaki dikdörtgene tıklaman yeterli.

Hızlı Başlat burda arkadaşlar.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=110305

15 20 sayfa okudum ama ya ben görmedim yada yazılmamış acaba ilk kurulduğunda kaç gb yer kaplıyor, ben xp için 20gb kullanıyordum ve sadece programlar kullanıyorum bana yetiyor oyunları başka yere kuruyorum acaba yetermi bu bana

20 Gb yeterde arkadaşım sen genede 25 veya 30 Gb ayırsan olur.

Windows 7 türkçeyi yi lisanslı olarak kurdum xp 350 mb civarında ram harcıyordu windows 7 970 mb ram harcıyor.Anlamadım hani ram tüketimi xp den daha iyi diyorlardı anlamadım.

Asus notebook a kurdum işlemci T7700 2.4 Ghz,3 Gb ram, 250 Gb ekran kartı gforce 8600gs,250 Gb hdd

bende kurdum teşekkür ederiz ama media player yokdu buldum bitane kurdum o da hatalı çıktı sonra kaldırdım 11 i kurdum ondada hala mp12 kurulu diodu bnde sinirlendim prgrm files deki media player ı sildim şimdi media player yok ama yeniden kurmak istiyorum ne yapmayılım.Sildim ya media player ı şimdi de mp 11 i kurarken "Şu an bilgisayarınız için hiçbir windows media player güncelleştirilmesi karşıdan yüklemeye ve kurmaya hazır değil." die bi hata alıyorum lütfen yardım edin ya napcam bilmiyorum yeniden mi kursam win7 yi? :s

bende kurdum teşekkür ederiz ama media player yokdu buldum bitane kurdum o da hatalı çıktı sonra kaldırdım 11 i kurdum ondada hala mp12 kurulu diodu bnde sinirlendim prgrm files deki media player ı sildim şimdi media player yok ama yeniden kurmak istiyorum ne yapmayılım.Sildim ya media player ı şimdi de mp 11 i kurarken "Şu an bilgisayarınız için hiçbir windows media player güncelleştirilmesi karşıdan yüklemeye ve kurmaya hazır değil." die bi hata alıyorum lütfen yardım edin ya napcam bilmiyorum yeniden mi kursam win7 yi? ŞU AN WİN 7 N KURULU O YÜZDEN OLABİLİR Mİ? :s

bende kurdum teşekkür ederiz ama media player yokdu buldum bitane kurdum o da hatalı çıktı sonra kaldırdım 11 i kurdum ondada hala mp12 kurulu diodu bnde sinirlendim prgrm files deki media player ı sildim şimdi media player yok ama yeniden kurmak istiyorum ne yapmayılım.Sildim ya media player ı şimdi de mp 11 i kurarken "Şu an bilgisayarınız için hiçbir windows media player güncelleştirilmesi karşıdan yüklemeye ve kurmaya hazır değil." die bi hata alıyorum lütfen yardım edin ya napcam bilmiyorum yeniden mi kursam win7 yi? ŞU AN WİN 7 N KURULU O YÜZDEN OLABİLİR Mİ? :s

Arkadaşım nasıl yok MP anlamıyorum bak burada MP

15eu2b9.jpg

acaba bilgisayarım simgesini sağ tıklayıp yönet menüsüne tıklayarak gelen pencerede soldaki listede hizmetleri tıklayp sağda çıkan listenin tamamının resmini gönderebilcek olan varmı nedense bütün hizmetler durdu hiçbişi yapamıyorum :D

Edited by soulcubee

teşekkür ederim hizmetleri çalıştırdım ama

şuanda hiçbir programımı çalıştıramıyorum hiçbirşey çalışmıyor internet explorer nasıl çalıştı hayret ettim görev yöneticisini çalıştırmak istediğimde :

"böyle bir arabirim desteklenmiyor"

diye hata veriyor bilgisi olan varmı

adszjfh.png

Edited by soulcubee

Konu ıcın tesekkurler guzel konu olmus .

Üstte bi mesajda arakdas demıss XP 350 MB RAM HARCIYOR WIN7 ISE 970 MB RAM HARCIYOR DEMIS VE WINDOWS7 XP DEN DAHA AZ harcamıyormu demıs

arkadaslar bende oyle duymustum xp den daha az harcadıgını acaba o zaman nıye bole daha fazla ram kullanıor ?

Sistem geri yükleme denen birşey var. Olmazsa tak windows 7 dvd sini onar de. Halletsin herşeyi :D

nasıl olduysa bu hatalarla birlikte sistem geri yükleme de durdurulmuş geri yükleyemiyorum dvd ile nasıl halledicem :S

acaba regeditten bana .exe ve .lnk uzantısının registry kaydını .reg uzantılı olarak gönderebilcek varmı :)

bu arada .reg de işe yaramadı hala programları çalıştıramıyorum.

.exe uzantılı dosyalarda çalıştır ve aç komutları yok :)

Edited by soulcubee

nasıl olduysa bu hatalarla birlikte sistem geri yükleme de durdurulmuş geri yükleyemiyorum dvd ile nasıl halledicem :S

acaba regeditten bana .exe ve .lnk uzantısının registry kaydını .reg uzantılı olarak gönderebilcek varmı :)

bu arada .reg de işe yaramadı hala programları çalıştıramıyorum.

.exe uzantılı dosyalarda çalıştır ve aç komutları yok :D

Arkadaşım şurayı bir incele belki yardımı dokunabilir.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=109725&hl=

benim windows 7 internetten indirdiğim dosyayının kayıt yerini masaustu gösterince hata veriyor dizin izinleri vs gibi bir hata veriyor sonra tekrar indirince aynı dosyayı aynı yere kayıt edince sorun olmuyor. neden olabilir acaba ?????

ayrıca sadece internet degil başka bi yerden dosya kopyalarkende sorun cıkartıyor win 7 orijinal msdn ... modlu bios var dell marka laptop ta yapıyor bunu

fikirlerinizi bekliyorum

• 2 hafta sonra ...

Merhaba;

Öncelikle ağ paylaşımı ile ilgili açıklamalarınız için teşekkürler.

Ayarları yaptım ama henüz denemedim.Benim başka bir sorunum var.

FarCry yüklerken (error:1603 fatal error during installation) şeklinde bir uyarı çıkıyor ve yükleme sona eriyor.İşletim sistemim 7 ultimate.

setup.exe de sağ tıklayıp uyumluluk ile ilgili seçenekten xp sp2/3 ayarlarıyla da kurmayı denedim ancak sonuç aynı.Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...