Jump to content

"uygulama Düzgün Başlatılamadı" Hatası

Berdush_03
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Windows 10'da yaklaşık 3 aydır aynı sorunla karşılaşıyorum. Hangi Windows 10'u kurarsam kurayım bir müddet sonra bu hatayı alıyorum.

Bunun bir çözüm yolunu bilen varsa yardımlarını bekliyorum.

error.jpg

Edited by Berdush_03

• Administrator hesabına geçip, Uac,defender,smartscreen vd. koruma ve dosya koruma yazma engellerini kapatarak rahat ve iletisiz bir ortam sağlanabilir. Genellikle kullandığım yöntemdir her ne kadar çok fazla w10 'da vakit geçirmesemde bu yönlü bir iletiye hiç denk gelmedim tahminim  açılan hesapla ilgili olarak , yetkilendirmelerle alakalı olabileceğini ilk etapta düşünmekteyim.
  • w10 cloud e-mail hesaplarıylada açıldığında online giriş yapıldığında da, belki bu tarz hesap içerisinde kısıtlılık  olan bir sorunda olabilir.Klasik bildiğimiz isim ve şifreyle giriş yerel direkt hesap açılarak tam yetkilerin verildiği hesap üzerinden işlem yapıldığı taktirde sanıyorum engeller ve iletilerde çıkmaması gerekmekte.
  • Administrator / Yönetici hesabıyla direkt hesap açmakta çoğu zaman yetkilerin tamamen elde olmasıda bu yönlü engelleride hepimizin bildiği üzere ortadan kaldırmakta.
  • Benim ilk aklıma gelen bu oldu şimdilik. Belki farklı gelişmelerden kaynaklı olma ihtimalide olabilir diyeceğim ama,kullanılan w10 işletim sisteminin alt yapı bileşenlerinin netframework 3.5/4.7-8 + ve C++ paketlerinin tam yüklü olması,sürücülerinde tamamen güncelliğininde olduğunu varsayarsak eğer,üstteki işlemlerle beraber bu eksikliklerin oluşundan kaynaklıysa eğer tamamlandığı taktirde, sorun teşkil etmeyeceği kanaatindeyim saygılarımla. :) 

& Administrator hesabı , açma kestirme komut: Net user administrator /active:yes

• Like 1