Jump to content

İsraili Ve Yaptıklarını Protesto Ediyoruz!

Bultar

Recommended Posts

Ey düşman sen benim ifadem ve hızımsın...

Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın...

Bence şehit olan kardeşlerimizden daha kötü durumda, belki acınacak durumda olan bizleriz. Değerlerinden koparılmış, kimliğini her gün daha da yitiren bir millet... Bu Yüce Türk Milleti bir zamanlar cihan hakimiydi...Bütün dünyayı adalet, barış ve kardeşlikle donatmış, her insana( Hristiyan, Yahudi, Rum, Ermeni) özgürlük vermişti. Onlar bizde adalet ve insanlık, şefkat bulmuşlardı. Şimdi o yüce millet; tarihe şan ve şeref vermiş, dünyaya adaletle hükmetmiş atalarımızdan biz ne kadar uzağız. Kendi içinde birbirine düşmanca bakan, kardeşliğini bir ve tek olma duygusunu, bütün değerlerini yitirmiş, zayıf, kimliksiz şaşkın bir millet...Hey Allah'ım kime acımalı? Kime ağlamalı, neden dövünmeliyiz? Gerçekten hangisine??? Diriliş, silkinme ve uyanma vakti gelmedi mi hala??? Medet Allah'ım! Önce bize medet ki; dünyada ezilen, sömürülen, alçakça, vahşice katledlen bir kulun bir mazlum kalmasın. Hepsinin yardımına koşacak o eski gücü bu asil millete geri ver...Bütün insanlık, adalet, merhamet, insan hakları neymiş, bunun huzurunu, mutluluğunu, insanca yaşamanın onurunu yaşasın... Medet Allah'ım Medet senden...Uyandır derin uykumuzdan bizi...Acınacak halimizle, Filistinli kardeşlerimize ağıt yakmaktan başka bir şey gelmiyor elimizden... Rabbim o şehit yavrularımızın senin huzuruna çıktığımızda bizden davacı olmaması için bizim elimizden onlar için gelen tek şeyi yapabiliyoruz. Onları Cennetinde yüksek mertebelere ulaştır... Şefaatlerine ulaştır bizi...Ey Yahudi! Ey Allahın gazabına uğramış lanetli toplum! Sanmayın bu tekerlek kalır tümsekte!... Bir gün elbet bizim ebed bizimdir. Gün doğmuş, gün batmış ebed bizimdir. Sanmayın o kardeşlerimizin kanı boşa akmaktadır. Onlar tüm İslam ümmetinin uyanışı uğruna akıttılar kanlarını. Ve siz hiç şüphe etmeyin onların kanlarında boğulacaksınız çok yakında...Allah'ın laneti üzerinize olsun Ey Yahudiler! Ey onların yardakçısı, pis siyonistler! Ölüm ve sonsuz azab üzerinize olsun!

Bir kaç sene önce yazdığımız bir yazı...sanki bu günü anlatıyor.

kurtbey99 arkadaşımızın da belirttiği gibi aslında Biz İmtehandan Geçiyoruz.

Gerçekten kardeşmiyiz?

Çıkarcı ilişkilerin çepeçevre kuşattığı, “merhaba”ların-“hatır sormaların” bile zaruret olduğunda uygulana geldiği bir dünya oluşturduk.

Güç ve iktidarın, mal ve itibarın adam topladığı bu sahte dünya aslında, insanlığın yanlışlığını fark ettiği, ama yinede içinde rol almaya devam ettiği bir kurgu, bir oyun gibi sanki.

Bu yönüyle kötü kokan dünyanın içinde, bir gül gibi kokusuyla, bir çiçek gibi nadideliği ile fark edilen, o şefkatli ve muhteşem önderin(s.a.v) öğrettiği, bizzat yaşayarak örneklik ettiği kardeşlik göze çarpıyor! Yakın olmayı vurguladığı, riyasızlığı ve samimiyeti hatırlattığı için beklide, adının özenle seçildiği kardeşlik müessessi…

İslam tarihi boyunca bu kardeşliğin istenen ölçüde anlaşılması ve doğru uygulanması, bu gün hissedilen o güzel koku olarak, uygulanışının fevkalade tezahürleri ile günümüze kadar gelmiştir. Ayetlerde vurgulanan ensar-muhacir ilişkisi, insanlık tarihinde bir eşi daha görülmemiş olan Rasülullahın (s.a.v) öğretisinde temellenmiş, müthiş bir örneklik ve insanlığa verilen müthiş bir mesajdır. -....onlar, kendilerinde bir açlık (ihtiyaç) olsa bile, (kardeşlerini) öz nefislerine tercih ederler.Kim nefsinin cimri ve bencil tutkularından korunmuşsa, işte onlar felah (kurtuluş) bulanlardır. (59-Haşr:9) Kurtuluşun ve felahın adresi olarak kelamullahta anlatılan davranışlar, elbette İslam tarihinde çokça uygulandı. Ve bunun sonucu olarak Allahın nimetinin kuşatıcılığı değişik şekillerde tezahürlerle tarihe nakşoldu.

Sözü edilen çıkarcı dünyada avamiane tabirle aptallık olarak adlandırılacak olan bu ve benzeri davranışlar aslında aklın ve akıllılığın göstergesiydi. Zira insanı yaratan, kurtuluşun böyle olduğunu bildiriyor ve tarihte bunun öyle olduğuna örnekleri ile tanıklık ediyordu.

-.Mü’minler ancak kardeştirler! (49-Hucurat:10) Rasülullahın ve ona tabi olanların uygulaya geldiği bu kardeşlik olgusunu en iyi muhafaza eden şeyin “ümmet bilinci” olduğu hatırdan çıkarılmadan, Rasülullahın öğretisi olan kardeşliği yeniden dirilmemiz bu ayeti kerimenin gereğidir

Öte yandan, bu gün kendi algılayışımızla ortaya koyduğumuz ve kendimizce uygulaya geldiğimiz, ama bir türlü Allah(c.c)ın rahmetinin ve nimetinin kuşatıcılığı sonucunu getirmeyen bir kardeşlik gerçeğide karşımızda durmaktadır. Bu sonuç, elbette kardeşlik algımızdaki bir takım eksikliklerimizin altını çizmektedir.

Samimiyetle söylemek gerekirse, her birimiz İslam kardeşliğini benimsiyoruz. İstisnaları dışarıda tutarsak, hepimiz kendi alanımızda kardeşliğin gereklerini kişisel tercihimizle! sınırlayarak uygulamaya çalışıyoruz. Fakat ya mensup olduğumuz cemaati yalnızca kardeş görüyoruz (ki bunu hiçbir zaman, elbette söylemiyoruz ama uygulamalarımız onu gösteriyor) ya da, islamın öngörmediği kişilik de taşısalar kardeşlikte, bildik çevremizi ve yakınlarımızı daha öncelikli tutuyoruz. Bu da “ben” merkezli düşünüyor olmamızdan kaynaklanıyor mutlaka.

Akidemizi oluştururken, tabiidir ki “ben”diyerek hareket ederiz.”E”şhedü, ben şahadet ederim deriz. Buradaki “ben” ifadesi, hür irademizle, ben olarak, kendi kabulümüz ve seçimimizle iman edip, akidemizi öyle oluşturuyor olduğumuzun kanıtıdır. Akidenin oluşumunda”ben”liğimizi devreden çıkaramaz, “ben” olarak düşünüp öyle de tasdik ederiz. Oluşan bu akidenin uygulama alanlarındaysa, artık”ben”değilizdir.”Biz” olmuşuzdur. Hür olan”ben”lerin, düşünen ve sorumlu olan “ben”lerin, önderliğini Allah elçisinin yaptığı, hareket kaynağının vahiy olduğu “ben”lerin oluşturduğu topluluk olmuşuzdur. Yani “ümmet” olmuşuzdur! Ümmet bilinci “ben” merkezli değil, “biz” merkezli düşünüp öyle hareket etmemizi ister.

Çıkarcı ilişkileri ile kötü koktuğunu ifade ettiğimiz dünyanın uyguladığı gibi, mal ve mevkii, güç ve itibar eksenli bir, hasta ruhlu davranış modelinin aksine, zayıf, ama Mü’min, tanınmamış, ama Allahı (c.c)bilen fakir, ama hasletleriyle zengin olabilecek insanlarla İslam bizleri kardeş kılar. Bunun akside olabilir elbette. Hem zengin, hemde hasletlerle yüklü, hem güçlü, hemde Mü’min de olabilir. Ama ilişkilerdeki kıstaslarımızı belirleyen unsur, asla ama asla içinde bulunduğu itibar, mal, güç veya kariyeri olamaz! İslamen övülen hasletleri ve teslimiyeti ölçüsünde kardeş olur, kardeş biliriz. Tabi kardeşliğimizi bölgeler ve coğrafyalar da sınırlayamaz. Dünyanın neresinde olursak olalım, bu kıstaslardaki her Müslüman kardeşimizdir elbette!

Şimdi bu çerçeveden hareketle, kan kardeşimizin, öz kardeşimizin Filistin de yaşadığını

hissedip, İsrail zulmü altında kanı akıp, canı yanarken…,nasıl rahat oturabildiğimizi açıklayalım!.....Veya Irakta,Afganistanda,Çeçenistanda,Guantenamoda,ebu-Garibde öz kardeşimiz işkence görürken, nasıl,hangi izahla alış-veriş yapıp,güzel giyinip, umursamaz ve göz yaşı akıtmayız?Bunu, “kardeşliğe” olan itibarımız ölçüsünde cevaplayabilir miyiz?

Unutmayalım, adı geçen yerlerde yaşayan Müslümanlar geri adım atsalar, başlarını açsalar, ölçülerini islama göre değil de “onlara” göre belirleseler, Müslümanlık diye tutturmasalar, zulüm görmeyecekler veya öldürülmeyecekler! Yani Müslüman olmasalar, rahat yaşayacaklar,fakat Müslümanlar ki, rahat yaşayamıyorlar...Hatta bir dolusu hiç yaşamıyor!..

Hani Müslümanlar kardeşti?

Sahi, yoksa biz oradakilerle kardeş mi değiliz!???

Selam ve Dua ile..

İsraili Ve Yaptıklarını Protesto Ediyoruz! edelim etmesine de,

Ben ayrıca, İsrail'in yaptıklarının karşısında laf salatasından öteye gidemeyen, başta Arap devletleri olmak üzere tüm diğer ülkeleri de protesto ediyorum :)

Filistinde yaşanan vahşet için göz yaşı döküp Amerika ve İsrail ile..,

Ekonomik, askeri ve siyasi ilişkisini kes(e)meyen bütün ülkeler akan her damla kandan sorumludur.

nalet olsun bunlara allah verecektir belalarını abi artık haber bile izleyemiyorum yeter ama ya bunların herbir malını kullanmassak anca 1 yılda olmasada 15 yıl sora 1 kaç milyon dolar zarara ugratırız başkla yolu yok bi arkadaş pepsi kotu demiş sende içme kardeş gormuyomusun adamların halını yazık ya bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum saygılar konuyu sabitlerseniz seviniriz

yeryüzünün bütün zalimlerini lanetliyorum. bu vesileyle bamşta amerika ve israil olmak üzere tüm zalim devletleri kurum ve şahısları zalim olmaları dolayısıyla kınıyor ve lanetliyorum. bu noktada buradaki kardeşlerimi destekliyorum. zalimler için yaşasın cehennem.

Tüketiciler Birliğinin boykot çağrısını çok önemli gördüm. Gazze?de yaşanan drama ilişkin elimizden hiçbir şey gelmiyor. Hiç değilse bu çağrıya kulak verelim.

İsrail?in Gazze?de gerçekleştirdiği katliamı finanse etmeyeceklerini belirten Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Av. M. Bülent Deniz; ?tüketimden gelen gücümüzü kullanıyor ve İsrail-ABD. ve İngiliz mallarını boykot ediyoruz? dedi.

Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Av. M. Bülent Deniz konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

İsrail?in Gazze?de 27 Aralık tarihinden bu yana gerçekleştirdiği katliamda, yüzlerce Filistinli yaşamını yitirdi, binlercesi yaralandı.. Sağ kalmayı başaranlar halen ilaç ve gıda eksikliği nedeniyle her an yaşamlarını yitirme tehdidi altında bulunuyor.

Yaşanan kanlı süreç dünya halklarının yoğun tepkisine yol açmıştır.. Ülkemizde de, saldırıların başladığı günden bu yana geceli-gündüzlü protesto eylemleri gerçekleştirilmektedir. Türkiye coğrafyasını paylaşan milyonlar, İsrail tarafından yürütülen bu soykırıma olan tepki ve nefretlerini sokaklarda dile getirmekte, öte yandan bu katliamı gerçekleştiren İsrail ve İsrail devletinin işbirlikçisi ABD. ve İngiltere?ye karşı tüketici boykotu seçeneğini uygulamaya koymaktadırlar. Bu sürecin sonucunda tüketici tarafından boykot edilecek mal ve hizmetlere ilişkin çeşitli listeler hazırlanmakta ve hızla yaygınlaşmaktadır.

Tüketiciler Birliği;

-Küreselleşen ekonomik düzende, mal ve hizmetlerin milliyetinin kesin olarak tespitindeki güçlük,

-Boykot edilecek mal ve hizmetlerin yerine ikame edilecek başkaca ürünlerin tespitinde yaşanabilecek güçlük,

-Boykot edilecek mal ve hizmetlerin ülkemizde üreticisi, satıcısı ve lojistik ve servis hizmetlerini sunan girişimin yerli sermaye olma olasılığı ve ülkemizde bu nedenle oluşabilecek istihdam sorunu nedeniyle ülke boykotuna her zaman ihtiyatlı yaklaşmış, ancak ?bıçağın kemiğe dayandığı? noktada, tüketimden gelen gücün ?gerçekleştirilebilir? nitelikte ?boykot? olarak örgütlenmesi sürecini yönetmiş ve desteklemiştir.

Yakın dönemde ABD. nin Irak?ı işgali, Danimarka ile yaşanan karikatür krizi ve Fransa?da Ermeni yasa tasarısı olaylarında, Tüketiciler Birliği tarafından boykot seçeneği kullanılmış, kararlılıkla gerçekleştirilen boykot eylemleri başarıya ulaşmıştır.

Örgütsüz olarak gerçekleşme eğilimindeki tüketici boykotu sürecinde oluşturulan ve elden ele dolaşan boykot listelerinde yapılması kuvvetle muhtemel yanlışlıkların önlenmesi, tüketimden gelen gücün etkili ve kararlı bir şekilde yönetilmesi ve en önemlisi yaşanan ?Gazze? sürecinde, ?bıçağın kemiğe dayandığı? noktaya gelinmiş olması nedeniyle Tüketiciler Birliği, bir kez daha ?boykot? seçeneğini ülkemiz tüketicisinin dikkatine sunmaktadır.

Tüketiciler Birliği tarafından yapılan araştırmalar ile İsrail, ABD. ve İngiliz milliyetine sahip veya bu ülkelerdeki firmalarla iş ortaklığı ve işbirliği içinde olan firmalar, bu ülkelerin simgesi haline gelmiş dünyaca bilinen markalar veya açıkça silahlı kuvvetlere fon aktardıklarını açıklamış olan firmalar tespit edilmiştir. Tespitlere ilişkin araştırmalar devam ettirilmekte olup boykot listesi sürekli olarak güncellenecektir.

Kamuoyundan beklentimiz, olası yanlışlıklara meydan verilmemesi bakımından Tüketiciler Birliği tarafından oluşturulan ve açıklanan listeye itibar etmeleri ve bu listede yer alan ürünleri boykot etmeleridir.

İlk aşamada;

-Frito Lay firmasına ait: Lay?s, Doritos, Cheetos (cips)

-Danone firmasına ait; Hayat Su, Evian Su (içecek), -Danette, Danino, Danone, Activa (meyveli yoğurt, yoğurt),

-Elite Cafe,

-Unilever firmasına ait: Becel, Flora (margarin), Lipton (içecek), Calve, Knorr (hazır gıda), Algida, Magnum, Carte D?or (dondurma), Axe, Rexona, Signal, Dove, Lux, Omo, Vim, Cif, Domestos (kozmetik ve temizlik)

-Philip Morris firmasına ait: Marlboro, L&M, Chesterfield, Parliament, Virginia Slims, Lark, Muratti (sigara),

-British American Tabocco firmasına ait: Dunhill, Kent, Pall Mall, Viceroy, Lucky Strike (sigara)

-Coca Cola firmasına ait: Cappy, Coca Cola, Fanta, Sprite, Nestea, Turkuaz, Schweppes, Damla Su, Doğadan, Sen-Sun (içecek)

-Pepsi Cola firmasına ait: Tamek, Pepsi Cola, Yedigün, 7Up, Fruko, Aquafina

-Starbucks kafe zinciri

-Johnsons&Johnsons firması

-Mc Donald?s (fast food),

-Burger King (fast food),

-Kentucky Fried Chicken (KFC) (fast food)

olarak belirlenen firma ve markaları boykot kapsamına alıyoruz.

Türkiye tüketicisi tüketimden gelen gücünü kararlılıkla ortaya koyacak ve önceden olduğu gibi bu kez de zulmün sahiplerine hak ettikleri dersi verecektir.

Av. M. Bülent Deniz

Please register to see this content.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bunu en başta dedigim gibi elimizden birşey gelmiyor ne yapalım demekle olmaz !!

bireysel olarak yapacaklarımız toplumsal tepkiye dönecektir benim alacagım bir israil malı eger orada filistinlere sıkılacak kursun olarak gidecekse ben o malı almıyacagım bırakın muslumanlara yapılan katliyamları orada bir insanlık dramı yaşanmakta çocuklar öldurulmekte.

biz toplum olarak rahatına duşkun markalara önem vermekteyiz(bu benim göruşum)ama alternatif urun ve urunler mevcut hemde kalite olarakta iyi olan urunler var bir tuketici olarak bizler karar veririz piyasa biraz bilinçli ve dikkatli tuketim yapabiliriz.

burada yapılan tepkiler azdır bile bir konu daha var tabi ben burada bir kaç form acıldı ve silindi belki site yönetimi olarak haklı olabilirler ama şuda varki eyer biz kişi olarak birşeyler yapmassak boyle şeyleri çeşitli plarformlarda bunları dile getirmessek nasıl olacak birey olarak toplumsal hareketlerde bulunamayız bu paylaşım siteleri,mailler,yazılan yazılarla olur(ama duzeyli ve hakaret dolu degil bilinçlendirici yazılarla)

ben kola olayına çok guldum bunu yazmak istedim buraya:)şimdi ben kola içmiyorum ve saglıgım gayette iyi

yani şunu demek istyiyorum ben eyer kola içmessem saglıgımdan birşey kaybetmiyorsam sorun yok yani ölmeyecem demektir:)

ben kola içipte bir başkasının hayatınla oynuyorsam surun budur.

ben buradan herkese bizlerin birer bilinçli bir tuketici tepki veren ve bu tepkiyi gösterebilen birey oldugumuzu göstermeye davet ediyorum.

herkese saygılar

Şunların köküne kadar temizleyemedin hitler yerinde rahat uyumazsın umarım ;ne saygı duruşu ne de yürüyüşler hepsi boş bana göre bu kanıbozuklara yapacağınız en iyi şey sattıkları malları almamanız olur.

Allah’ım ümmeti gaflet uykusundan uyandır

Onları ölüm uykusundan dirilt

Allah’ım onların liderlerini ve yöneticilerini ıslah et

Allah’ım onların ellerini hak üzeri tut

Onların kalplerine senin korkunu ver

Onların kalplerinden kafirlerin korkularını çıkar

Onların kalplerine imanı yerleştir

Allah’ım onların işlerini ıslah et

Allah’ım onları islamla izzetlendir

Ve islamı onlarla izzetlendir

Allahım cihadı onlarla zenginleştir

Ey alemlerin rabbi

izzet senindir Allahım dinimizi izzetlendir

Dönüş sanadır

Allah’ım bize ulemamızı bereketlendir

Bizi onların ilmi ile faydalandır

Onların basiretlerini aç Onların derecelerini yücelt

Allah’ım onlara bize karşı hakkı söylet

Dinine yardım et

Onlar kınayıcının kınamasından korkmasınlar

Ey alemlerin Rabbi

Allahım bizi selahaddin gibi izzetli kıl

Allahım bizi Ömer gibi izzetli kıl

Allahım bizi Ebubekir gibi izzetli kıl

Allahım bizi Osman gibi izzetli kıl

Allahım bizi Ali gibi izzetli kıl

Ey Alemlerin Rabbi

Allahım islamı yeryüzünün her yerine hakim kıl

Dininin sancağını yücelt

Kafirlerin bayrağını alçalt

Allahım kafirleri rezil et

Allahım muhakkak ki onlar senin dinine düşmandırlar

ve senin dostlarını öldürüyorlar

Onlara büyük bir lanet ile lanet et

Allahım hain devleti sana şikayet ediyorum

Allahım onların liderlerini sana şikayet ediyorum

Allahım onlar azdılar ve kibirlendiler

Kardeşlerimizi katlettiler

Kız kardeşlerimize kötülük yaptılar

Çocuklarımıza şer bulaştırdılar

Bizlere mescidi aksayı men ettiler

Allahım onları sana havale ediyorum

Allahım domuzları ve maymunları sana havale ediyorum

Allahım bize şaşılacak kudretini göster

Allahım mescidi haramda ve mescidi nebevide

nasıl namaz kılıyor isek

bizleri mescidi aksada da iki rekat namazla rızıklandır

Yahudilere rağmen bunu bize nasib et

Ey alemlerin rabbi

Allahım kitabını yaşamayı nasib et

Allahım kardeşlerimize yeryüzünün her yerinde yardım et

Cihad bayrağını yücelt Dinini zenginleştir

İzzet senindir

Ey alemlerin rabbi

Allahım bizi filistinde bir araya topla

Ey alemlerin Rabbi

Allahım bizi ateşten koru

Ey alemlerin Rabbi

Allahım sen şüphesiz celalin ile yakın semaya inersin

Ve isteyen varmı ona vereyim dersin

Affedilmeyi isteyen var mı?

Affedeyim dersin

Allahım bütün günahlarımızdan sana istiğfar ediyoruz

Allahım sana tevbe üzerine söz veriyoruz

Allahım sana istikamet üzerine söz veriyoruz

Allahım sana ihlas üzerine söz veriyoruz

Ey alemlerin sahibi

Allahım senden rızanı ve cenneti istiyoruz

Ey alemlerin Rabbi

Allahım kitabımızı bize sağımızdan vererek bizi rahatlat

Ey alemlerin rabbi

Allahım senin nurlu yüzünle

bizleri karanlıklardan aydınlığa çıkarmanı isteriz

Senin nurlu yüzüne bakarak rızıklanmayı isteriz

Ey alemlerin rabbi

Ey yaratan Allahım Ey alemlerin sahibi

Ey göğün ve yerin Rabbi ve onlara

merhamet eden Allahım

Eğer sen bize azab edersen buna güç yetirensin

Eğer sen bize merhamet edersen

şüphesiz sen mağfiret edicisin

Ey alemlerin Rabbi

Allahım bu duamıza icabet ancak sendendir

Sen izzetlisin ve her türlü noksan sıfattan münezzehsin

Bütün nebilere selam olsun

ham alemlerin rabbine

ya rabbi dualarımıza icabet et

Ey yücelik ve cömertlik sahibi Rabbimiz

Ey güç ve izzet sahibi Rabbimiz

Filistin’deki müslüman kardeşlerimize yardım et

Allah’ım onların gönüllerini birleştir

Allah’ım onların attıklarını isabet ettir

Allah’ım onların ayaklarını sabit kıl

Senin ve onların düşmanlarına karşı onlara yardım et

Ey yücelik ve cömertlik sahibi Rabbimiz

Azgın siyonistler bozgunculukta ve taşkınlıkta

Bütün sınırları aştılar

Ey Rabbim sen onlara yetersin

Onların güçleri sana yetmez

Allah’ım onları mahv-u perişan eyle

Birliklerini dağıt

Onları diğer azgınlaşanlar için ibret kıl

Ey Hak olan Rabbimiz aşağılanmayı ve

Cezayı onların üzerine indir

Onları felaketlerle karşılaştır

Ey Rabbim onların bayrağını yeryüzünde dalgalandırma

Onları diğerleri için ders ve ibret vesilesi kıl

Ey Rabbim senin sözün kesin haktır

Buyuruyorsun ki bana dua edin size icabet edeyim

Ey Rabbim senin sözün kesin haktır

Yine sen buyuruyorsun ki eğer kullarım benden seni sorarlarsa deki ben onlara yakınım

Ey Rabbim işte bu sana olan duamızdır

Buna karşılık verecek sensin ey Rabbim

Ey Rabbim işte elimizden gelen budur ve tek güvencemiz sensin

Şanı yüce olan Allah’tan başka hiçbir güç ve kuvvet yoktur

LANET OLSUN İSRAİLE VE YANDAŞLARINA

Bu boykot işini bende destekliyorum ama onlar için bir anlamı olacağını sanmıyorum. Adamlar gene bildiklerini okuyacaklar. Dünyanın dört bi tarafına yayılmış bu soysuzlar. Hıristiyan alemide hiç bir şey olmamış gibi davaranıyor. Müslümanlar arasında birlik desen hiç yok. Yani boşa kürek sallıyoruz. Ahmedi Necat amcamda balon çıktı. Asıp kesiyordu şimdi çekildi kabuğuna. Üzgünüm ama yakında Filistin diye bir şey kalmayacak arkadaşlar! Canım Türkiyem'de hep kınamakla yetinecek :dribble:(

amerika nın ırak a yaptığının hesabı nasıl sorulamadıysa israil inde filistin e yaptığı sorulamıyor. birilerinin işlerine geliyor bi tek Türkiye bu olaya ses çıkarabildi ama elle tutulur bir şey yok ortada, adamlar ellerindeki yeni silahları test etmek amacıyla rasgele hedef vuruyorlar, ABD de Obamanın resmen başa geçmesiyle saldırıların duracağı ama o zamana kadarda israil in elinden geldiği kadar saldıraya devam edeceği biliniyor

Burada ne yazsak ne kadar konuşsak Masum Filistin halkının acılarına merhem olamayız. Ancak alçağa,haine, o insanlıktan nasibini almamış şerefsizlere şu veya bu şekilde tepkimizi göstermeliyiz. Allah Filistin halkının yar ve yardımcısı olsun, Filistin halkı daha fazla acı çekmeden İsrail'i helak etsin inşallah.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...