Jump to content

Bu Televizyon Nasıl? (alındı)

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

muhsin42, 18.09.2020 - 15:04 yazdı:

Ben SONY'ciyim. TV, Notebook ve Telefonum SONY. Diğer markalarla ilgili pek bilgi sahibi değilim.

Bende sony ciydim.  Z2 sony telefonum zaten iyice sıkılmıştım bazı arızalar ve sürekli kapaklarının açılmasından  hafıza kartıda telefonun içine kaçınca hafıza kartını bari kurtarma bahanesiyle telefonu hurdaya çevirdim.  öyle bir yere kaçmışkı hafıza kartı zaten başka türlüde çıkmazdı. Ama en sonunda kurtarmayı başardım. Ama telefon tırın altında kalmış gibi oldu. :) Yinede Sony telefon alacaktım. xperia z5 compact mıydı onda karar kıldım boya atması sorunu vardı , bir kaçta resmini görünce dedim sony bitti.  Aslında şu anda en kral telefonlar lenovo motorola ama Türkiyeye gelmiyor.  gelse zaten kapış kapış gider. bende sony den sonra Lenovo cu oldum. şu anda Lenovo P2 kullanıyorum.  Bu telefon şarj şampiyonu.  Bunun yanında yok yok telefonda. Bariz geride kalan tek özelliği kamerası.  Ama o da fotoğrafçı olmayan biri için yeterli düzeyde. Şu andaki 4000 tl bandındaki çoğu telefonu totalde geride bırakır.  Müthiş satış taktikleri geliştirdi satıcılar. ilk önce telefonun incelemesini gönderiyorr ardından önsipariş topluyor. vay telefonda şu kadar batarya varmış şu işlemci varmış millette hemen atlıyor. Ben 2. el aldım 1100 tl ye  3000 tl fazla versem Samsung galaxy a71 alssam hayatımmı değişecek yani..?

Ha bizim esas konumuz neydi yav :)  Benim Lg 43um7450pla televizyonuma nasıl çoklu ekran özelliği kazandırabiliriz?

Edited by abdulhey_

• 2 hafta sonra ...

Evet arkadaşlar televizyon olarak iyiki LG de karar kılmışım. Görüntü olarak standart mod bile yeterli ve daha nice ayar var. Ayrıntılar net renkler doygun TV izlemek ayrı bir zevk haline geliyor.  

Dediğim gibi tek eksik olan Multi view yani çoklu ekran özelliği. Yani ekranda aynı anda iki ayrı şey yapabilmek ekranı 2 eşit parçaya bölerek. Neyse bunun bir yolu yok sanırım.

Şimdi bir konu var , TV izlerken  kumandadaki bir tuştan bir menü yü açıp orada epey kullanışlı özellikler var. Bunlardan biride anlık görüntü alma. Ben bunu YouTube da yapmak istiyorum istedigim görüntüleri almak için fakat YouTube modunda bahsettiğim menü çıkmıyor. YouTube da bunu yapmanın bir yolu varmı?

Edited by abdulhey_

Demin televizyon ekranında bir bilgisayar adı belirterek bu bilgisayar TV nize bağlanmak istiyor dedi. Bende benim sistemlerden biri sanarak onay verdim. Az sonra da ilgili ad bağlanıyor dedi ve bağlandı. Ama baktım benim masaüstü değil. Adam birde tarihi bir yer gibi bir yere oturmuş kendi resmi herhalde masaüstü resmi yapmış. Ama çevrede tanıdığım bir komşuya falan benzemiyor. Tam başlat tuşuna basacaktım sihirli kumanda imleci ile bağlantı koptu.

Sonra gidip benim sistemlere baktım bilgisayar adı iki sistemimdende farklı. 

Yani başka bir bilgisayar. Ağımdan girmiş olabilir. Çünkü modeme sifre atamadım.

Fakat ben benim bilgisayardan girmeyi denedim başaramadım. Başkası başarıyor ben nasıl başaramıyorum  :)

sağ taraftaki bildirim kısmından bağlana tıklıyorum ama ağ üzerinden aygıt ı yani televizyonumu bulamadı. Ekran paylaşma ve içerik paylaşma var televizyonda ama yapamadım. Nasıl yapabilirim?

abdulhey_, 37 dakika önce yazdı:

Demin televizyon ekranında bir bilgisayar adı belirterek bu bilgisayar TV nize bağlanmak istiyor dedi. Bende benim sistemlerden biri sanarak onay verdim. Az sonra da ilgili ad bağlanıyor dedi ve bağlandı. Ama baktım benim masaüstü değil. Adam birde tarihi bir yer gibi bir yere oturmuş kendi resmi herhalde masaüstü resmi yapmış. Ama çevrede tanıdığım bir komşuya falan benzemiyor. Tam başlat tuşuna basacaktım sihirli kumanda imleci ile bağlantı koptu.

Sonra gidip benim sistemlere baktım bilgisayar adı iki sistemimdende farklı. 

Yani başka bir bilgisayar. Ağımdan girmiş olabilir. Çünkü modeme sifre atamadım.

Fakat ben benim bilgisayardan girmeyi denedim başaramadım. Başkası başarıyor ben nasıl başaramıyorum  :)

sağ taraftaki bildirim kısmından bağlana tıklıyorum ama ağ üzerinden aygıt ı yani televizyonumu bulamadı. Ekran paylaşma ve içerik paylaşma var televizyonda ama yapamadım. Nasıl yapabilirim?

Bluetooth?

Modeme modemin netine  bağlanmadan giremez, şifre güçlü ise de gücüne bağlı kırılması uzun sürer, girsede profesyonel olsa sizew göstermeden yapar yapacağını tv de ne yapabilecekse

Yanlışlıkla basmıştır ya da otomatik bağlan modundadır, onay vermişsiz yanlışlıkla Ağa girse onay istemez zaten

bir de bilmediğim ve beceremediğim ev içi ağ kurmak . yapılmadıysa nasıl girecek, t

Tv de android OS vardır muhtemelen, akıllı tv im olmadığı için fikrim yok.

Windows sistemli ağa wi-fi ile Android tabani Tv dahil olur mu onu d bilmiyorum?

Kesin olan bir şey var, başınıza ilginç olaylar geliyor : )

takılmayın derim

Kolay gelsin

Edited by efe34

efe34, 15 dakika önce yazdı:

Bluetooth?

Modeme modemin netine  bağlanmadan giremez, şifre güçlü ise de gücüne bağlı kırılması uzun sürer, girsede profesyonel olsa sizew göstermeden yapar yapacağını tv de ne yapabilecekse

Yanlışlıkla basmıştır ya da otomatik bağlan modundadır, onay vermişsiz yanlışlıkla Ağa girse onay istemez zaten

bir de bilmediğim ve beceremediğim ev içi ağ kurmak . yapılmadıysa nasıl girecek, t

Tv de android OS vardır muhtemelen, akıllı tv im olmadığı için fikrim yok.

Windows sistemli ağa wi-fi ile Android tabani Tv dahil olur mu onu d bilmiyorum?

Kesin olan bir şey var, başınıza ilginç olaylar geliyor : )

takılmayın derim

Kolay gelsin

Teşekkür ederim. sonradan bende benzer şeyleri düşündüm. Lg nin sistemi Webos. Fing diye bir program var telefonda ilgili ağı tarıyor ve bağlı tüm aygıtları gösteriyor. daha önceden girmiş aktif olmayanlarıda..  baktım hiç bilmediğim bir aygıt yok. Fing android telefon için play store da  ücretsiz sürümü var.

Televizyonun Ağ/ Bağlantı  kısmında ağ üzerinden ekran ve Pc içerik paylaşımı var vede ayrıntıları ile anlatılmış. Ama bilgisayarda eşleştirmeye çalıştığımda bulamıyor. yada ben başaramıyorum.

abdulhey_, 20 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim. sonradan bende benzer şeyleri düşündüm. Lg nin sistemi Webos. Fing diye bir program var telefonda ilgili ağı tarıyor ve bağlı tüm aygıtları gösteriyor. daha önceden girmiş aktif olmayanlarıda..  baktım hiç bilmediğim bir aygıt yok. Fing android telefon için play store da  ücretsiz sürümü var.

Televizyonun Ağ/ Bağlantı  kısmında ağ üzerinden ekran ve Pc içerik paylaşımı var vede ayrıntıları ile anlatılmış. Ama bilgisayarda eşleştirmeye çalıştığımda bulamıyor. yada ben başaramıyorum.

bluetooth stick var mı pc de desktop ise.

Wi-fi ile bağlantı sıkıntılı iş, zaten modeme bağlı oldukları için

Var çözümü ama karışık.

ben denedim, ççokta uğraşmadım

Edited by efe34

efe34, 7 dakika önce yazdı:

bluetooth stick var mı pc de desktop ise.

Wi-fi ile bağlantı sıkıntılı iş, zaten modeme bağlı oldukları için

Var çözümü ama karışık.

ben denedim, ççokta uğraşmadım

bluetooth stick vardı pek verimli çalışmadı sonradanda komple bozuldu bir dahada uğraşmadım. bazı içerikleri  eğer doğru eşleşirse kendisi bile devreye sokuyor. mesela telefonu eşleştirmiştim. youtube da bir şey oynatırken bunu televizyonunda izlemek isterseniz buraya tıklayın diye uyarı veriyor. Biraz yaşlandım doğrusu daha önceden böyle bir şeyi çözmeden bırakmazdım şimdi o kadar uğraşmıyorum.

önemliyse uğraşırımda önemli değilse uğraşmıyorum.

abdulhey_, 10 dakika önce yazdı:

bluetooth stick vardı pek verimli çalışmadı sonradanda komple bozuldu bir dahada uğraşmadım. bazı içerikleri  eğer doğru eşleşirse kendisi bile devreye sokuyor. mesela telefonu eşleştirmiştim. youtube da bir şey oynatırken bunu televizyonunda izlemek isterseniz buraya tıklayın diye uyarı veriyor. Biraz yaşlandım doğrusu daha önceden böyle bir şeyi çözmeden bırakmazdım şimdi o kadar uğraşmıyorum.

önemliyse uğraşırımda önemli değilse uğraşmıyorum.

ugrren ile Baseus markalardan verim alabildim sadece bt stickte

5.0 ya da 5.x olanlar sanılanın aksine4.xx lerden daha kötü

çoksevdiğim tp-link marka bile başarılı değil bu konuda

efe34, 2 dakika önce yazdı:

ugrren ile Baseus markalardan verim alabildim sadece bt stickte

5.0 ya da 5.x olanlar sanılanın aksine4.xx lerden daha kötü

çoksevdiğim tp-link marka bile başarılı değil bu konuda

daha önceki konuda bir arkadaş mini Pc al hiç bir şeye ihtiyacın kalmaz demişti. Aslında ben o konuyu da daha önceden düşündüm. Hatta çok inceledim Türkiyede satılan mini pc ler ile aliexpress de falan satılanları en iyisi sony idi galba ama şu anda bir tv parası kadarda en azından o vardır.  iyide lüks biraz yada bana öyle geliyor. Bilgisayarda kullandığım içerikleri televizyonda pek kullanmam şahsen. Onun için gereksiz buluyorum. Ama akrabaların çocuklar falan gelirse oyun oynayalım falan derken Tv yide bozarlar. :) 

velhasılı laptopmu alsam  falan derken yine Desktopta karar kıldım.

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

daha önceki konuda bir arkadaş mini Pc al hiç bir şeye ihtiyacın kalmaz demişti. Aslında ben o konuyu da daha önceden düşündüm. Hatta çok inceledim Türkiyede satılan mini pc ler ile aliexpress de falan satılanları en iyisi sony idi galba ama şu anda bir tv parası kadarda en azından o vardır.  iyide lüks biraz yada bana öyle geliyor. Bilgisayarda kullandığım içerikleri televizyonda pek kullanmam şahsen. Onun için gereksiz buluyorum. Ama akrabaların çocuklar falan gelirse oyun oynayalım falan derken Tv yide bozarlar. :) 

velhasılı laptopmu alsam  falan derken yine Desktopta karar kıldım.

Nluetoth stick mi?

20 30 tlden başlıyoren fazla 50 dir baeseus marka bile . mouse klavte dongle ı gibi bir cihaz. isimsiz  olanlarda iş görüyor, driver yüklemesi vs çok meşakkatli tp-linkte bile

baeseus ve Ugreen tak çalıştır (Baeseus dah a iyi bu arada kendi deneyimim)

Please register to see this content.

efe34, 11 saat önce yazdı:

Nluetoth stick mi?

20 30 tlden başlıyoren fazla 50 dir baeseus marka bile . mouse klavte dongle ı gibi bir cihaz. isimsiz  olanlarda iş görüyor, driver yüklemesi vs çok meşakkatli tp-linkte bile

baeseus ve Ugreen tak çalıştır (Baeseus dah a iyi bu arada kendi deneyimim)

Bleutooth konusunu geçtik efe gardaş :)  yinede lazım olabilir verdiğin bilgiler için teşekkür ederimde..  Bilgisayar evin bir köşesinde Tv diğer ucunda. Onun için kablosuz ağdan girmeyi çözmem lazım öncelkle. Anlattığım gibi dün akşam yabancı biri Tv me pc ekranını bağlamayı başardı. elalem nasıl başardıysa benimde başarabilmem lazım.

Bu arada dediğim gibi bir arkadaş mini PC tavsiye etmişti.  Türkiyede olanlara baktım genelde ikinci elciler 400- 800 arası satıyorlardı. ama iş görecek iyi olanları Aliexpress Amazonda falan vardı Sony marka diye hatırlıyorum. Onlarda o zaman yani bundan en az 2 yıl önce 2500 tl idi.

EDit : Yanlış anladıysam özür dilerim. Sony mini pc bulamadım. bilinmeyen marka var bir sürü Aliexpress te. ortalama 400 Dolar. x 7.80  3120 TL  

Please register to see this content.

Edited by abdulhey_

Zaten sayın @abdulhey_  sokak jargonuyla hitap şekli bir.

İkincisi Kafka ya da Nietzsche kitaplarını daha kolay anlıyorum

Covid mutasyonunu da sanki?

özetle hiç bir şey anlamadım , girdiğimede pişman oldum,

Ağ mı kurmak istiyorsunuz , linkteki pc ile daha mı kolay oluyor bu iş bilmiyorum,

Şu linki atayım umarım işe yarar ama-bunu da kompleks bir hale getirebilirsiniz  uyarayım , gerisine karışmam

Bir daha da topiğinize mesajıızna yazmam, rahatsızlık verdiysen affola (zamanında monitör önerisi için açtığım konuyu bu topikle karışrırdı

hatta müdahale edip tv al diyene kadar burayı linkledi ben de takibe almışım??= , sizi eleştirdi  3 yıldır aynı konu açılıyor diye (foruma üye olma rtarihi 1 temmuz 2020), : geçmiş mesajlarınız bakmış vs.,

ben de onun mesajlarına baktım, 2. bir nickle girdiğini anladım siz bu  yazıya karşılık olarak

şizofreni gibi bir tanıda bulundunuz , mesajımı editledim

başka bir topikte yie birine şizofreni tanısı koydunuz,

Tarz farklı kısacası : benim kafam basmıyor özetle

bu link bir ara ağ kurma konusu için p.m. ilew sorduğum bir Üstad dan gelmişti bana okumaya fırsatım olmadı , belki işinize yarar

sağlıcakla..

Spoiler

Edited by efe34

efe34, 5 dakika önce yazdı:

Zaten sayın @abdulhey_  sokak jargonuyla hitap şekli bir.

İkincisi Kafka ya da Nietzsche kitaplarını daha kolay anlıyorum

Covid mutasyonunu da sanki?

özetle hiç bir şey anlamadım , girdiğimede pişman oldum,

Ağ mı kurmak istiyorsunuz , linkteki pc ile daha mı kolay oluyor bu iş bilmiyorum,

Şu linki atayım umarım işe yarar ama-bunu da kompleks bir hale getirebilirsin uyarayım , gerisine karışmam

Bir daha da topiğine nesajına yazmam, rahatsızlık verdiysen affola (zamanında monitör önerisi için açtığım konuyu bu topikle karışrırdı

hatta müdahale edip tv al diyene kadar burayı linkledi, sizi eleştirdi  3 yıldır aynı konu açılıyor diye (foruma üye olma rtarihi 1 temmuz 2020), : geçmiş mesajlarınız bakmış vs.,

ben de onun mesajlarına baktım, 2. bir nickle girdiğini anladım siz bu  yazıya karşılık olarak

şizofreni gibi bir tanıda bulundunuz , mesajımı editledim

başka bir topikte yie birine şizofreni tanısı koydunuz,

Tarz farklı kısacası : benim kafam basmıyor özetle

bu link bir ara ağ kurma konusu için p.m. ilew sorduğum bir Üstad dan gelmişti bana okumaya fırsatım olmadı , belki işinize yarar

sağlıcakla..

İçeriği Gizle

Efe bey sizinle hatırlıyorum ilk temasımızda zaten tartışma değil baya atışmıştık. Yeni değil epey oldu hatırlıyorum. 

1. Yeminle bu ani çıkışlarınızı anlamıyorum. .! Ben ne dedim şimdide bu kadar yargıya gerek duydunuz?! 

2. Aslında 1. İle yine bağlantılı ; bir şeyi neden bu kadar ve hatta nasıl büyütüyor ve nerdeyse çatışma haline getiriyorsunuz?!  

Kızgın falan değil gerçekten üzgünüm.! 

Yani hadi söz konusu konu olmazsa olmasın hatta istemiyorsanız hiç yanıt vermeyin ama bu kadar niye büyütüyor kendinizi mağdur gösterirken muhatabınızı parçaladığınızın farkında değilmisiniz gerçekten??!  

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar yeni başlık la forumu doldurmak istemedim. Şu ağ üzerinden görüntü yansıtma konusu yine ondan bahsedeceğim. Demin yine bilgisayarda güzel bir video vardı idm ile indirdim. windows 10 video oynatıcısı ile izlerken köşedeki noktalara tıkladım baktım oradan başka cihaza yayınla seçeneği çıktı. tıkladım ilk defa direkt benim Televizyonu buldu LG 43um7450. Bağlanıyor dedi televizyon kapalı idi açık olmasına dikkat edin deyince gittim açtım ilk baştan cihazınız görüntü paylaşmak istiyor evet hayır vardı evete tıkladım bilgisayardaki video çok az oynadı sonra bağlantı kesildi dedi.

Demekki bağlanabiliyor yani bilgisayardan televizyona. wifi ağı üzerinden. Ama bir çok kez denememe rağmen bağlantı denedi ama bağlantı kesildi tam olarak videoyu oynatamadım yani.

Peki o zaman bilgisayarın görev çubuğundaki sağ alttaki bildirimlerde bağlan seçeneği butonu var ona tıklayınca niye bilgisayar ekranını televizyona aktaramıyor yada televizyonu taramasına rağmen hiç bulamıyor.  En sonunda cihazınızın Miracast özelliği olmadığından monitör ekranı yansıtılamaz diye uyarı veriyor. Yani video ile bilgisayar ekranı bağlamak farkılı şeylermi?

Farklı şeyler değil. Bir kaç saniye de bağlandıysan işlemcinin miracast desteği vardır. . Yansıt ekranına tıkladığında altta kablosuz bir ağa bağlan yazısını görüyorsan miracast desteğin vardır. Burada dikkat etmen gereken şeylerden birisi işlemci driver`in güncel olması lazım. Bir de aynı wifi ağına bağlı olsan da tv ile pc nin birbirlerine yakın olması gerekiyor. 

• Like 1

cayro, Bir saat önce yazdı:

Farklı şeyler değil. Bir kaç saniye de bağlandıysan işlemcinin miracast desteği vardır. . Yansıt ekranına tıkladığında altta kablosuz bir ağa bağlan yazısını görüyorsan miracast desteğin vardır. Burada dikkat etmen gereken şeylerden birisi işlemci driver`in güncel olması lazım. Bir de aynı wifi ağına bağlı olsan da tv ile pc nin birbirlerine yakın olması gerekiyor. 

Öz ve aydınlatıcı bilgi için öncelikle teşekkür ederim. Epey oldu işlemci güncellemek içinmiydi veya diğer benzer bir özellik yüklemek isterkenmi intel uyarı vermişti galiba, intel widi mi miracastmı yada her ikisimi, 2016 yılından beri kaldırılmıştır gibi bir uyarı vermişti galiba.  Öyle uyarı alınca bende uğraşmadım. Ama anlattığım gibi videonun kendisimi veya Windows 10 oynatıcımı bu videoyu başka cihaza yayınlamak istermisiniz deyince evet tıkladım ve direkt televizyonun ismi çıktı. Sonrası işte anlattığım gibi oldu. 

Mesafe meselesi ise PC bir odanın TV diğer odanın birbirine en uzak köşesinde carpraz olarak direkt arada antre ve duvarları saymazsak 12 m yaklaşık vardır.

Telefonda YouTube da ise  kendiliğinden yansıtma simgesi çıkıyor TV nin ismi ile birlikte bunu bu Tv'de izlemek istermisiniz diye. Ama telefon da blutuut ile mi bağlanıyor yoksa kablosuz ağdanmı emin değilim.

abdulhey_, 8 dakika önce yazdı:

Öz ve aydınlatıcı bilgi için öncelikle teşekkür ederim. Epey oldu işlemci güncellemek içinmiydi veya diğer benzer bir özellik yüklemek isterkenmi intel uyarı vermişti galiba, intel widi mi miracastmı yada her ikisimi, 2016 yılından beri kaldırılmıştır gibi bir uyarı vermişti galiba.  Öyle uyarı alınca bende uğraşmadım. Ama anlattığım gibi videonun kendisimi veya Windows 10 oynatıcımı bu videoyu başka cihaza yayınlamak istermisiniz deyince evet tıkladım ve direkt televizyonun ismi çıktı. Sonrası işte anlattığım gibi oldu. 

Mesafe meselesi ise PC bir odanın TV diğer odanın birbirine en uzak köşesinde carpraz olarak direkt arada antre ve duvarları saymazsak 12 m yaklaşık vardır.

Telefonda YouTube da ise  kendiliğinden yansıtma simgesi çıkıyor TV nin ismi ile birlikte bunu bu Tv'de izlemek istermisiniz diye. Ama telefon da blutuut ile mi bağlanıyor yoksa kablosuz ağdanmı emin değilim.

https://downloadcenter.intel.com/download/29802/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-33-

Linkte aşağıda ki listede işlemciniz varsa driveri güncelleyebilirsin. Şahsen ben 6-7 metreden (arada 2 duvar var) bile bağlanamıyorum. Ama arada duvar olmadan o mesafeden rahatlıkla bağlanıyor. Bir de bağlansanız bile atlama donma vs.. gibi durumlar oluyor bağlantı iyi değilse, telefon ile de bağlanırken bluetooth kapatıp deneyebilirsiniz. Bluetooth ile bağlandığını sanmıyorum onun için ayrı bir app varsa da o konuda bilgim yok.

• Like 1

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

Ben daha önce baktım bulamadım benim işlemci için..

@abdulhey_ daha önce de söylediğim gibi, YANSIT ekranın da "Kablosuz bir ağa bağlan" ibaresini görüyorsan. Driver yüklemene gerek kalmayabilir. Tv ile pc yi yakınlaştırıp deneyebilirsin.  Yok öyle bir ibare göremiyorsan yukarıda ki verdiğim linkten 32 bit 64 bit hangi sistemi kullanıyorsan yükleyebilirsin. Listeye çok takılma yüklenirken hata vermezse sorun yok.

cayro, 15 saat önce yazdı:

@abdulhey_ daha önce de söylediğim gibi, YANSIT ekranın da "Kablosuz bir ağa bağlan" ibaresini görüyorsan. Driver yüklemene gerek kalmayabilir. Tv ile pc yi yakınlaştırıp deneyebilirsin.  Yok öyle bir ibare göremiyorsan yukarıda ki verdiğim linkten 32 bit 64 bit hangi sistemi kullanıyorsan yükleyebilirsin. Listeye çok takılma yüklenirken hata vermezse sorun yok.

Siteye o kadar baktım yaklaşık isimler var ama driver veya güncelleme olarak yok . CPU Türü    QuadCore Intel Core i7-3770, 3900 MHz (39 x 100) cpu bu. Aida64 ten aldığım bilgi.  Görev çubuğu sağ alttaki bildirim merkezinde ise Yansıt ve bağlan var. Yansıta tıkladığımda 4 tane logo şeklinde mod çıkıyor çıkıyor: sadece pc ekranı, uzat, yinele , sadece ikinci ekran şeklinde. Bağlan simgesine tıkladığımda ise kablosuz ekran ve ses cihazları aranıyor diyor ama hiç bir şey bulamıyor.

Konuyu geç gördüm ama yazayım dedim 

Yaklaşık 4 senedir lg webos ultra HD 49" TV kullanıyorum tecrübelerim şu yönde; kanal geçişleri bence yavaş ayrıca uydu kanal listesi hazırlayıp kendi isteğime göre sıralamayı oluşturuyorum 3-5 gün sonra bakıyorum kanal sıralamaları değişmiş hiç koyamadığım kanallar gelmiş sıralamaya girmis.. Başka bir sıkıntı da bence çok problem bir durum lg TV'ler sadece lg olan kulaklıklar veya ses sistemleri ile bluetooth tan bağlanıyor onun haricinde diğer markaları görmüyor bile. Bluetooth kulaklık ile film izlemek istesem gürültü olmasın diye malesef ayrıca bir çift yönlü bluetooth almam lazım tv için.. Ve lg lerde ayrı bir sorun de dahili uydu alıcısı hiçbir sorun yokken kendi kendine sinyal yok ibaresi çıktı geçen ay 1 hafta boyunca tüm versiyonları denedim başka odaya aldım oradaki kabloya taktım merkezi sistem var apartmanda diğer komşulara sorun yok benimki görmüyor çatıya çıktım benim dairenin kablosunu yerini değiştirip başka porta taktım yine yok sinyal sonra uyducu çağırdım aleti taktı hatta sinyal var Tv'nin dahili uydu alıcısı bozulmuş o da anakartin üzerinde yani anakart komple değişmesi lazım o da zaten tv parasına yakın.... Hal böyle olunca harici bir uydu alıcısı taktım şuan idareten kullanıyorum fakat önümüzdeki bir kaç ay sonra android box almayı düşünüyorum bu sorunu asabilmek için onun içinde sınırsız İnternet lazım ama benim kotalı 300gb daire içine kadar fiber var.sadce Türk Telekom alt yapısı ve fiber verebildiği için başka firmaya da geçiş yapamıyorum kotasız olanlar aşırı pahalı en ucuzu megabit olarak 16megabit sınırsız olanı 250₺ aşırı pahalı bu sebeple sınırlı olanı 50megabit 300gb sınırlı 100liraya kullaniyorum bakalım harici uydu alıcı ile devam edebilirim böyle devam ederse. Demem o ki lgden pek memnun kalmadım bir dahaki seçimim okuduğum yorumlara göre Philips olabilir... 

Iyi forumlar.... 

• Like 1

abdulhey_, 34 dakika önce yazdı:

Siteye o kadar baktım yaklaşık isimler var ama driver veya güncelleme olarak yok . CPU Türü    QuadCore Intel Core i7-3770, 3900 MHz (39 x 100) cpu bu. Aida64 ten aldığım bilgi.  Görev çubuğu sağ alttaki bildirim merkezinde ise Yansıt ve bağlan var. Yansıta tıkladığımda 4 tane logo şeklinde mod çıkıyor çıkıyor: sadece pc ekranı, uzat, yinele , sadece ikinci ekran şeklinde. Bağlan simgesine tıkladığımda ise kablosuz ekran ve ses cihazları aranıyor diyor ama hiç bir şey bulamıyor.

https://downloadmirror.intel.com/29802/a08/win64_15.33.51.5146.exe

@abdulhey_  driveri kur. Zaten yeniden başlatacak. Kurduktan sonra Yansıt ekranında en aşağıda "Kablosuz bir ağa bağlan"  yazısını görmen gerekir.  Göremiyorsan yazıyı miracast desteğin yoktur.  Bir de tv ve pc yi yaklaştırıp mı denedin bilgi vermemişsin.