Jump to content

Dell Inspiron 757 7 Açılışta Sorun

bkrydn68
 Share

Recommended Posts

Oğluma ikinci el laptop aldım. Dell insiron 75577 model laptob. Dell support asist diye bir program kurmamı tavsiye ettiler. Keş ke kurmasaydım.  Program galiba biosa da etki etmiş.Bilgisayar sadece şarjda çalışıyor.Bataryası ölü. Ama her açılışta resimdeki gibi  açılıyor continue deyip geçiyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim .Yardımcı olursanız çok sevfinirim.

P_20200915_180430.jpg

@bkrydn68 

• Dell cihazının kendi resmi sitesinde Assistant kaldırımı ile ilgili bilgiler yer almakta. Denetim masası,program ekle kaldır yönergesiyle "Dell SupportAsssist" adıyla aratıp bularak Uninstall/kaldırma işlemi anlatılmakta. Kaynak Linki: 
  • Diğer taraftan kaldırma işlemleri sonucunda yine açılıyorsa eğer, başlat çalıştır üzerinden msconfig komutu ile giriş yaparak,başlangıç uygulamaları sekmesinden ilgili uygulamanın adının üzerine sağtık yaparak "devredışı" bırak diyerek açılıştan engellemenizde iş görebilir. Ayrıca Windows hizmetler bölümünde arka planda çalışan Dell Assist adı geçen servisler varsada durdurup devredışı bırakmanızda mümkün bu yönergelerle kurtulmuş olursunuz.
  • Please register to see this content.
    , programları sistemden tamamen kaldıran uygulamalarıda kullanarak ayrıca,kalıntısız iz bırakmadan da kaldırmanız mümkün buda bir alternatif yoldur işi kolaylaştırmak için. | Kolay gelsin.

Bios ayarlarından  devre dışı bırakmayı bulabilirsek sorun çözülür sanıyorm. Teşekkürler

AdnanGumus, 11 saat önce yazdı:

illa ayrı vardır hafta sonu bakacam abimin dell pc sine iş yogun bide buna kafa yoramam formatta atıcam hafta sonu bakıcam  biosta ayarı varsa kapanacak yazarım daha sonra arkadaşa kolay gelsin iyi günler

Teşekkürler

muski, 21.09.2020 - 22:26 yazdı:

Programı kaldırıp bu şekilde deneyiniz.

kaldırdım ama biostaki sorun geçmedi