Jump to content

Aero Studio İle Multiboot

*TOYGAR*
 Share

Recommended Posts

Merhaba Galiba İlk Ciddi ve Yararlı Anlatımımı Yapıyorum.

Videolu Yapmak İsterdim Ama Yazmak Güzel İş.

Sürç-ü Lisan Eylersek Affola.

Ayrıca Şu Konuyu İncelemeden Bu İşe Başlamayın Derim Ben.(Saol Morning)

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=68563[/CODE]

[CODE]http://aerostudio.boot-land.net/wp-content/plugins/wp-downloadMonitor/download.php?id=2[/CODE]

Buradan Aero Studio'yu İndiriyoruz.Kurulumu Basit Tek Başınıza Yaparsınız. :(

Aero Studio'yu Açın

Karşınıza Böyle Bir Ekran Gelmesi Lazım.

19784507kn0.png

Açıklamaları Üstüne Yazdım.İlk Önce Bir Arkaplan Ekleyelim.Üstteki Menüden

Format>Settings'i Seçin Backgroundu Göreceksiniz

52417918jo9.png

Üsttekileri De Ayarlayın.

Şimdi C:\ de ve ya D:\ de Bir Ana Klasör Oluşturun.

Bu Klasörün İçine Bir Tane Photos Adında Klasör Açın Aero Studio da Kullanmayı Amaçladığınız

Resimleri Buraya Atın.Background'u Da buraya Atın ve Hedef Olarak Burayı Gösterin.

Sonra 2 Xp tek Dvd de Dersine Göre Hazırladığınız Xp Yi (Ben XPXP Olarak Adlandırdığım

Klasöre attım sizde uygun isimle klasör açın hani şu setupldr.bin de i386 yerine yazdığınız klasörle

aynı isimde olsun tabii ki)

Sonra Diğer Xp yi de Aynı Şekilde Kopyalayın.

ve Aero Studio da Buttona Çift Tıklayınca Gelen Yerde Aşağıda Yazdığım Gibi Düzenleyin

47973882fg5.png

Yandaki "T" yazan Düğmeye tıklayıp bcdw yi seçin. command yazan yerde

[CODE]bcdw (cd)/images/ati.iso[/CODE]

Böyle Birşey Olması Gerekli

Biz Bunu

[CODE]bcdw (cd)/Sizin4harfliXpdizini/setupldr.bin[/CODE]

olarak değiştirin.

diğer xp içinde bir buton ekleyip aynı işlemi yapın.

Sonra File Generate Menuya Tıklayın ve ve aşağıdaki açıklamalara göre ayaraları yapın.

14613229jm4.png

generate işi bitince anamenünün üstüne açılan generate menüsüne cancel deyip kapatın.

sonra File>deploy menüye tıklayın Aşağıdaki gibi yapın

13469225xw7.png

58298723yo9.png

Sonra İso Oluşturduktan Sonra Bir Uyarı Çıkacak Hayır Deyin ve progamı kapatın sonra sanal

makinada test edin

(Sanal makinada Test etmek İStermisiniz Diyor ama kendi sanal makinası pek iyi çalışmıyor)

1-Windows98 Eklemek İsterseniz AnaDizinde Olsun Yani Win98 Açıp Onun İçine Atmayın.(kurulum Yolu Setupldr.bin

gibi Değişmiyor.)

2-başlangıç dosyası böyle bin olanlar için bu yol geçerli

[CODE]bcdw (cd)/Sizin4harfliXpdizini/setupldr.bin[/CODE]

3-img dosyaları içinde ana klasöre bir tane daha klasör açın istediğiniz isimde diyelimki:imajlar

windows 98'i ana dizine koyduktan sonra yine şu şekilde

[CODE]bcdw (cd)/imajlar/98.img[/CODE]

yazacağız butonun command bölümüne

4-ima dosyaları da

[CODE]bcdw (cd)/imajlar/98.ima[/CODE]

şeklinde eklenebiliyor.

umarım açıklayıcı olmuşumdur. hepinize kolay gelsin..

5-Harddiskten başlatma kodu

[CODE]chainloader (hd0,0)+1[/CODE]

Emeği Geçenler:baris_seven,*TOYGAR*,İki Xp anlatımı Morning,Programı Öneren Blackman12

Videolu Anlatımı Beceremedim Yazılı Yaptım Kusura Bakmayın

[CODE]Çalıştırmayı Başardığım Sistemler(Hala Yenilerini Deniyorum)
Hiren's Boot Cd |UltraISO img Yöntemi
Windows 2000 Lite |Morning'in İkili Xp Yöntemi setupldr.bin
Windows Xp Sp2/3 |setupldr.bin[/CODE]

[CODE] SuperExcalibur Arkadaşıma Videolu Anlatım İçin Teşekkürler
Video linki :
http://www.mediafire.com/file/etg5ftignun/aerostudio_By_SuperExcalibur.rar[/CODE]

[CODE]kullanmis oldugum image linki :

http://www.mediafire.com/file/hxyyjtinwvd/images.rar[/CODE]

[CODE]ve program sen vermissin ama ben gene de upload ettim.Saglam yerden

http://www.mediafire.com/file/4zl1mwmjnjh/AeroSetup_Eng.exe[/CODE]

Edited by *TOYGAR*

• Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tamam o sırada sen programı rahat bırak bendede aynısı oldu iso motoru ile ilgili bir durum

ama iso oluşurken bendede aynı şekilde oluyor en sonunda iso oluşuyor sen programı o şekilde bırak kahve filan iç :( :( o iso yu oluştursun

Ayrıntılı okuyamadım şimdilik ancak pek detaylı görünmedi ki normal hep beraber deneyimlerimizi paylaşarak çoğaltırız ancak katılım lazım. Ben 2 güne kadar bununla ilgileneceğim.

bcdw (cd)/Sizin4harfliXpdizini/setupldr.bin demişsin Xp için ama bu yolda(diyelim XPP1) i386 vs olacaktır anadizinde.. easyboot ile yapıldığı gibi önyükleme dosyalarını alıp setupldr.bin 'de değişim yapıyoruz aynen?

Neyse yav banane bunlardan 2 gündür daha uyuyacağım. Hadi kolay gelsin herkese. boot-land forumlarından araştıracağım ben buraya da aktarırım. İngilizce anlamayan olursa bir yeri belirtebilir çeviririm.(bilimsel çeviri değil elbet, kendimce ancak doğru şekilde..) Ing.em çok iyi olmasa da kötü değildir, anlarım herşeyi bilgisayar söz konusu ise hele:)

tamam o sırada sen programı rahat bırak bendede aynısı oldu iso motoru ile ilgili bir durum

ama iso oluşurken bendede aynı şekilde oluyor en sonunda iso oluşuyor sen programı o şekilde bırak kahve filan iç biggrin.gif biggrin.gif o iso yu oluştursun

toygar oldu bu iş.ben şimdi daha detaylı inceleyecem.bu pro nette bayağı tutulan bişey bu aralar :(

bilimsel çeviri değil elbet, kendimce ancak doğru şekilde..) Ing.em çok iyi olmasa da kötü değildir, anlarım herşeyi bilgisayar söz konusu ise hele:)

aynen abi bende öyleyim.hadi allah rahatlık versin.sen dinlen :( :( :)

Gidip de unutmadan bişey sorayım. Bunun iso motoru Nlite veya Cdimage gibi aynı dosyaları sıkıştırıyor mu?

Denemek için Xp klasörünü başka adla yanına bir daha atın aynı dosyalar malum %100 sıkıştırma yapıyorsa çok iyi.

Ben de yoldan geldim arkadaşlar 2 gündür derbeder oldum resmen :( Harici hdd yi takmaya üşeniyorum ve bugünlük hoşçakalın. Ve unutmayın bu program ile olmaz denen şeyler de oldurulabiliyor, vazgeçmek olmaz hemen.

Gidip de unutmadan bişey sorayım. Bunun iso motoru Nlite veya Cdimage gibi aynı dosyaları sıkıştırıyor mu?

abi ben morningin yöntemiyle hazırladım.normal xp ve benim yaptığım xp vardı.kesinlikle sıkışıtırma yapmadı.ama daha programı çözemedik.belkide yapıyordur ben birşey yapmadım. :):( :( :(

morning in yöntemi ile derken?sıkıştırma yok sadece aynı isimde dosyalardan oluşan bi klasör hazırladım içine bir iki klasör daha açıp ana dizindeki dosyaların aynılarını kopyladım

iso oluşturdum ama olmadı yani aynı isimdeki dosyalar duruyordu

@ottoman minixp nasıl birşey diye sordum ama cevap gelmedi?

Edited by *TOYGAR*

Oglenden beri boyle bir anlatim bekliyordum sayende programi calistirabildim Allah razi olsun senden.

Simdi benim ogrenmek istedigim bir konu var. MEsela Hiren's Boot Cd images klasorune koydugumuzda bu 1.50 mb civari bir program ve calisiyor. Ama Acronis ve Norton Ghost programlarin imagelerini de bu sekilde koysak calisir mi? Ve bu img dosyalarini nerden bulabiliriz? Daha multiboot cd yapiminda anlatilan programda da bu kafama takilmisti.

Bu sekil koyulabilen programlarin img veya bin dosyalarini nasil alabilir ve multiboot cdye koyabiliriz?

ben videolu anlatımı yapamadım beceremedim hem video hem anlatım bir arada olmuyor.

img dosyalarını ultra iso iso buster gibi programlar ile alabilirsin

(Bunlar Biliniyor Diye Yazmadım Açıklamaya)

Edited by *TOYGAR*