Jump to content

Aero Studio İle Multiboot

*TOYGAR*
 Share

Recommended Posts

ben videolu anlatımı yapamadım beceremedim hem video hem anlatım bir arada olmuyor.

img dosyalarını ultra iso iso buster gibi programlar ile alabilirsin

(Bunlar Biliniyor Diye Yazmadım Açıklamaya)

Elbette zor oluyor fakat videolu anlatımda güzel olur bu konuda. Zaten senin anlatımlarına dayanaraktan çözdüm programı. Ben de elimden geldiği kadar eğer arkadaşlara yardımcı olabileceğim kadarı ile anlatmaya çalışacağım.

• Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bootlande ben de baktim ama bir turlu xp ile livexp yi yanyana calistiramadim. Hatta program deploy bile etmiyor bende. bir yerlerde gozden kacirdigimiz bir yer var ama nerde... dunden bu zamana herkes bir asama kaydetti bu programla. bunu da cozecegimize eminim :(

Edited by SuperExcalibur

bootlande ben de baktim ama bir turlu xp ile livexp yi yanyana calistiramadim. Hatta program deploy bile etmiyor bende. bir yerlerde gozden kacirdigimiz bir yer var ama nerde... dunden bu zamana herkes bir asama kaydetti bu programla. bunu da cozecegimize eminim biggrin.gif

evet.çok haklısın.kesin gözden kaçırdığımız bir şey var.ben ne yapdıysam live xp çalışmadı.ama ümit var.bu proyu kesin çözeceğiz bu gidişle.. :( :(

Arkadaşlar ben pek bakamadım hala da bakamıyorum Tam vakit buldum derken bir felaketle karşıaştım. Memlekete geldim ama harici hdd kablosunu unutmuşum getirmeyi :( Seagate harici 3,5 in büyük olandan. Prizden güç alıyor. Usb girişi ise mp3 çalarlarınki gibi 5pin küçük giriş. Gücü de zaten usb değil hariciden aldığı için elimdeki girişi aynen uygun olan kablonun olması lazım ama açılıp kapanıyor yani çalışmadı. Fikri olan ya da kablo gönderecek olan var mı :(

Ah bi deneyebilsem daha acronis ve maxblast bif'leri, miniXp, miniVista, erd commander , çeşitli imalar falan denemem lazım:(

Bu arada bu program iso sıkıştırması yapmıyorsa çok kötü! Birden çok Xp koyduğumuzda sıkışmayacaktır.

Birisi deneyebilir mi mesela çalışmayı kaydetmeden önce i386 klasörünün yanında ABCD gibi bir klasör oluşturup i386 içindekileri buraya da koyun aynen. Diyelim Cdniz bu şekilde 700+700 mb olması gerekse, iso sıkıştırması yapması durumunda 1400 değil 700 mb olacaktır iso boyutu. O klasör ve dosyalar yine orada olacak tabi ama Iso'un kendi boyutu sanki o hiç yokmamış gibi değişmeyecek. İnşallah öyledir yoksa harici şekilde Iso oluşturabilmemiz ya da farklı iso motoru kullanabilmemiz gerek Cdimage veya Nlite'ın motoru gibi.. Bu çok önemli bir husus benim için. 10 Gb'lık proje yapıyorum 4 gb bile tutmuyor cdimage ile:)

Edited by baris_seven

Ben bu programı kullandım çok vasat beyler şimdiden söyleyeyim bi kere resimleri tek tek göstermeye başlıyo çok gösterişli gibi görünüyor ama takoz yani :S internette bi siteye girersiniz de sitedeki resimler tek tek gelir ya aynen öle çalışıyor :S

@winvistafiko; Siz programın nimetlerini kullanmayı bırakın, görmemişsiniz bile. Şuan dünya üzerinde kullanabileceğiniz en gelişmiş multiboot aracdır. Şimdiden Easyboot'u katlar özellikleri ile. Bir sonraki versiyonda grub2 kullanacaklar çok da gelişmiş olacak ve kolaylaştıracaklardır.

Bu arada be daha önce bir iso yaptım bununla denemek için ve oldukça hızlı menüleri var hiç yavaş değil. Takozluk başka yerde olabilir. Sadece açılışı brkaç saniye sürüyor o kadar.

Görsel anlamda niye kullanalım kardeşim Photoshop var, benim gibi amatörler için AAA logo falan var:) Iso yapma aşamasında başka program da kullanabilme yolu olabilir.

Amma çabuk pes ettiniz valla(daha başlamadan hatta), adamlar çatır çatır herşeyi çalıştırmış. boot-land'de denildiği gibi kaba tabirle, ''Deneyimleriniz, herşeydir..''

Bu arada bakınız Dark edition V6'nın menüsü;

6uqh1xy.jpg

6tdsksm.jpg

6tz7slk.jpg

Bu çalışma bende var, sadece 700 mb. Ama içerik 3 gb var. Demek ki sıkışıyormuş, bir yolu var. Herşeyin bir yolu vardır..

Edited by baris_seven

Ben bu programı kullandım çok vasat beyler şimdiden söyleyeyim bi kere resimleri tek tek göstermeye başlıyo çok gösterişli gibi görünüyor ama takoz yani :S internette bi siteye girersiniz de sitedeki resimler tek tek gelir ya aynen öle çalışıyor :S

hayır.pro güzel.işleyişini çözemedik tam olarak.madem daha önce kullandın anlat bizde öğrenelim.geceye kadar bekliycem.anlatırsan iyi olur.çözelim şunu :p;)

Kardes senin denedigin surum hangisiydi bilmiyorum ama senin dediklerinin bir tanesine rastlamadim. Bu zamana kadar bir suru deneme yaptim ama bu sekilde bir olayla karsilasmadim. Zaten program devamli gelistiriliyor. Ilk surumlerde elbette hata olur.

zaten programi kullaniyorsan help dosyasini bile olusturamamislar daha. Onu da yapiyorlar yavas yavas

@barış seven abi beni çoşa getirdin.artık bu gece bununla uğraşacağım.işallah bulacağım.

@superexcalibur

o arkadaş hava anlayacağın.proyu denemediğide ortada.

@winvistafiko

kardeşim bizim havayla işimiz olmaz.biz tnctr gibi büyük bir teknoloji forumunun üyesiyiz ve işimiz teknolojik icraat.anladıysan sevinirim.burada imkansız yoktur.yapılamaz yoktur ama icraat çoktur.anlarsın ya..;)

LiveXP için boot-land den çeviri yapıyorum. (deneyemedim harici hdd kablosu yok heyşey onun içinde...)

1.Vereceğimiz komut:

bcdw (cd)/myxp/setupldr.bin

2.menü klasörümüzde MyXp klasörü oluşturuyoruz. Buraya atıyoruz LiveXp'mizi.(winbuilder vs ile oluşturulan livexp..)

livexpmizdeki setupldr.bin 'i MyXp klasörüne atıyoruz. (misal D:\XXX \i386 içindeki setupldr yani..)

3. i386 klasörünün adını (D:\XXX \i386) yani, MyXP yapıyoruz.

Diğer aşamalar aynı imiş.

Denenmiş ve çalışıyormuş..

LiveXp indirebileceğiniz link;

Please register to see this content.

Edited by baris_seven

3. i386 klasörünün adını (D:\XXX \i386) yani, MyXP yapıyoruz.

Burda ne demek istiyor anlamadim. Bootlandde ben de baktim buraya aama o kismi anlayamamistim.

Simdi o zaman sirasiyla;

D:\Multiboot\XPXP

D:\Multiboot\MYXP\i386 mi olacak... eger hem live olani hem de normal olani atmak icin.

Sorum biraz garip gelebilir ama kafam allak bullak oldu sabahtan beri bununla ugrasmakta:(

Bunu yazan adamın da anadili ingilizce değil sanırım dikkatimi çekti de hatalar yapıyor çok. Başka bir üye de demiş ne demek istiyorsun diye, cevap yok:)

İki türlü de deneyin, keşke deneyebilsem şuan ama imkansız..

setupldr hexedit yapılmalı mı belirtilmemiş ama bence yapın ctrl+H ile i386>MYXP şeklinde. olmadı orijinal değiştirmeden de yaparsınız..

Ben de yarın hdd'yi yanıma alıp kablo arayacağım. Yedek kablo buldum ama ne hikmetse sevmedi bu kabloyu hdd çalışmadı:/

Edited by baris_seven