Jump to content

Aero Studio İle Multiboot

*TOYGAR*
 Share

Recommended Posts

• 5 ay sonra...
  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

iso oluştururken boş klasörü gösterip isoyu oluşturun.sonra ultraiso tarzı programla oluşturduğunuz isoyu açıp bileşenleri içine sürükleyin.birde bu şekilde deneyin bakalım olacakmı

Hocam dilerseniz ben 3 dakikalık bi video yaptım.bakın hatayı nasıl alıyorum belki yalnıs yapıyorum izleyip yardımcı olurmusunuz lutfen.en iyi bu sekilde hayatı gösterebilirim..

Please register to see this content.

buda 3dk lık videomun linki cevaplarınızı beklıyorum lutfen

@x_files_x

AeroStudioyu sisteminden tamamen kaldır. Sonra kalan kalıntılarınıda programfilesten sil (Heralde Aeromgr klasörü idi)

Aşağıdaki konuda buluan son paketi indir ve programı yeniden kur.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=103344

------------------------------------------------------------------

ISO_SOURCE klasörüne hiç bir şey koyma. Içi boş olsun.

Sonra dosyalarını UltraIso ile ekleyebilirsin.

image klasörünü büyük harfle yaz. Hatta tüm disket imajlarını büyük harfle yazmaya dikkat et.

Boot menüsünden kullanacağın tüm dosya isimlerini büyük harfle yazdıktan sonra o konudaki uygun komutları kullan.

Misal senin şifre.IMG imajının ismini düzelt(tr karakter kullanma) SIFRE.IMG

Daha sonra aşağıdaki komutu kullan.

grub4dos ls /SIFRE.IMG || find --set-root /SIFRE.IMG; map --mem /SIFRE.IMG (fd0); map --hook; chainloader (fd0)+1; rootnoverify (fd0); map --floppies=1

boot

Bu arada BLXP ismi hatalı! BLUEXPE olacak.

Neyse iso oluşturma sorununu çözünce takıldığın yerlerde sorarsın.

Bu arada yine iso oluştururken program kapanırsa, Aeromgr.exe üzerinde sağ tıklatıp özelliklerine girererk uyumluluk modunu XP yapıp tekrar denersin.

Neyse kolay gelsin.....

Valla hocam tşk ederim.kaldırdım tekrar kurdsum denemek icin bi tane menü ekleyip uyguladım oldu.artık xp filan eklerim ilerki zamanlarda.bu arada Bluexpe cok guzel bi sistem ben aslında o dosyanın ismini oyle yapıcaktımda.hani bazı konularda 4 harfli klsor olsun demişler onun icin yaptım:)

Rica ederim.

Dört harf konusu WIN200 - WINXP - 2003 vb. gibi kurulumlar için geçerlidir. Tabi sen kurulum yollarını değiştirmek istersen bu kurala uymak zorundasın.

BlueXPE konusuna gelirsek, düzeltilmesi gereken bir çok yeri olmasına rağmen 1.6 sürümü iş görecek düzeyde.

Bir ara yeniden bakıp, o bahsi geçen sorunları düzeltmeye çalışacağım. Şuana kadar bir ço pcde deneme fırsatı buldum ve önemli bir sorun çıkartmadı. (Tabi açılma süresi pcden pcye değişiyor)

Tabi hızlı gidersem Network desteğiyle ilgili çalışma da yapmayı düşünüyorum.

Rica ederim.

Dört harf konusu WIN200 - WINXP - 2003 vb. gibi kurulumlar için geçerlidir. Tabi sen kurulum yollarını değiştirmek istersen bu kurala uymak zorundasın.

BlueXPE konusuna gelirsek, düzeltilmesi gereken bir çok yeri olmasına rağmen 1.6 sürümü iş görecek düzeyde.

Bir ara yeniden bakıp, o bahsi geçen sorunları düzeltmeye çalışacağım. Şuana kadar bir ço pcde deneme fırsatı buldum ve önemli bir sorun çıkartmadı. (Tabi açılma süresi pcden pcye değişiyor)

Tabi hızlı gidersem Network desteğiyle ilgili çalışma da yapmayı düşünüyorum.

evet güzel olur...peki ben şöyle bişi yapmayı düsünüyorum.bendeki yapmış oldugun multbot menülü olan bluexpe cd nin icine bi tanede ben xp eklemeyi düsünüyorum ve...seninyapmış oldugun minixp nin icerigine program ve arkaplan eklemek isityorum nasıl yapıcam ve iznin varmı Blue hocam

Tabiki yapabilirsin. İlgili konusunda bu gibi bigileri yazmıştım.

Indirdiğin iso dosyasını boot kısmında Grub4dos kullanılmıştır. Sen o iso dosyasını açıp (UltraIso gibi bir program ile) XP kurunu içerisine eklersen çalışacaktır.

Tabi Multibootta değişiklik yapmak istersen *.lst dosyalarını düzenlemelisin...

Dışardan resim değiştirmeyi, program eklemeyi anlatmıştım heralde...

Biraz kurcala, yapamazsan takıldığın yerlerde ilgili konudan sorarsın...

Kolay gelsin.....

Tabiki yapabilirsin. İlgili konusunda bu gibi bigileri yazmıştım.

Indirdiğin iso dosyasını boot kısmında Grub4dos kullanılmıştır. Sen o iso dosyasını açıp (UltraIso gibi bir program ile) XP kurunu içerisine eklersen çalışacaktır.

Tabi Multibootta değişiklik yapmak istersen *.lst dosyalarını düzenlemelisin...

Dışardan resim değiştirmeyi, program eklemeyi anlatmıştım heralde...

Biraz kurcala, yapamazsan takıldığın yerlerde ilgili konudan sorarsın...

Kolay gelsin.....

tskler hocam ben musait bi zamanda bakayım..yapamadıgım yerde yardımınızı, isterim Allah razı olsun.

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

ya ben windows 7 ve xp yi aynı klasore koymanın mantıgını kuramadım. yardımcı olabilirmisiniz. easy boot gibi mi konuluyor. birde acronistin imagesi ni koymak istiyorum da. bunuda beceremedim. yani aconistin boot imagesinimi koycaz. birde şifre kırıcı koymak istiyorum. bide bunu beceremedim. sadece aero studio da menu yapabildim. gerçi bunu herkes yapar

ya ben windows 7 ve xp yi aynı klasore koymanın mantıgını kuramadım. yardımcı olabilirmisiniz. easy boot gibi mi konuluyor. birde acronistin imagesi ni koymak istiyorum da. bunuda beceremedim. yani aconistin boot imagesinimi koycaz. birde şifre kırıcı koymak istiyorum. bide bunu beceremedim. sadece aero studio da menu yapabildim. gerçi bunu herkes yapar

dostum aynı klasöre koymayacaksın DVD ana dizininde olacak i386 klasörü ve win7 klasörleri aynen orijinal CD ve DVD'de nasılsa. hiren'nin dosyaları da ana klsörde olacak anadizinde başka bir klasör açıp oraya hiren dosyalarını koyarsan sadece boot menü gelir programların çalışmaz. acronise gelince yapacağın isoyu çalıştır komutu vermek hatta isolu olan bütün programları böyle yapabilirsin mesela ghost ya da şifre kırıcı gibi. bazı programların dosyalarının ana dizininde olması gerekiyor örneğin kaspersky rescue cd yada avira kurtarma cd'si, hiren gibi. blue_life hocamın anlatımını dikkatlice oku orada gerekli anlatımı ve sorunları bulabilirsin.

çoklu XP kurmak içinde yine blue_life hocamın ve morning'in anlatımlarına bakabilirsin. bunları çalıştırmak içinde sadece anadizindeki klasör içindeki mesela XP01 adındaki klasördeki SETUPLDR.BIN dosyasını gostermen gerekiyor. blue_life ın yine videolu anlatımı var aerostüdyo ile ilgili oradan bu bilgiye de ulaşabilirsin. kolay gele.

• 2 ay sonra...

konuya uzun süredir mesaj yazılmamış , umarım halen göz atılıyordur

konuyu bir süredir okuyorum ve sonunda aero studio kullanarak birkaç çeşit xp , win7 ve hiren's boot cd barındıran bir multiboot dvd yaptım

fakat ayrıca "Kaspersky Rescue CD" yi de eklemek istiyorum. hangi kodu kullanmalıyım ?

• 1 yıl yıl...

[img]http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2012/122/3/5/metroboot_menu_theme_by_soulcubee-d4yarlh.png[/img]

Şöyle bir şey hazırladım ancak kodları düzenli değil sadece şekil olarak hazır, kendim için hazırlamıştım paylaşayım dedim :)

[codebox]http://soulcubee.deviantart.com/art/Metroboot-Menu-Theme-299473973[/codebox]

• 3 ay sonra...

arkadaşlar[color=#ff0000][b] xxx.bif[/b][/color] dosyalarını çalıştırmanın bir yolunu bulan varmı?
Aero ile yaptığım multibootu sanalda fare çalışyor ama gerçek bilgisayrda denediğimde fare işlemiyor. sizdede öylemi

Yaptığım Multibot menü elemanları sanlada sorunsuz çalışıyor ama gerçek makinada çalışmıyor neden olabilir acaba?
[color=#ff0000][b]Neden kimse konuyla ilgilenmiyor.?[/b][/color]

Edited by kamuran731