Jump to content

Aero Studio İle Multiboot

*TOYGAR*
 Share

Recommended Posts

• Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bcdw (cd)/img/acronis.iso

koduyla sorunsuz çalışıyor, bif ile çalışmadı bende.

bu arada hiren's boot cd 9.7 yi çalıştıramadım ben, bu sürümün img si elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim.

iso dosyalarından img nasıl oluşturuyoruz? bulabildiğim tek yöntem disket sürücüyle benim bilgisayarımda laptop... bir yerde bbie ile oluşturulur yazıyordu nette, ama oluşturduğumda 2kb lık bin dosyası veriyor. biri açıklayabilirse şu işi çok mutlu olacağım....

evet arkadaşım.iso uzantısıyla sorunsuz çalışır.bende şimdi bif olayını araştırıyordum.ha bidehirents bootu isobuster le aç imgsini alırsın.img demek uyarıcı yani.ufak bir bildirim dosyası.o asıl programı başlamısı için uyarıyor.

Ottoman;

acronis.bif gibi bif dosyalarını nasıl çalıştıracağız biliyor musun?

acronis, maxblast,ucbd vs için gerekli bu..

Veya acronis iso ve wbt dosyaları direkt de çalışıyormuş ama benim için bif çok lazım.

abi acaba img sini alarak mı yapsak.piyasada bifle ilgili brşey yok.ama hirens bootu img olarak sorunsuz çalıştırıyor.

@winvistafiko; Siz programın nimetlerini kullanmayı bırakın, görmemişsiniz bile. Şuan dünya üzerinde kullanabileceğiniz en gelişmiş multiboot aracdır. Şimdiden Easyboot'u katlar özellikleri ile. Bir sonraki versiyonda grub2 kullanacaklar çok da gelişmiş olacak ve kolaylaştıracaklardır.

Bu arada be daha önce bir iso yaptım bununla denemek için ve oldukça hızlı menüleri var hiç yavaş değil. Takozluk başka yerde olabilir. Sadece açılışı brkaç saniye sürüyor o kadar.

Görsel anlamda niye kullanalım kardeşim Photoshop var, benim gibi amatörler için AAA logo falan var:) Iso yapma aşamasında başka program da kullanabilme yolu olabilir.

Amma çabuk pes ettiniz valla(daha başlamadan hatta), adamlar çatır çatır herşeyi çalıştırmış. boot-land'de denildiği gibi kaba tabirle, ''Deneyimleriniz, herşeydir..''

Bu arada bakınız Dark edition V6'nın menüsü;

6uqh1xy.jpg

6tdsksm.jpg

6tz7slk.jpg

Bu çalışma bende var, sadece 700 mb. Ama içerik 3 gb var. Demek ki sıkışıyormuş, bir yolu var. Herşeyin bir yolu vardır..

hayır.pro güzel.işleyişini çözemedik tam olarak.madem daha önce kullandın anlat bizde öğrenelim.geceye kadar bekliycem.anlatırsan iyi olur.çözelim şunu :pardon: :pardon:
Kardes senin denedigin surum hangisiydi bilmiyorum ama senin dediklerinin bir tanesine rastlamadim. Bu zamana kadar bir suru deneme yaptim ama bu sekilde bir olayla karsilasmadim. Zaten program devamli gelistiriliyor. Ilk surumlerde elbette hata olur.

zaten programi kullaniyorsan help dosyasini bile olusturamamislar daha. Onu da yapiyorlar yavas yavas

Ben 2008'in son sürümünü kullandım resimler web sayfası gibi tek tek geliyodu @baris_seven bahsetmiş olduğu sıkıştırma olayından dolayı olabilir. Ama 2 günümü vermiştim çalışmam için güzeldi ama isoları çağıramıyordum. cd den direk isoları çalıştırsak bin,img,bif vb gibi şeylerle uğraşmayacaz.

Bende size elimden geldiği kadarıyla yardım ederim.

@barış seven abi beni çoşa getirdin.artık bu gece bununla uğraşacağım.işallah bulacağım.

@superexcalibur

o arkadaş hava anlayacağın.proyu denemediğide ortada.

@winvistafiko

kardeşim bizim havayla işimiz olmaz.biz tnctr gibi büyük bir teknoloji forumunun üyesiyiz ve işimiz teknolojik icraat.anladıysan sevinirim.burada imkansız yoktur.yapılamaz yoktur ama icraat çoktur.anlarsın ya..:pardon:

Yaptığınız çok ayıp şimdi. Benim size yalan borcum yok. Siz easyboot kullanırken ben onu kullanmıştım.Bu arada iyi reklam yapmışın.

Edited by winvistafiko

Biraz test yaptım nihayet.

Slax tam açılacakken olmadı. bcdw ile kesin olması lazımdı bunun neden bilmiyotum. (.ini ile çağrılıyor bu farklı bayağı)

airrrsi9.jpg

-MiniXp(bin ile çağrılan iso) olmadı. bin'leri hiç çağıramadım hep garip karakterler çıktı.

-Mini Vista (boot.win falan var Fsm çalışması) bu da vistaldr.bin ile çağrılıyor olmadı! vista.img denenebilir.

-Erd commander normal Xp'nin bin dosyası ile çağrılıyor bu da bin olduğu için hüsran..

-MaxBlast bif olduğu için (bu acronis gibi büyük bif tek başına) olmadı tabi. Ama Acronis loaderı kullanıyor artık ISO olarak kesin olacaktır! denemek için bif yapmıştım bunu.

-Acronis 2009 direkt iso oldu çok güzel.

-Ultimate boot cd ufak bif ile çağrılıyor bu da olmadı.

-hiren zaten oluyor.

-ima ve imgler sorunsuz...

Eh baya bişey denedim ama şimdilik pek içaçıcı değil benim açımdan.

Bişeyin çözüldüğü yok daha bununla gelişmiş bişey yapacak olsam bir sonraki versiyonu beklerim veya araştırmak lazım. yine de devam edeceğim tabi.. Ama easyboot şimdilik. Ha sadece Xp ve bikaç ima, acronis isosu falan konacak çalışmalar da güzel olur bununla yapışabilir hakkını yememek lazım.

Menünün yavaş gelmesi sorunu(?) ise şöyle. menüne bu kadar şey olmasına rağmen 1 saniyede açılıyor tek tek gelir gibi ama oldukça hızlı.

Edited by baris_seven

Yanlış sularda kürek çektiğim için boş yere uğraşıyormuşum ancak keşfedebildim. Herkes Hiren's Boot CD nin çalıştığını söylüyor ama denediğimde çalıştıramıyordum. En sonunda problemin kaynağını anladım. HBCD 9.7 bendeki sürüm. bbie ile imajını aldığımda 2 kb image.bin, ultraisodan açılış dosyasını çıkardığımda ise 14 kb image.bif dosyası çıkıyor. oysa Hiren's boot cd 9.6 da denediğimde bbie imajı bildiğimiz 1.44MB floppy imaj dosyası. Bu da gösteriyor ki son sürümle birlikte HBCD nin boot-looder ı değişmiş. Henüz Aero Studio ile çalıştırmanın bir yolunu bulamadım. Denediğim yöntem ve kodlar;

+Eski img dosyası ile içerik açılmış durumda.(menü geliyor ama hiç birşey açılmıyor)

---bcdw (cd)/img/hbcd.img

---run (cd)/img/hbcd.img

+Bif imajı ile içerik açılmış biçimde. (olmuyor)

---bcdw (cd)/img/hbcd.bif

---run (cd)/img/hbcd.bif

+Direkt olarak iso üzerinden (olmuyor)

---bcdw (cd)/img/hbcd.iso

---isoemu (cd)/img/hbcd.iso

Bir çözüm bulursam paylaşacağım ya da doğru yöntemi bilen varsa lütfen düzeltsin...

Edited by concussion

Aero Studio ile Alt Menü oluşturma...

Ana Menü de oluşturduğumuz butonun Command bölümüne ;

airmenu (cd)/airboot/altmenu1.gz

yazıyoruz. Shortcut(kısayol) kısmına bir harf ya da rakam yazıyoruz. Theme kısmından tema seçiyoruz. Caption kısmı butonun üzerinde görülecek yazıyı yazıyoruz.

İkinci buttonuda oluşturduğumuzda command bölümüne;

airmenu (cd)/airboot/altmenu2.gz

yazıyoruz. Diğer kısımları aynı şekilde oluşturup FILE menüsünde Generate Menu (Ctrl+M) ye tıklıyoruz.

Menu name kısmına: anamenu

Description kısmına istediğimiz açıklamayı yazıyoruz. Cursor seçtikten sonra Go ya basıp menümüzü oluşturuyoruz. Ana menümüz bu.

Altmenüyü oluşturmak için FILE menüsünden New (Ctrl+N) e tıklıyoruz. İstediğimiz butonları oluşturduktan sonra ana menüye dönmek için bir buton oluşturuyoruz. Bu butonun Command kısmına;

airmenu (cd)/airboot/anamenu.gz

yazıyoruz. diğer kısımları da doldurduktan sonra Generate Menu (Ctrl+M) ye tıklayıp

Menu name kısmına : altmenu1

yazıyoruz, diğer bölümleri de doldurduktan sonra aynı işlemleri 2. altmenu içinde tekrarlıyoruz ve generate ettikten sonra;

Menu name kısmına : altmenu2

yazıyoruz...

Menülerimizin tasarımı bittikten sonra iso dosyamızı oluşturacağız. FILE menüsünden Deploy Menus (Ctrl+G) e tıklıyoruz. anamenu ya çift tıklıyoruz, altmenu1 ve altmenu2 lerin kutularını işaretliyoruz (3 ü de seçili olmalı ancak sağ altta anamenu görünmeli) ileri deyip iso dosyamızı oluşturup deneyebiliriz. Her şeyi doğru yaptıysanız altmenülü bir yükleme ekranınız oldu, hayırlı olsun.

(Not: Cursor ve Tema dosyalarının CD ana dizini içinde olduğundan emin olun, nasıl yapılacağını bilmiyorsanız; C üzerine TEST klasörü oluşturun, içine oluşturduğunuz src klasörüne cursor dosyasını, arkaplan ve tema dosyalarını kopyalayın. Menü yaparken dosyaları buradan seçtiğinizden emin olun. Son adımda menüleri seçtikten sonra ileri bastığınızda Source files kısmında C:\TEST klasörünü seçin.)

programı %60 türkçeleştiren dil dosyası:

Please register to see this content.

bunu program filesteki programın klasöründeki language klasörüne atıp değişimi onaylayın.

(not:hatalarım olabilir.ingilizceyi çok iyi bilmiyorum.en iyi şekilde çevirmek için bazı pro ve siteleride kullandım.)

(not2:%100 yaması programla iligli soru işaretlerini çözüldüğünde yapılacaktır.ve bu yama nette ilktit.TNCTR farkı...<_<)

sanal makinada hiren's deniyorsan içerikler çalışmıyor.(bendede çalışmamıştı asıl makinada denyince çalışmıştı)

evet sanal makinede deniyorum ama anlamadım söylediğini tam olarak. 9.6 için söylüyorsan o zaten oluyor. 9.7 için 9.6 menüsü(img dosyası) kullandığımızda da içerikler çalışsa bile Windows 98 live menüde olmayacağı için çalışmayacak. iso olarak mı atacağız biraz daha açıklarsan sevinirim.