Jump to content

Mouse/fare Ile Ilgili Bazı ön Görüler Tavsiye Almak Amaç

forjest
 Share

Recommended Posts

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar umarım sağlık ve sıhhatiniz yerindedir.Pandemi sürecinde de gerekli önlemlerinize dikkat ediyorsunuzdur aman dikkat! diyerek, herkesin bu konuda hassas olmaya davet ediyorum zaten dikkat ediyorsunuzdurda hiç şüphem yok buna. diyerek konuya geçiyorum. :) 

1 Yıldır elimde bulunan Everest marka optik wifi kaplosuz faremi sorunsuz olarak kullanıyordum (aldığım yer migros market) ancak son günlerde algılamalarda sorunlar yaşamaya başlayınca, pilden şüphelenerek yenilememe rağmen aynı sorunlar devam etti. Bende artık dedim artık miyadı doldu bunun diyerek. Yeni bir tane daha everest marka modeli CM 850 kablosuz wifi özellikli bir tane daha aldım. Ancak kullandığımdan farklı olarak boyutu size'ı,değişikti (eski modeller raflarda yoktu farklı marka modelde zaten yoktu)  tam alışamadım fazla uzatmadan konuyu,mouse ara ara takılmalara donmalara neden oluyor duraksamalarda olmakta hafif hareket ettirince tekrar'dan normale dönüyor fare bir nevi sanki uyku konumuna giriyor gibi izlenim veriyor.

Genel olarak arıza vb. şekilde bir sorunun olmadığı düşüncesinde olarak,farenin kalitesiyle ilişkili olacabileceğini düşünerek bu gibi durumları yaşattığı kanaatlerindeyim. Evvelki kullandığım arıza yapan farede bu gibi sorunları hiç yaşamadım gerçi. Kablolu olan mouse'ların,kablosuz mouselara göre daha kullanışlı olduğunuda az çok biliyorum. amaç kablo trafiğini azaltmak laptop üzerinde touchpad'i masaüstüne alışanlardan biri olarak kullananamamaktan kaynaklı olarak,Mouse'u harici olarak kullanmak zorunda kalıyoruz ben veya benim gibi kullanıcıların yaşadığı durumlardan az çok bilindiği üzere.
Everest Marka Mouse'ların Ekran görüntüleri (Yeni alınan + Arıza yapan Mouse'lar)

Spoiler

Yeni Aldığım Mouse'un ekran görüntüsü | Alttaki gibi rengi ve modelide aynı şekil. :) 

Everest Cm-850 Mavi 6D 1600 Dpi Kablosuz Mouse Fiyatı

Eski kullandığım,arıza yapan mouse'un Ekran görüntüsü Temsili resim ancak,aynısı

Everest SM-537 USB 2.4 Ghz Yeşil Kablosuz Mouse Yorum ve Tavsiyeleri |  YorumBudur.com - tek site, tüm yorumlar

Tavsiyeler | Yorumlar | Deneyimlere dayalı fikir ve görüşler hakkında?

Kablosuz,kablolu mouse'lar hakkında öneriler tavsiyeler marka model sağlamlık kullanışlılık vb. şekilde alırken, nerelere dikkat! edilmesi gerektiği hususlarda,bilgi ve deneyim sahibi kullanıcı değerli arkadaşlarımızın fikir,görüş ve yorumlarını almak isterim. Ben ve benim gibi düşünen ya da sorun yaşayanlara olsun, yeni mouse/fare alacaklarada bir anlamda rehber olacaktır.

" Şimdiden yapılan ve yapılacak olan yorum ve geri bildirimlere teşekkür ediyorum. Söz Sizde! :) "

• Like 1

Merhaba forjest işim gereği farklı mouselar kullanmakatayım şimdi kullandığım  microsoft mobilie 1850  modeli bunu farklı bilgisayarlara kullanıyorum memnunum çoğu yüzeyde sorun yapmadana çalışmakata ama tek skınıtısı tık sesi sessiz ortamlarda o sese takılabiliyorsun

diğeri ise logitech m330 silent modeli özellikle netcad autocad gidi programlarla uğraşanlara satıyoruz sessiz olduğu için toplu çalışma ortamlarında tık sesi duyulmuyor ve çoğu yüzeyde çalışmakata

birde pil değiştirmeyi sevmeyenlere kablolu versiyonu var sessiz logitech m110 veriyoruz çoğu yüzeyde çalışmakta

ayrıca philips markası bilgisayar sektörüne girmeye başladı artık kalvye ve mouse ürünleride bulunkata kullanmadım ama öneririm aşağıya link bırakıyorum incelersin

Please register to see this content.

• Like 1

Reis hangisini alırsan al mutlaka V-Track sensörlü al bu işin içinde olan biri olarak tavsiyem o yönde olur. Fiyat performansı bilgisayar dünyasında en iyi yaşatan firma kuşkusuz a4Tech.

Please register to see this content.
 listedeki 2. sırada olan mouse önerebilirim tabi boyut olarak hangi modellere alışkınsınız avuç genişliği nekadar bilmiyorum.

Edited by Senkron2
  • Like 3

Hepsını Kullandım Lakin a4Tech.  Baska.. Evde Logi Dolu ama belli zaman Sonra Usb Portu Sey ... Oluyor, Tak Cıkar sorunları Baslıyor ama a4Tech de böle sorun yasamadım.. Belkıde G Surumlerinde sıkıntı vardı bilemıyorum ama Yınede a4Tech Bir Tık onde.

• Like 2

++ @efe34 ++ @slmlar ++ @VentMois ++ @Senkron2 ++ @DeaqLe

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum! zaman ayırıp bana sunduğunuz öneriler,tavsiye için. Az çok anladığım kadarıyla bu işini piiri diyebileceğimiz, marka olarak Logitech,A4Tech ve Microsoft ürünlerinin ilk sıralarda olduğu ve alınacak ürününde,yapılacak amaçlara uygun olanının seçimiyle "yazılım,oyun vd."  benzer kullanıcak amaca göre almak doğru görünmekte.

Fiyat ortalamaları hemen hemen yakın olsalarda,İthal ürünler avrupa markaları logitech,microsoft mouselar daha al benisi var gibi. İncelediğim ürünler içerisinde Logitech ve A4Tech markaları en çok hoşuma giden dizayn ve modellere sahip olduğunu gördüm. A4Tech markasının geçmişte ince uzun bir Webcam cihazını kullandığımı hatırlıyorum çokcada iyiydi,Birde kablolu mouseda iyi olduğunuda anımsadım görünce bir an aklıma geldi.

Sizlerin öneri ve tavsiyelerinizin dışında bana göre,her ne kadar mecburen ve işimi görsün diye sadece aldığım mouse'un,üstteki verdiğiniz linklerde ve konuda adı geçenlerin yanından dahi geçemeyecek, bir fare olduğunuda özelliklerine ve genel olarak dizaynlarına bakınca buradan dahi anlıyor insan gerçektende.

En iyisi sanıyorum yelpazesi büyük olan bir shop'a giderek,bahsi geçen model markalara yakınen bakıp incelemeler yaparak malı görerek almak mantıklı görünüyor. 

Galiba benim için yeterli gibi yapılan değerli yorumlar öneriler ve eklenen içerikler. "Tekrar'dan hepimize teşekkür ediyorum değerli Arkadaşlarım hakkınızı hel@l edin."

Saygılarımla. :) 

• Like 3

Fare ile ilgili olarak yaşadığım soruna binaen, komşumun git değiştir değiştirirler demesinden ilham alarak,elimde bulunan fare'yi, ambalajına koyarak garanti belgesi,pili ve aldığım yer olan migros markete mevcut olan fişi ile,üst sayfada yaşadığım durumu marketteki yetkili olan personele belirttim, bana ister iade alalım isterseniz aynı bir modelin değişiğini alabilirsiniz dedi. (Reyonda farklı marka ve model seçeneği bu arada yoktu alternatif yok.) sorun yaşadığım farenin mavi rengini almıştım,bu seferde hadi dedim siyahını alayım elektronik birşeydi olabilir böyle şeylerdiyerek,eski olanı iade edip,yeni olanı teslim aldım. Eve geldim pc'ye alıcısını taktım,yeni aldığım farede sorunlar çıkmadı.

Şu an için donma,takılma vb. sorunlar falan yok normal seyrinde standart olarak çalışmakta.

Sadece farenin sol kısmında mevcut olan,iki buton var yanyana tek bu kısmını sevmedim (İnternet sayfalarında ileri - geri yapıyor) ,bu sanıyorum uzun yıllar eski model sade fare kullanımının vermiş olduğu alışkanlıktan kaynaklı olsa gerek. Neyse işimizi görsün önemli olanda bu zaten aklıma gelmişken durumu belirteyim buradan dedim.

Herkese değerli yorumları önerileri ve tavsiyeleri için, zaman ayırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum!  Fare sorunu çözüldü. :) 

Yeni aldığım fare'nin ekran görüntüsü (Everest cm-850 Renk: siyah)

Spoiler

Everest CM-850 Siyah Optik Kablosuz Mouse Fiyatları, Özellikleri ve  Yorumları | En Ucuzu Akakçe

forjest, 12 dakika önce yazdı:

Fare ile ilgili olarak yaşadığım soruna binaen, komşumun git değiştir değiştirirler demesinden ilham alarak,elimde bulunan fare'yi, ambalajına koyarak garanti belgesi,pili ve aldığım yer olan migros markete mevcut olan fişi ile,üst sayfada yaşadığım durumu marketteki yetkili olan personele belirttim, bana ister iade alalım isterseniz aynı bir modelin değişiğini alabilirsiniz dedi. (Reyonda farklı marka ve model seçeneği bu arada yoktu alternatif yok.) sorun yaşadığım farenin mavi rengini almıştım,bu seferde hadi dedim siyahını alayım elektronik birşeydi olabilir böyle şeylerdiyerek,eski olanı iade edip,yeni olanı teslim aldım. Eve geldim pc'ye alıcısını taktım,yeni aldığım farede sorunlar çıkmadı.

Şu an için donma,takılma vb. sorunlar falan yok normal seyrinde standart olarak çalışmakta.

Sadece farenin sol kısmında mevcut olan,iki buton var yanyana tek bu kısmını sevmedim (İnternet sayfalarında ileri - geri yapıyor) ,bu sanıyorum uzun yıllar eski model sade fare kullanımının vermiş olduğu alışkanlıktan kaynaklı olsa gerek. Neyse işimizi görsün önemli olanda bu zaten aklıma gelmişken durumu belirteyim buradan dedim.

Herkese değerli yorumları önerileri ve tavsiyeleri için, zaman ayırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum!  Fare sorunu çözüldü. :) 

Yeni aldığım fare'nin ekran görüntüsü (Everest cm-850 Renk: siyah)

İçeriği Görüntüle

Everest CM-850 Siyah Optik Kablosuz Mouse Fiyatları, Özellikleri ve  Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yazılımı varsa ki olmalı. pasif edebilmeniz lazım o tuşları?

W10 otomatik indirmiş de olabilir yazılım yada driver neyse : denetim masası fare seçeneklerinde en sağda elmalı

laptop ile parmakla vuruş tık kısmını sevediğim için laptoplarda ilk yaptığım iştir

Bu fonkiyondan emin değilim denenebilir?

• Thanks 1

@efe34

Efe hocam  belirttiğin gibi ilgili ayarlara baktım,sonra sürücü vb. gerek sitesinde gereksede net üzerinde yazılımıda mevcut değil "belki tak çalıştır olmasından kaynaklı" .  Tüm harici external cihazlara yönelik , mouse yapılandırma 3.party uygulamalarla bu tarz detay işlemler yapılabilir aslında mantıklı. Özelliklede çok fonksiyonlu mouse,keyboard kullanıcıları için. Çok önemli değil el bir şekilde artık alışıyor yeniliklere ayak uydurmak lazım. İlginize teşekkür ederim. :) 

Ayarlara bakarken

Spoiler

5gApAq.gif

• 2 hafta sonra ...

Tarih: 16 EKİM 2020

• Resmen nazar değdi fareme,elimizde kaldı yani anlayacağınız tekrar'dan tamamen bitkisel hayata girdi ve tepki verme gibi bir durumda kalmadı. Pilleri değiştirdim,şüphelenip 2.bir pc'de de denendi test mest derken, anlaşıldıki bu model seride ya da benim şansımamı diyelim tekrar'dan beni üzdü ve yolda bıraktı: Mouse Model: Everest cm-850 (Kablosuz)
  • Ürünü almış olduğum yer olan market'e tekrar'dan bugün giderek,aynı zamanda marketin iletişim bölümünede durumu benden sonraki alıcılar bakımından ya da marketin bu hususu bilmesi bakımından 2.kez sorunla karşılaşmamın tesadüf olmadığını kronik genel bir sorun olabileceğini her ne kadar iade ve değişime açık dahi olsa bu şekilde kısa sürede sorun iştigal etmesi cihazın anormal bir şey olduğunu belirttim. Gerek e-mail ile,geresede market müdürüyle şifayen yaklaşık olarak 10/15 dk. kadar ayak üstü durumları konuşaraktan izah ettim kendiside fazlasıyla dinleme sonrası hak verdi şahsıma "Ne kadar olduğunu kestiremem tabiiki" . Elimde fişler durum belli sonuç olarak,kasadan iade ederek ücretin tarafıma verilmesiyle marketten ayrıldım. Reyonlarında  (Farklı bir model marka seçeneği maalesef yoktu opsiyon yok yani) bunuda eklemek gerekli.
  • A101'e Lenovo marka kablosuz mouse afişlerinide tesadüfen gördüm 4 market sormama rağmen,depolara inip soraraktan kalmadı abi elimizde denildi ondanda birşey çıkmadı. 😞 
  • Bulunduğum bölgede çarşıya çıktım piyasaya,tekno alış veriş yapılan bir yere girdim uydu cihazları,araba teyipleri falanda satıyor sordum bir kaç model ellerinde olmayan neredeyse mouse yok tabii gamer mouse'lar , pro  hiç görmediğim parasıda o biçim tabii farelerle doluydu. Neyse son kararımı dedim eskiye dönelim artık biraz mali ölçülerde tedbir amaçlı olarak,dedim kablolu fare varmı, var denildi baktım kablolu farede everest karşıma yine çıktı,2.seçenek A4tech vardı kablolu ancak,kablosuz fare fiyatındaydı neredeyse bende kabloluda ne sorun çıkabilirki diyerek,everest'in SM-601 kablolu faresini aldım . tabiki insan kablosuza alışınca , uzun zaman sonra biraz garipsiyor bende aynı şekilde bunu yaşadım diyebilirim.
  • Tüm arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda baktığım marka ve modelleri şimdilik askıya aldım bununla şimdilik idare ediyorum yeterde işimizi görsün yeterki önemli olanda bu zaten. 
  • Bunları yazmamın nedenide tecrübelerimi ve deneyimlerimin (+) veya ( - ) olsun bir şekilde bilinmesininde , her ne kadar forumda donanımlar konularında fikir vb. alışverişler yorumlar yapsakta bu gibi ince ayrıntılarıda bilmemekte bizde de olabiliyormuş demekki.Baştan sona her ne kadar basit gibi görünsede bu gibi konular diyelim,"belki kimileri bu şekilde düşünebilir" gayet normal. Bazen ince ayrıntılarda maalesefki can sıkıcı olabilmekte sinek ufaktır mide bulandırır misali denir ya hani o hesap diyelim durum kablolu fareyle kontrol altına alındı diyerek yorumumu noktalıyorum. :) 

iki kere alıp sorun yaşadığım kablosuz mouse marka ve modeli: Everest CM-850

Spoiler

Şimdi  yeni aldığım,kablolu mouse marka ve modeli: Everest SM-601

Spoiler

+ 'ları Pil değişim sorunu yok,5milyon tıklanma limiti varmış.Kablosuzda, 2 milyondu.

- 'leri uzun zamandır kablosuz kullanımdan sonra garipsemek,belki görünüm olabilir. :) 

everest-sm-601-usb-800-dpi-siyah-optik-mouse__0618922344961669.jpg